جانشین بسیج علمی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر؛

تشکیل خانه نخبگان راهی برای شناسایی و حل مشکلات استان است

صبح امروز کارگاه آموزش و توانمندسازی مدیران علمی نواحی، حوزه ها و پایگاه‌های علمی بسیج استان بوشهر به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ صبح امروز کارگاه آموزش و توانمندسازی مدیران علمی نواحی، حوزه ها و پایگاه‌های علمی بسیج استان بوشهر به صورت ویدئو کنفرانس  برگزار شد.

در این کارگاه که به دلیل رعایت پروتکل بهداشتی و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد تمامی مدیران علمی در شهرستان‌های حضور داشته و مسائل مربوط به راه‌اندازی خانه نخبگان  و پایگاه‌های علمی بسیج و غیره  فراگرفتند.

محمد اسلامی نژاد، جانشین بسیج علمی سپاه امام صادق(ع) با اشاره به اهمیت علم از دیدگاه مقام معظم رهبری گفت: در گام دوم و سرفصل‌ها و توصیه‌های اساسی در پرتو امید و نگاه خوش‌بینانه به آینده این بیانیه «علم و پژوهش» اولین سرفصل است و این موضوع نشان دهنده اهمیت روز افزون علم و فناوری در کلام رهبری است.

وی افزود: استعداد علم و تحقیق در کشور ما از متوسط جهان بالاتر است و اکنون نزدیک به دو دهه است که رستاخیز علمی در کشور آغاز شده و با سرعتی که برای ناظران جهانی غافلگیر کننده بود یعنی یازده برابر شتاب رشد متوسط علم در جهانبه پیش رفته است.

اسلامی نژاد تشکیل خانه نخبگان را به منظور شناسایی و حل مشکلات استان و شهرستانها دانستند و افزود: که اعضای آن را جمعی از صاحب نظران، فرهیختکان و دانش آموختگان بسیجی تشکیل می‌دهند که با هدف سازماندهی و تاثیرپذبری نخبگی و دانشی استان، ایجاد هیات اندیشه ورز علمی و جهت‌دهی پژوهش‌ها و پایان نامه‌های دانشجویی دانشگاه‌ها و مراکز علمی، پژوهشی فعالیت می‌کنند.

 

وی با اشاره به مراکز رشد علمی در بسیج عنوان کرد: که سازمان بسیج علمی پژوهشی استان بوشهر با توجه به پتانسیل‌های موجود و وجود دو مرکز رشد در بوشهر و برازجان آمادگی حمایت و پشتیبانی از شرکت‌های دانش بنیان جهت تجاری‌سازی محصولات خود و همچنین کمک‌های بلاعوض مالی را دارد.

انتهای پیام/

 

خبرنگار:حسینی مفرد

زمان انتشار: یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴:۵۷

شناسه خبر: 88585

مطالب مرتبط :
کرونا در فصل بهار باعث بحران منابع انسانی شد/  تا پایان سال سه بحران «بازار فروش، زنجیره تامین، مالی و نقدینگی» را تجربه خواهیم کرد

مدیر واحد توسعه کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان گفت؛

فصل بهار، بحران منابع انسانی کرونا/ تا پایان سال سه بحران دیگر را تجربه خواهیم کرد

احسان شهیر مدیر واحد توسعه کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان، گفت: کرونا در فصل بهار باعث بحران منابع انسانی شد و تاحدود زیادی از این بحران عبور کرده ایم اما تا پایان سال براساس آمارو بررسی ها و آینده پژوهی که انجام گرفته سه بحران «بازار فروش در تابستان، زنجیره تامین از اواخر شهریوماه و بحران مالی و نقدینگی را از اواخر پاییز و اوایل فصل زمستان تجربه خواهیم کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب