مسئول گروه جهادگران نور خرمشهر عنوان کرد

فعالیت ۱۰۰ روزه گروه جهادی برای شکست کرونا/تا آخرین نفس در کنار مردم خرمشهر هستیم

مسئول گروه جهادگران نور خرمشهر گزارشی از فعالیت های شبانه روزی در طول ۱۰۰ روز اخیر برای مقابله بیماری منحوس کرونا در شهرستان خرمشهر ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، در روزهای نخست شناسایی نخستین بیماران مبتلا به کووید 19 در کشور فعالیت گروه های جهادی برای مقابله با ویروس منحوس کرونا و خدمت رسانی به هموطنان آغاز شد.

تولید ماسک، دستکش، لباس و شیلد محافظ صورت از جمله کارهایی است که توسط گروه های جهادی در سراسر کشور و استان خوزستان انجام شده است.

فعالیت های گروه های جهادی در سراسر کشور برای خدمت رسانی به هموطنان عزیز در دوران شیوع بیماری کرونا همچنان ادامه دارد و این جهادگران دست از خدمات رسانی بر نداشتند.

نخستین گام تولید ماسک بهداشتی

در خرمشهر نخستین خاکریز دفاع مقدس نیز نیروهای جهادی به میدان آمدند و در نقاط مختلف شهر و روستاهای این شهرستان نام آور و محروم به هموطنان خدمات ارائه می دهند.

گروه جهادگران نور خرمشهر یکی از گروه های جهادی است که از روزهای نخست شیوع بیماری کرونا به میدان آمد که اعضای آن بدون هیچ چشم داشتی در نخستین گام به تولید ماسک پرداختند.

علاوه بر تولید ماسک گروه جهادی گروه جهادگران نور خرمشهر در طول صد روز فعالیت خود در مقابله با کرونا اقدامات دیگری از جمله تهیه و توزیع الکل و ژل ضدعفونی کننده رایگان در مناطق محروم این شهرستان از جمله آنها است.

در همین ارتباط علیرضا مهلی مسئول گروه جهادگران نور خرمشهر در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان اظهار کرد: از 100 روز پیش فعالیت گروه ما برای خدمت رسانی به مردم در دوران کرونا آغاز شد.

وی در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عرصه سلامت، شهدای مدافع حرم و شهدای ۳۱ شهریور اهواز بیان کرد: نخستین اقدامی که برای دوران کرونا از سوی گروه جهادگران نور خرمشهر انجام شد تولید ماسک بود.

تولید 82 هزار ماسک توسط جهادگران

مسئول گروه جهادگران نور خرمشهر در همین زمینه اضافه کرد: از حدود نیمه اسفند ماه سال 1398 کار تولید ماسک در خرمشهر آغاز شده و همچنان ادامه دارد که نیروهای جهادی در حال تولید این کالای بهداشتی مورد نیاز همشهریان هستند.

وی از راه اندازی کارگاه تولید ماسک در خرمشهر خبر داد و عنوان کرد: این پایگاه در منطقه زمین شهری در منزل مسکونی بنده راه اندازی شده است که تعدادی از بانوان مشغول دوخت ماسک بودند.

مهلی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: علاوه بر فعالیت در کارگاه مرکزی تولید ماسک، افراد زیادی در سراسر خرمشهر نیز در منازل خود مشغول به دوخت ماسک هستند تا در اختیار همشهریان عزیز در شهر خرمشهر و روستاهای اطراف قرار گیرد.

مسئول گروه جهادگران نور خرمشهر در همین زمینه توضیح داد که تا کنون نزدیک به 82 هزار ماسک توسط جهادگران گروه تولید شد که در نقاط مختلف شهرستان توزیع شدند.

وی در ادامه بیان کرد: در ابتدای کار ماسک های تولید شده توسط خواهران جهادگر از سوی برادران عضو گروه جهادگران نور خرمشهر در نقاط مختلف شهر در بین مردم توزیع می شود.

فعالیت 80 نفر بانوان خیاط و جهادگر

مهلی در توضیح این بخش از سخنان خود تصریح کرد: اولویت ما برای توزیع ماسک در مناطق محروم و حاشیه شهر خرمشهر و روستاهای شهرستان است که خوشبختانه توانستیم تا کنون این کار را انجام دهیم.

مسئول گروه جهادگران نور خرمشهر از توزیع ماسک های تولید شده از سوی جهادگران خرمشهری گروه جهادگران نور خرمشهر در ادارات و نهادهای دولتی خبر داد.

وی در ادامه گفت: ماسک های تولید شده توسط نیروهای گروه جهادگران نور خرمشهر در اختیار نهادهای چون پلیس و اداره آموزش و پرورش نیز قرار گرفت تا مورد استفاده قرار گیرد.

مهلی یادآور شد: همچنین تعداد زیادی از ماسک های تولید شده توسط گروه جهادگران نور خرمشهر به منظور برگزاری امتحات نهایی دانش آموزان منطق در اختیار اداره آموزش و پرورش قرار گرفت.

وی در همین ارتباط بیان کرد: حدود 80 نفر بانوان خیاط و جهادگر خرمشهر به کمک گروه جهادگران نور آمدند و به صورت دوره ای در طول صد روز 82 هزار ماسک تولید کردند که ماسک های تولید شده توسط 30 نیروی جهادگر آقا به صورت رایگان در نقاط مختلف شهرستان توزیع شد.

توزیع 15 هزار بسته بهداشتی در خرمشهر

مسئول گروه جهادگران نور خرمشهر در بخش دیگری از سخنان خود گزارشی از دیگر فعالیت های شبانه روزی در طول 100 روز اخیر برای مقابله بیماری منحوس کرونا در شهرستان خرمشهر ارائه کرد.

وی از توزیع 15 هزار بسته بهداشتی در نقاط مختلف شهرستان خرمشهر خبر داد و اضافه کرد: این بسته ها شامل الکل، ژل ضد عفونی کننده و دستکش یک بار مصرف بوده است.

مهلی خاطرنشان کرد: در هر یک از این بسته های بهداشتی یک بطری 60 میلی الکل و یک بطری 60 میلی ژل ضد عفونی کننده وجود داشت که 50 عدد دستکش یک بار مصرف نیز در این بسته ها قرار دادیم.

وی با اشاره به دیگر اقدامات صورت گرفته توسط  گروه جهادگران نور خرمشهر گفت: همچنین در 100 روز گذشته 50 هزار بطری 600 میلی گرم مواد شوینده نیز در نقاط مختلف شهرستان توزیع شد تا مردم بتوانند برای شست و شو از آن استفاده کنند.

مسئول گروه جهادگران نور خرمشهر در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان اظهار کرد: همچنان آماده اهدای رایگان ماسک و سایر اقلام بهداشتی در سطح شهرستان برای استفاده هموطنان هستیم.

خدمات دهی به مرزبانان و آتش نشانان

مهلی در ادامه سخنان خود بیان کرد: حوزه فعالیت گروه جهادگران نور خرمشهر ابتدا نیازمندان، ساکنان مناطق حاشیه و محروم شهر و اهالی روستاها است.

وی اضافه کرد: همچنین اهالی ساکن در مناطق مختلف سطح شهر، مشاغل سخت، ادارات پرتردد، کسبه، دستفروشان سطح شهر، آتش نشانان و رانندگان تاکسی از جمله افراد دیگری بودند که در طول 100 روز گذشته از سوی گروه جهادگران نور خرمشهر به آنها خدمات رسانی شد.

مسئول گروه جهادگران نور خرمشهر ادامه داد: همچنین به اداراتی همچون اداره پست، بانک های سطح شهرستان، آموزش و پرورش، نیروی انتظامی، مرزبانان، آب و فاضلاب روستایی و اداره فنی و حرفه ای خرمشهر نیز از جمله نهادهایی بودند که توانستیم به آنها خدمات ارائه دهیم.

مهلی خاطرنشان کرد: همچنین در 100 روز گذشته توانستیم به مدارس سطح شهرستان، دانش آموزان و معلمان نیز خدماتی را ارائه دهیم که از این بابت خرسندیم.

فعالیت های رایگان جهادگران در خرمشهر

وی در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد: تمام جهادگران عضو گروه جهادگران نور خرمشهر به صورت رایگان و صلواتی و به نیت جهاد فعالیت می کنند و با تلاش شبانه روزی با هدف ریشه کن کردن ویروس منحوس کرونا کارهای جهادی را در سطح شهرستان انجام می دهند.

مسئول گروه جهادگران نور خرمشهر تصریح کرد: با مدد و یاری خداوند متعال تا شکست کرونا در کنار مردم عزیز و مظلوم خرمشهر هستیم و به آنها خدمت می کنیم.

وی عنوان کرد: گروه جهادگران نور خرمشهر در زلزله کرمانشاه و سیل خوزستان و باران های سیل آسا و بحران های مختلف فعال بوده و جامعه هدف نیازمندان را تحت پوشش عمده خود در سال های اخیر قرار داده است.

مهلی در پایان سخنان خود از کادر درمانی، پرستاران و پزشکان که درخط مقدم مبارزه با ویروس منحوس کرونا هستند تشکر و قدردانی کرد و گفت: تا آخرین لحظه کنار مردم مومن، متدین و انقلابی شهرستان خرمشهر خواهیم بود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۴:۴۸

شناسه خبر: 88488

مطالب مرتبط :
کادر درمان

همزمان با عید غدیر انجام شد

تجلیل از پرسنل بیمارستان و کادر درمان در خرمشهر

مسئولان خرمشهر همزمان با عید غدیرخم با حضور در بیمارستان از کادر درمان این شهرستان تجلیل کردند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
محمد بحرانی پور
۰ مخالف          ۰ موافق
پنج شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۶:۱۳

با سلام و خدا قوت به آقای مهلی عزیز

اشتراک گذاری مطالب