راه اندازی کارخانه تولید نبات غنی شده از ویتامين دي و روي در مازندران

کارخانه تولید نبات فنی شده از ویتامین دی و روی در مازندران راه اندازی شده است.

اسماعیل زاده كناري در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار علم و فناوری استان مازندران اظهار کرد:در کشور نبات غنی شده با ویتامین و مینرال مثل روی که برای سلامتی و امنیت غذایی و پوست بسیار مناسب بوده تولید نشده است.
وی با اشاره به توصیه پزشکان در ارتباط با مصرف زینک برای افزایش سیستم ایمنی بدن، گفت: با توجه به مصرف بالای نبات در کشور ما زمینه‌ای تولید نبات غنی شده از ویتامین دی و روی را فراهم کردیم.
این تولید کننده مواد غذایی در مازندران با اعلام اين كه ویتامین دی بیشتر افراد در کشور پائین است که منجر به پوکی استخوان می‌شود، گفت: این نبات با این ترکیبات زمینه تامین نیازمندی‌های به ویتامین دی و روی را فراهم می‌آورد. اسماعيل زاده كناري درباره ایده این فعالیت، بیان کرد:اين تفكر من در قالب پروژه دانشجوي دكتري تحت راهنمايي اينجانب انجام شد و فعالیت تحقیقاتی آن را در دانشگاه و بخش تحقيق و توسعه مجموعه واستريوش پیگیری کردم و پاسخ مناسبی دریافت کردم و در روزهاي تولید تست‌ها پاسخ داده شده و حد فعال اين تركيبات در نبات ما بالا بوده است.
وی در ارتباط با دریافت مجوزهای بهداشتی، گفت: به دنبال مجوزهای لازم بهداشتی هستيم و مجوزهاي اوليه اين محصول اخذ شده است و برنامه ریزی برای تجاری سازي در دستور کار است.
این تولید کننده مواد غذایی در مازندران با اعلام اینکه روزانه پنج تن امکان تولید این نبات وجود دارد، گفت:15 نفر به صورت مستقیم با ما مشغول فعالیت هستند.
وی در پاسخ به این سئوال که بنای توسعه دارید، افزود: برنامه ریزی برای تولید شیره انگور غنی شده و شیره خرما که در دستور کار داریم.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری یتامین دی یکی از انواع مواد مغذی موجود در بدن ماست که برای سالم ماندن به آن نیاز داریم. این ویتامین به بدن برای جذب کلسیم کمک می‌کند.

ویتامین دی همراه با کلسیم به ساخت استخوان و داشتن استخوان‌هایی قوی و سالم کمک می‌کند.

مانع آزادسازی هورمون پاراتیروئید ‌شود، این هورمون با بازجذب بافت استخوان باعث می‌شود استخوان‌ها نازک و شکننده شوند.

ویتامین در عملکرد ماهیچه‌ها و سیستم ایمنی هم نقش دارد و مصرف هر روزه آن خطر به زمین افتادن افراد مسن را کاهش می‌دهد.

غنی سازی نبات به ویتامین دی با توجه به اینکه 90 درصد ایرانی‌ها با کمبود این ویتامین مواجه هستند می‌تواند فصل جدیدی از رفع نیازمندی‌ها به این ویتامین رافراهم کند.

مصرف سالیانه بیش از 50 هزار تن نبات در سال و غنی کردن این نبات به ویتامین دی می‌تواند بخشی از نیازمندی‌های ایرانیان به این ویتامین را تامین کند.

انتهای پیام

زمان انتشار: شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴:۲۱

شناسه خبر: 88736

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
سحر خضری
۰ مخالف          ۰ موافق
دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸:۳۸

با آرزوی موفقیت و سربلندی برای شما استاد عزیز

اشتراک گذاری مطالب