گوشی همراه خودمان را چگونه ضدعفونی کنیم

مخترع مازندرانی، اسپری گوشی همراه روشن با الکل باعث انفجار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، با شیوع کرونا در اقصی نقاط جهان حساسیت نسبت به ضدعفونی کردن لوازم مورد استفاده  روز به روز بیشتر شده است.

در بررسی‌های کارشناسانه اعلام شده است که تلفن همراه می‌تواند منبع آلودگی باشد و در زمان شیوع کرونا یکی از عوامل آلودگی و انتقال آن معرفی شده است.

در کنار آن کارشناسان توصیه‌های جدی نسبت ضد عفونی دست و حتی گوشی همراه با استفاده از الکل را مد نظر قرار داده و به حدی حساسیت نسبت به مصرف الکل بالا رفته بود که بازار سیاه این محصولات نه تنها در کشور ما بلکه در اقصی نقاط دنیا ایجاد شده بود.

به دلیل ترس از شیوع کرونا اقدامات مراقبتی درباره نحوه استفاده از الکل تا حدودی گمرنگ  مطرح می‌شد.

حادثه تلخ برای معلم اهوازی و انفجار تلفن همراه که متاسفانه باعث فوت این خانم شده است تا حدودی حساسیت‌ها در این ارتباط را افزایش داده است.

در همین ارتباط گفت و گویی کردیم با احسان حسن زاده نخبه مازندرانی که درباره نحوه استفاده از الکل و مدت زمان استفاده از گوشی پس از استعمال الکل را بیشتر تشریح کرده است.

وی با اعلام اینکه عدم رعایت نکات ایمنی در ارتباط با استفاده از الکل در وسائل الکترونیکی به ویژه در تلفن همراه مشکلات جدی را به وجود می‌آورد.

این نخبه مازندرانی اضافه کرد: الکل یکی از مطمئن‌ترین ضد عفونی کننده است اما نباید مستقیم روی تلفن همراه اسپری شود.

وی خاطر نشان کرد: برای ضدعفونی کردن تلفن همراه با الکل ابتدا آن را خاموش و پس از آن اقدامات بعدی انجام شود.

حسن زاده ادامه داد:  خطر انفجار تلفن همراه در زمانی که با الکل ضد عفونی می شود بسیار زیاد است.

این نخبه مازندران اضافه کرد: زمان ضدعفونی کردن گوشی همراه با الکل نباید به شارژ متصل باشد و حتی از تماس خوداری شود و تلفن به صورت کلی باید خاموش باشد.

وی یادآور شد: پس از اسپری الکل حداقل یک دقیقه زمان برای تبخیر الکل نیاز است، زنگ خوردن تلفن همراه در حین اسپری باعث انفجار می‌شود.

حسن زاده در عین حال توصیه کرد به جای استفاده از الکل می توان از پدهای الکل برای ضدعفونی استفاده کرد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱:۴۲

شناسه خبر: 88773

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب