مصاحبه اختصاصی خبرگزاری علم و فناوری با دکتر روازاده

طب سنتی زیر ذره‌بین

به نظر شما آیا طب اسلامی جدای از طب سنتی است؟ (طب سنتی یعنی طبی که از دوران باستان ایران و هند و یونان به مسلمانان رسید و مسلمانان ترجمه کردند و در کتاب قانون ابن سینا به اوج رسید) (آیا احادیثی که امامان معصوم در مورد طبابت یا تغذیه گفته‌اند خارج از کانتکس طب رایج آن زمان بوده؟)

آیا در مورد طب اسلامی با مراجع تقلید یا متخصصین علم حدیث ارتباط دارید؟ اسم ببرید. اگر یک حدیث مرتبط با طبابت یا تغذیه ببینید از لحاظ سندیت حدیث (که صحیح یا جعلی باشد) هم بررسی می‌کنید؟ تا حالا به حدیث جعلی در مورد طبابت یا تغذیه برخورد کردید؟ آیا صحت یک حدیث را قبل از بررسی پزشکی انجام می‌دهید یا بعد از آن

 آیا خبر دارید که مراجع تقلید وجود طب اسلامی را تایید نکردند و بعضیهاشون (مکارم) تنها به وجود طب سنتی قائل هستند؟ آیت‌الله جوادی به خصوص به کثرت احادیث جعلی در این زمینه اشاره کرده‌اند. حجت الاسلام معین معین شرافتی رو میشناسید؟ (حجت الاسلام معین شرافتی کارشناس علم حدیث، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، مورخ ۵ بهمن ۱۳۹۸، گفت: «جریان دروغین عباس تبریزیان از نگاه علمای مهم حدیث و دین شناسان راستین، این است که طبی به عنوان طب اسلامی وجود ندارد؛ آنچه به عنوان احادیث طبی مطرح شده احادیث جعلی و ساختگی است که قرن‌ها پس از عصر ائمه اطهار (ع) در کتاب‌هایی که منبع علمی درستی ندارند، جمع آوری شده و به امامان معصوم (ع) نسبت دادند».)

اساس طب ستنی بر طبایع اربعه (دم، بلغم، صفرا، سودا) (گرم و تر، گرم و خشک، سرد و تر، سرد و خشک) قرار گرفته در حالی که طب نوین این اساس را قبول ندارد. آیا تلاشی کردید که این چهار طبع را به زبان امروزی بازتعریف کنید؟

در پزشکی غربی، هر دارو یا روش درمانی را سالها آزمایش می‌کنند و نتیجه آزمایش را هم مرحله به مرحله در معرض داوری می‌گذارند بعد برای عموم تولید یا تجویز می‌کنند آیا شما هم برای داروها یا درمان‌هایی که تجویز می‌کنید همینقدر زمان صرف آزمایش می‌کنید؟ این آزمایشها به تأیید وزارت بهداشت هم رسیده؟

این صحت داره که شما گفتید مرغهای هورمونی باعث کوچک شدن آلت تناسلی پسران ایرانی شده؟ (اگر گفت بله، با این سوالها به هر ترتیبی که صلاح دونستی به چالش بکشش) یعنی شما تعداد قابل توجهی از موارد این مشکل رو دیدید و بعد از آزمایش متوجه شدید که به خاطر هورمونها (یا داروهای) تزریقی به مرغهای صنعتی بوده؟ چند مورد دیدید؟ چند سال درگیر این موضوع بودید تا به این نتیجه رسیدید؟ آیا مستندات خودتان را به وزارت بهداشت ارائه کرده‌اید؟ تقریبا تمام مردم ایران از همین مرغهای صنعتی میخورند، آیا همه به این مشکل مبتلا هستند؟ چند درصد مبتلا هستند؟ مثلا کسانی که همین لایو را می‌بینند چطور متوجه بشوند که دچار این مشکل هستند؟

فرزند آیت‌الله حائری شیرازی (امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس) ادعا کرده پدرش به خاطر اعتماد به روازاده و خودداری از عمل جراحی درگذشته. تأیید می‌کنید؟ اصلا شما ایشان را مداوا کردید؟

شما گفتید مسواک زدن به دندان آسیب میزند؟ شما گفتید که مگر حیوانها مسواک می‌زنند؟ اگر گفت بله، مگر حیوانها مثل ما غذای سرخ شده و ادویه دار و فراوری شده میخورند؟

شما ادعا کردید که طب مدرن صهیونیستی است؟ عمر اسراییل به یک قرن هم نمیرسد اما پزشکی مدرن ریشه‌های بیش از دویست ساله دارد. چطور چنین چیزی ممکن است؟ عمر صهیونیسم هم کمتر از مدرن شدن علم پزشکی است. کشورهای زیادی خارج از نفوذ اسراییل بودند و پزشکیشان هم کاملا مدرن است

شما گفتید صهیونیسم قصد دارد با مسموم کردن مواد غذایی و سبزیجات جمعیت مسلمانان را کم کند؟ پس چرا جمعیت کشورهای مسلمان دائما در حال زیاد شدن است؟

زمان انتشار: سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳:۱۳

شناسه خبر: 88432

مطالب مرتبط :
صث۳۲

تیزر مصاحبه آریایی

تیزر مصاحبه آریایی

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب