معاون بهزیستی خوزستان خبر داد

تمهیدات لازم برای بازگشایی مهدکودک ها/ ضدعفونی کامل قبل از بازگشایی و در پایان هر روز

معاون امور اجتماعی بهزیستی خوزستان گفت: ضدعفونی کامل مهد کودک ها قبل از بازگشایی و در پایان هر روز را از جمله تمهیدات در نظر گرفته شده برای بازگشایی این بخش است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا ویروس در نقاط مختلف کشور ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیماتی را اتخاذ کرد و که در سراسر ایران اجرایی شدند.

یکی از این تصمیمات تعطیلی مهدکودک های سراسر کشور بود که با این تصمیم مهدکودک ها در نقاط مختلف استان خوزستان نیز تعطیل شدند.

رعایت ضوابط وزارت بهداشت و درمان

اما چند روزی این مهدکودک ها با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا و دستور رئیس جمهور بازگشایی شدند که البته باید نکات بهداشتی را رعایت کنند تا کودکان بیمار نشوند.

در همین ارتباط محمدرضا عباسی معاون امور اجتماعی بهزیستی خوزستان از بازگشایی مهدهای کودک سراسر استان از روز شنبه مورخ بیست و چهارم خرداد خبر داد.

وی در همین ارتباط توضیح داد که پیرو مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا و دستور رئیس جمهور کلیه مهدهای کودک از تاریخ بیست و چهارم خردادماه بازگشایی شدند و فعالیت خود را آغاز کردند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی خوزستان با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته برای این کار تصریح کرد: علاوه بر ضوابطی که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ کرد در راستای افزایش استانداردهای لازم تمهیداتی نیز برای حضور کودکان در مهدهای کودک از سوی بهزیستی در نظر گرفته شده است.

عباسی ضدعفونی کامل مهد کودک ها قبل از بازگشایی و در پایان هر روز را از جمله تمهیدات در نظر گرفته شده برای بازگشایی این بخش عنوان کرد و گفت: عدم استفاده از فضاهای بازی مشترک و حضور پرسنل مهدکودک با وسایل و تجهیزات بهداشتی از دیگر دستورالعمل هایی است که ابلاغ شد.

نظارت ویژه مربیان بر شست و شوی صحیح دست کودکان

وی نظارت ویژه مربیان بر شست و شوی صحیح دست کودکان و موارد نظافتی را از دیگر تمهیداتی عنوان کرد که در مهدکودک ها هنگام بازگشایی باید رعایت شود.

معاون امور اجتماعی بهزیستی خوزستان خاطرنشان کرد: همچنین تعطیلی برنامه ها و فعالیت هایی که به تحرک بالا نیاز دارد، تغییر چیدمان کلاس ها و عدم حضور اولیا و اشخاص متفرقه در محیط مهدکودک از دیگر تهمیداتی است که برای بازگشایی مهدکودک ها در نظر گرفته شد.

وی در ادامه سخنان خود اضافه کرد: همچنین اخذ تعهد از اولیا مبنی بر اطلاع رسانی به مهدکودک در صورت ابتلای نزدیکان کودک به کرونا و عدم پذیرش کودک در ایام قرنطینه از جمله برخی از این تمهیدات است.

عباسی به تقسیم بندی نواحی آلوده به کرونا به سه دسته سفید، زرد و قرمز اشاره کرد و افزود: در شهرستان های منطقه سفید و زرد مهدهای کودک موظف به فعالیت با نصف ظرفیت برای کودکان زیر دو سال و دو تا چهار سال هستند.

اختیاری بودن بازگشایی مهد کودک ها

معاون امور اجتماعی بهزیستی خوزستان در این زمینه توضیح داد که همچنین در مناطق سفید برای کودکان پنج و شش سال فعالیت آزاد و در مناطق زرد فعالیت مهدهای کودک برای کودکان پنج و شش سال با نصف ظرفیت و با اولویت مادران شاغل بلامانع است.

وی همچنین درباره فعالیت مهدهای کودک مناطق قرمز توضیحاتی را ارائه کرد و نکاتی را در این زمینه یادآور شد.

عباسی در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: در مناطق قرمز فعالیت با یک سوم ظرفیت برای کودکان زیر دو سال و دو تا چهار سال و فعالیت با نصف ظرفیت برای کودکان پنج تا شش سال با اولویت مادران شاغل، در دستور کار مهد کودک ها قرار گرفته است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی خوزستان در پایان گفت: بازگشایی مهد کودک ها در سراسر کشور و استان خوزستان اختیاری است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 88719

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب