خبرگزاری علم و فناوری

مدیرعامل شرکت دانش بنیاد آریا ایرانیان در گفت و گو با علم و فناوری:

کاغذبازی های اداری وقت و توان شرکت های دانش بنیان را می گیرد

مدیرعامل شرکت دانش بنیاد آریا ایرانیان گفت: کاغذبازی های اداری وقت و توان شرکت های دانش بنیان را می گیرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، به منظور عبور از تحریم های لحاظ شده از سوی دشمنان ایران اسلامی و رفع نیاز کشور از وابستگی به شرکت های خارجی چند سالی است که شرکت های دانش بنیان در نقاط مختلف کشور راه اندازی شده اند.

این شرکت های دانش بنیان در بخش های مختلف کشور از جمله صنعت و کشاورزی وارد شده اند و محصولات مختلف را با توجه به نیاز کشور طراحی و ساخته اند و پیشرفت های غیر قابل انکاری را نیز در این زمینه به دست آورده اند که قابل تقدیر است.

عدم اعتماد شرکت ها و ادارات دولتی

یکی از دست آوردهای راه اندازی شرکت های دانش بنیان خودکفایی در محصولات تولیدی این شرکت ها است که در برخی محصولات به طور کامل وابستگی به خارج از کشور برچیده شد.

همچنین یکی دیگر از نکاتی که می بایست در موضوع شرکت های دانش بنیان به آن توجه کرد این است که برخی ای محصولات تولیدی آنها مشابه خارجی ندارند و ساخت آن فقط در انحصار آن شرکت ایرانی است.

اما در حال حاضر یکی از مهمترین مشکلات و معضلاتی که شرکت های دانش بنیان در سطح کشور با آن مواجه هستند عدم اعتماد شرکت ها و ادارات دولتی به محصولات تولیدی آنها است که با برطرف شدن این مشکل با پشتکاری که این شرکت ها دارند پیشرفت های شگرفی در کشور حاصل می شود.

شرکت دانش بنیاد آریا ایرانیان از جمله شرکت های دانش بنیان وابسته به صنعت نفت، حفاری و پتروشیمی است که چندین سال در استان خوزستان فعالیت دارد.

ساخت و طراحی ابزارهای نمونه برداری از چاه های نفت و گاز

این شرکت دانش بنیان از 6 سال پیش فعالیت خود را آغاز کرد که با استفاده از دانش روز و نیروهای توانمند به تحقیق و پژوهش می پردازد و اقداماتی را در زمینه طراحی و ساخت ابزار ها و سیستم های الکترونیکی با تکنولوژی بالا را در نفت و گاز انجام می دهد.

زمینه فعالیت شرکت دانش بنیاد آریا ایرانیان ساخت و طراحی ابزارها و سیستم های نمودارگیری از چاه های نفت و گاز است که در طول سالیان فعالیت خود انجام داده است.

در همین راستا به سراغ مهندس حمیدرضا رفیعی زاده مدیرعامل شرکت دانش بنیاد آریا ایرانیان رفتیم تا توضیحاتی را در زمینه کاری این شرکت ارائه دهد.

حمیدرضا رفیعی زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در شرکت تحت امر خود اظهار کرد: شرکت دانش بنیاد آریا ایرانیان از سال 1393 کار خود را آغاز کرد و زیر نظر مرکز تخصصی دانشگاه نفت اهواز و پارک علم و فناوری خوزستان به فعالیت می پردازد.

محصولات تولیدی دارای تکنولوژی خاص الکترونیکی هستند

وی با اشاره به فعالیت های شرکت دانش بنیاد آریا ایرانیان اضافه کرد: ما با اتکا به امور تحقیق و پژوهش و بهره گیری از کادر علمی و مجرب در طول سالیان گذشته در زمینه ساخت ادوات نمودارگیری از چاه های نفت و گاز مشغول به فعالیت هستیم و اقداماتی را در این زمینه انجام داده ایم.

مدیرعامل شرکت دانش بنیاد آریا ایرانیان یادآور شد: محصولات تولیدی ما دارای تکنولوژی خاص الکترونیکی هستند که بیشتر برای ارزیابی وضعیت چاه های نفت و گاز استفاده می شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به میزان اشتغالزایی در شرکت دانش بنیاد آریا ایرانیان بیان کرد: هم اکنون 9 نفر به صورت مستقیم در شرکت فعالیت می کنند و 6 نفر نیز به صورت غیر مستقیم در کنار ما مشغول به کار هستند.

رفیعی زاده در پاسخ به این سوال که آیا محصولات تولیدی شما مشابه خارجی نیز دارند، عنوان کرد: تمامی محصولات تولیدی شرکت دانش بنیاد آریا ایرانیان دارای تکنولوژی خاص الکترونیکی هستند که برخی دارای نمونه خارجی و برخی در انحصار این شرکت است و برای اولین بار در سطح بین‌الملل ساخته شده اند.

عدم اعتماد کافی به محصول خاص ایرانی

وی در ادامه برخی از مشکلات سد راه فعالیت شرکت دانش بنیاد آریا ایرانیان را برشمرد و تصریح کرد: مشکلات موجود بیشتر عدم اعتماد کافی به محصول خاص ایرانی در حوزه نفت و گاز است که امیدوارم برطرف شوند.

مدیرعامل شرکت دانش بنیاد آریا ایرانیان با تاکید بر این نکته که عمده شرکت های دولتی اعتماد چندانی به محصولات ایرانی ندارند، عنوان کرد: همچنین قوانینی که در عمل از محصولات ایرانی حمایت کند نیز وجود ندارد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: عمده مشکلات ما بوروکراسی اداری هست، همچنین کاغذبازی های متداولی که در ادارات و ارگان های دولتی وجود دارد خیلی از انرژی و وقت ما را می گیرند.

سنگ اندازی ادارات دولتی

رفیعی زاده در همین ارتباط توضیح داد که در یک سال گذشته سه محصول به محصولات شرکت دانش بنیاد آریا ایرانیان اضافه کردیم که برای اولین بار در کشور ساخته شده اند.

مدیرعامل شرکت دانش بنیاد آریا ایرانیان در همین زمینه تاکید کرد: اگر مشکلاتی را ادراتی مانند شرکت شهرک های صنعتی اهواز برای ما به وجود نمی آوردند ضمن اضافه شدن شش محصول خاص موفق به اشتغال زایی بیشتر در زمان کمتر می شدیم.

وی در بخش پایانی سخنان خود یادآور شد: برای راه اندازی شرکت دانش بنیاد آریا ایرانیان سرمایه گذاری به صورت شخصی طی سالیان گذشته صورت گرفته است و از تسهیلات بانکی استفاده نکردیم.

کسب رتبه طلایی شرکت های دانش بنیان وزارت نفت

رفیعی زاده در همین زمینه ادامه داد: برای راه اندازی شرکت دانش بنیاد آریا ایرانیان مراحل ساخت نمونه اولیه و سپس نمونه صنعتی و تست های میدانی همه انجام شده و با موفقیت این مرحله را پشت سر نهادیم.

مدیرعامل شرکت دانش بنیاد آریا ایرانیان میزان سرمایه گذاری اولیه برای راه اندازی این شرکت را حدود 600 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: به همت و پشتکار دوستان در شرکت سه محصول جدید برای سال جاری درست اقدام داریم.

وی در پایان سخنان خود در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان اظهار کرد: شرکت دانش بنیاد آریا ایرانیان رتبه طلایی را بین شرکت های دانش بنیان وزارت نفت کسب کرد که توسط وزارت نفت و صندوق نوآوری و شکوفایی تقدیر شدیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 88702

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب