علم و فناوری بررسی می کند؛

اقتصاد دیجیتال؛توسعه فناورانه یا پیشرفت زیرساخت ها؟

خلاقیت در حوزه تولید و توزیع اطلاعات باعث تحولی شگرف در جامعه مدرن و ظهور پارادایم اقتصادی تکنولوژیکی جدیدی بنام «اقتصاد دیجیتالی» شده است.

به گـــزارش خبرگزاری علم و فناوری - استان سمنان؛بشــر امـــروزی بــا جهشی عجیب و باورنکردنی در مسیر دیجیتالی شدن در حرکت است.این در حالی است که هیچ‌ بخشی از زندگی بشر نیست که تحت تأثیر دنیای دیجیتال قرار نگرفته باشد و طبیعتا اقتصاد نیز دستخوش این شتاب قرار خواهد گرفت. در جهان امروزی، با شکلی متفاوت از اقتصاد تحت عنوان اقتصاد دیجیتال مواجه هستیم.اینترنت و شبکه‌های مجازی به‌شکل حیرت‌آوری اقتصاد را تحت تأثیر خود قرار داده‌اند؛ به گونه‌ای که امروزه می‌توان گفت هیچ کشوری نیست که بتواند بدون اینترنت اقتصاد خود را اداره کند. حتی کشورهای بسیار فقیر در آفریقا یا کشورهایی جنگ زده مانند افغانستان نیز برای انجام بسیاری از عملیات تجاری خود ملزم به استفاده از ابزار الکترونیک هستند.

در چنین شرایطی ضرورت ایجاد زیرساخت‌هایی مناسب برای کشورها از اهمیت بیش‌ازپیش برخوردار خواهد بود.چه بخواهیم و چه نخواهیم، جهان فردا جهان هوش مصنوعی است. این موجی است که خواه ناخواه تمام کشورها را در خود قرار می دهد.در این میان کشورهایی موفقیت خواهند داشت که زودتر بتوانند همسوی این جریان به حرکت خود ادامه دهند در غیر این صورت نخواهند توانست از پتانسیل‌های ایجادشده استفاده‌ی کامل را ببرند.