صنایع تبدیلی

صنایع تبدیلی چیست و چرا باید آن را توسعه داد؟

از زمانی که انسان به فنون کشاورزی و دامداری دست پیدا کرد، فهمید عمر محصولات کشاورزی و دامی کوتاه است اما اگر تغییراتی در آن بدهد می‌تواند آن را ماه‌ها یا سال‌ها نگه‌داری نماید. انواع لبنیات، مربا، ترشی، شور، لواشک، خشک کردن، قیمه یا قرمه روش‌های نگهداری مواد غذایی بود. هر آن‌چه هم مصرف انسانی نداشت یا به خوراک دام تبدیل می‌شد یا به کود کشاورزی! اما انقلاب صنعتی، روش‌های نگهداری و تبدیل مواد غذایی را هم صنعتی کرد و نامش را «صنایع تبدیلی» گذاشت.

در دنیای تجارت معروف است که بازار شکم هرگز نمی‌خوابد و همین بهترین توجیه راه‌اندازی صنایع تبدیلی است. در کشور ما چهل و هفت رشته‌ی صنایع تبدیلی تعریف شده که نشان می‌دهد تنوع محصول در این رشته از صنایع چقدر زیاد است. بعضی از این صنایع عبارتند از خشک کردن سبزیجات، بسته‌بندی هر نوع محصول کشاورزی و دامی، کنسروسازی، تولید انواع کود، تولید صنعتی نان و شیرینی، آبلیمو، سرکه، ترشی، مربا و خوراکی‌های مشابه.

اکثر صنایع تبدیلی نیازی به سرمایه زیاد، تجهیزات پیچیده و کارگر زیاد ندارند. پس هرجایی که کشاورزی، باغداری یا دامداری باشد یعنی در اکثر شهرستان‌های ایران راه‌اندازی صنایع تبدیلی توجیه اقتصادی دارد. فقط دانستن این که سی درصد محصولات کشاورزی ایران به هدر می‌رود نشان می‌دهد که هنوز ظرفیت‌های بسیاری در این رشته از صنعت خالی مانده که منتظر سرمایه، دانش صنعتی و نیروی کار است. توسعه این شاخه از صنعت موجب اشتغالزایی زیادی شده و از مهاجرت به شهرهای بزرگ و افزایش شکاف اقتصادی بین شهر و روستا جلوگیری می‌نماید.

زمان انتشار: سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳:۲۸

شناسه خبر: 88431

مطالب مرتبط :
ارشد

برتری دانشجویان دانشگاه جهرم در آزمون کارشناسی ارشد/ رتبه یک آزمون صنایع غذایی در دستان جهرمی ها

دانشجوی دانشگاه جهرم موفق به کسب رتبه اول آزمون سراسری کارشناسی ارشد در رشته صنایع غذایی شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب