علم و فناوری گزارش می دهد

پرواز ۱۹۲ کبوتر خونین بال در آسمان ایران/ مبتکران آزادی از شلمچه به کشور بازگشتند+عکس

پیکر پاک و مطهر ۱۹۲ شهید تازه تفحص شده دوران هشت سال دفاع مقدس به خاک وطن بازگشت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، در آستانه دهه کرامت و ولادت باسعادت حضرت فاطمه معصومه (س) پیکر پاک و مطهر 192 شهید تازه تفحص شده دوران هشت سال دفاع مقدس به خاک وطن بازگشت.

آئین استقبال از پیکر پاک و مطهر 192 شهید تازه تفحص شده دوران هشت سال دفاع مقدس با حضور جمعی از مسئولان ستادکل نیروهای مسلح در مرز بین المللی شلمچه در خرمشهر برگزار شد.

بازگشت شهدا عملیات ‌های رمضان و والفجر مقدماتی،

سردار سید محمد باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح در آئین استقبال از پیکر پاک و مطهر 192 شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس حضور داشت.

همچنین حسین عشقی فرمانده قرارگاه عملیاتی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح نیز در این برنامه حضور داشت و به مقام شامخ  192 شهید تازه تفحص شده ادای احترام کرد.

در همین ارتباط حسین عشقی فرمانده قرارگاه عملیاتی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح اظهار کرد: پیکرهای پاک و مطهر این شهدا در مناطق عملیاتی شلمچه، کتیبان، اروند، مجنون، شرق دجله، زبیدات و فکه کشف شده است.

وی در ادامه بیان کرد: این شهدای گرانقدر در عملیات ‌های رمضان، والفجر مقدماتی، والفجر یک، خیبر، بدر، کربلای چهار، کربلای پنج، بیت ‌المقدس هفت، تک دشمن در مناطق عملیاتی شلمچه، مجنون و زبیدات به شهادت رسیدند.

انتقال پیکر شهید افغانستانی به ایران

فرمانده قرارگاه عملیاتی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: پیکر مطهر نسیم افغانی از رزمندگان مهاجر افغانستان نیز جز پیکرهای مطهر شهدای تازه تفحص شده است که امروز به خاک ایران انتقال یافت.

عشقی تصریح کرد: پیکرهای مطهر پیکر پاک و مطهر 192 شهید تازه تفحص شده دوران هشت سال دفاع مقدس پس از انتقال به معراج شهدای اهواز برای شناسایی به تهران منتقل می‌ شود.

پیکر پاک و مطهر شهید نسیم افغانی از رزمندگان افغانستانی دوران هشت سال دفاع مقدس نیز امروز به همراه 191 شهید دیگر به خاک پاک کشور وارد شد.

چندی پیش سردار سید محمد باقرزاده، فرمانده کمیته جست و جوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح طی یک ویدئو درخواستی را برای شناسایی یک شهید افغانستانی دوران دفاع مقدس عنوان کرد.

شهید نسیم افغانی که بود

وی بیان کرد: در جریان تفحص پیکرهای مطهر شهدای گلگون ‌کفن دفاع مقدس، اخیراً شهید والامقامی از اتباع کشور افغانستان به‌ نام «شهید نسیم افغانی»، فرزند میرزا محمد، 31 ساله به شماره پلاک CG519_396 اعزامی از لشکر 5 نصر خراسان در منطقه عملیاتی والفجر یک (فکه) تفحص و شناسایی شده است.

 فرمانده کمیته جست و جوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: با توجه به پیگیری ‌های به‌ عمل‌ آمده، نشانی جدیدی از محل سکونت خانواده معظم این شهید عزیز به دست نیامده است. از مردم درخواست می شود تا در صورت اطلاع از محل سکونت خانواده شهید در ایران یا افغانستان، مراتب را به کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح منعکس کنند.

همچنین محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی و سعید اوحدی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز برای پیدا کردن خانواده شهید نسیم افغانی مطالبی را بیان کردند.

شهدای عملیات های بدر و محرم

همچنین پیش از این قرار بود آئین استقبال از پیکر پاک و مطهر 70 شهید تازه‌ تفحص ‌شده دوران هشت سال دفاع مقدس روز دوشنبه 6 آبان سال 1398 از ساعت 9 صبح انجام ‌شود و مردم ایران از نقاط مختلف کشور به ‌ویژه از سراسر استان خوزستان به استقبال مسافران تازه از سفر برگشته خود بیایند که این برنامه به زمان دیگری موکول شده و پیکر پاک این شهدا امروز به خاک وطن بازگشت.

به‌گفته سردار سید محمد باقرزاده فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح، پیکر پاک و مطهر این شهدا در مناطق عملیاتی شلمچه، کتیبان، مجنون، شرق دجله، شرهانی و فکه شمالی عراق تفحص شده‌ است.

این 70 شهید تازه‌ تفحص ‌شده دوران هشت سال دفاع مقدس در عملیات ‌های کربلای 5، بیت ‌المقدس 7، رمضان، قدس، بدر، والفجر1، محرم و تک ‌های دشمن به شهادت رسیدند که از یگان ‌هایی از جمله لشکر 14 امام حسین (ع)، لشکر 27 محمد رسول الله (ص)، لشکر 5 نصر، لشکر 7 ولی‌ عصر (عج)، 32 انصار، 48 فتح، لشکر 19 فجر، لشکر 9 بدر، لشکر 16 قدس، لشکر 25 کربلا و لشکر 21 حمزه (ع) به جبهه اعزام شده ‌اند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱:۴۲

شناسه خبر: 88743

مطالب مرتبط :
شهدای ۳۱ شهریور

به همت جمعی از جوانان خوزستانی انجام شد

ابتکاری برای بزرگداشت شهیدان در ایام کرونا/برگزاری طرح ختم قرآن مجازی به نیابت از شهدای ایران

همزمان با ایام شیوع کرونا طرح ختم مجازی قرآن کریم به نیابت از شهدای ایران توسط جمعی از جوانان خوزستانی انجام شد.

عضو شورای شهر خرمشهر

فوت عضو شورای شهر خرمشهر به علت کرونا

پس از چند روز بستری شدن در بیمارستان عضو شورای شهر خرمشهر دار فانی را وداع گفت.

برگزاری مسابقه شعر (مکتب شهید سلیمانی) به میزبانی شهرری

برگزاری مسابقه شعر (مکتب شهید سلیمانی) به میزبانی شهرری

برگزاری مسابقه استانی شعر( مکتب شهید سلیمانی) به مناسبت هفته دفاع مقدس به میزبانی شهر ری

کادر درمان

همزمان با عید غدیر انجام شد

تجلیل از پرسنل بیمارستان و کادر درمان در خرمشهر

مسئولان خرمشهر همزمان با عید غدیرخم با حضور در بیمارستان از کادر درمان این شهرستان تجلیل کردند.

عشایر

صنایع دستی نفیس زنان عشایر فارس

با همت اداره کل امور عشایر فارس، شهرک صنایع دستی در منطقه مهکویه فیروزآباد در حال راه اندازی می باشد و بزودی عملیات راه اندازی کارگاه تولید و آموزش تولید صنایع دستی راه اندازی می گردد.

شهید قربان مکوندی

ابتکار مردم خوزستان در ایام کرونا/سالگرد شهید دفاع مقدس به صورت مجازی برگزار شد

با ابتکار مردم استان خوزستان در ایام کرونا سالگرد شهید قربان مکوندی از شهدای عملیات رمضان به صورت مجازی برگزار شد.

برگزاری سالگرد دانش آموز شهید سید حسن سواری در اهواز

گزارش تصویری/

برگزاری سالگرد دانش آموز شهید سید حسن سواری در اهواز

نخستین سالگرد شهادت مظلومانه نوجوان بسیجی دانش آموز شهید سید حسن سواری از شهدای ۳۱ شهریور سال ۱۳۹۷ با حضور اعضای بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان در اهواز برگزار شد.

شهید محمد عذاری

همزمان با هفته پژوهش

شهید محمد عذاری در اهواز تجلیل می شود

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان به منظور استفاده از فضای معنوی خانه شهدا به زودی نیز به دیدار یکی دیگر از خانواده های معظم شهدای والامقام ۳۱ شهریور ماه به نام مهندس شهید محمد عذاری می رویم.

سرباز شهید سعید کریمی

در دیدار با مسئولان بسیج علمی خوزستان عنوان شد

ماجرای شهادت یکی از سربازان عملیات تروریستی اهواز از زبان پدر

پدر شهید سعید کریمی از شهدای حادثه تروریستی اهواز در دیدار با رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان ماجرای چگونگی اطلاع از شهادت فرزندش را شرح داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب