خبرگزاری علم و فناوری

بی توجهی به پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از دلایل سیر صعودی کرونا ویروس

برپایی مجالس عروسی ها، ترحیم و حضور اقشار مختلف مردم در مراکز پرجمعیتی و بی توجهی به پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از دلایل سیر صعودی کرونا ویروس در خراسان جنوبی است.

به گزارش خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی، حدود پنج ماهی از شیوع ویروس کرونا در کشور هم زمانی با شیوع آن در سراسر دنیا می گذرد اما هنوز این ویروس منحوس درکشورجولان می دهد که نه تنها موجب از بین رفتن کارو کسب و مشاغل فراوانی شده بلکه جان خیلی از افراد را درکشورگرفته ودنیا است. هر چند در این خصوص خیلی از مسئولین امر بخصوص کار پزشکی کشور تلاش فراوانی برای ریشه کن کردن و درمان بیماران مبتلا به این ویروس انجام داده اند اما اقشار مختلف مردم نیز برای سیر نزولی و یا سعودی این ویروس نقش اساسی دارند و اگر توجه به پروتکل های بهداشتی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و ... را نداشته باشند مشخص نیست این ویروس منحوس کی ریشه کن خواهدشد.

رعایت پروتکل های بهداشتی در ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان

خراسان جنوبی یکی از استانهایی است که مردم از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا نکات بهداشتی را به خوبی رعایت کردند به طوری که آمار افراد درگیر با کرونا در استان تا اوایل خردادماه تقریبا متعادل و نسبت به میانگین کشوری پایین تر بود امابا طولانی شدن این ویروس اکثر مردم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی خسته شده و حتی دیگر این نکات را جدی نگرفته و رعایت نمی کنند.که این موضوع منجر به شیوع زیاد این ویروس منحوس در سطح برخی از شهرستانهای استان بخصوص بیرجند شده وسیر صعودی به خود گرفته است.

رهبر معظم انقلاب چندین مرتبه درمنویات خود خطاب به کارپزشکی از تلاش خستگی ناپذیر آنها تقدیر کرده اند ایشان دیروز 7تیر ماه نیز در همایش سراسر قوه قضائیه در سخنان خود با تشکر از خدمات طاقت‌فرسای کادرهای درمانی، شیوع بیماری کرونا را موجب خسته شدن این زحمتکشان دانستند و افزودند: اینکه گفته می‌شود باید کاری کرد که مشکلات اقتصادی از ناحیه کرونا بوجود نیاید، حرف درستی است اما در صورت بی‌توجهی و شیوع گسترده بیماری، مشکلات اقتصادی هم بیشتر خواهد شد.

وزیر بهداشت نیز در نود و دومین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی تاکید کرد: در حال حاضر یکی از غصه های ما، محافظت از کادر بهداشتی و درمانی در خط مقدم خدمت به مردم است و این مورد، ما را دچار دغدغه می کند. اگر اصلی ترین محور خدمت در حوزه سلامت، گرفتار ویروس کرونا شوند و وسعت این گرفتاری به گونه ای شود که نتوانیم خدمات مورد نیاز مردم را ارائه کنیم، مشکل عمده ای برای ما پیش می آید که حتما باید از نظر تامین تجهیزات محافظتی، آموزش های مورد نیاز و رعایت فاصله گذاری هوشمند بررسی شود

لازم به ذکر است که از دلایل شیوع این ویروس برپایی مجالس عروسی ها، ترحیم و حضور اقشار مختلف مردم در مراکز پرجمعیتی و بی توجهی به پروتکل های بهداشتی است که این امر منجر به واگیری این ویروس در بین افراد بخصوص میانسالان و بزرگسالان شده و سیر صعودی در استان را به خود اختصاص داده است.

لذا هم مسئولین بهداشت و درمان نسبت به افزایش مبتلایان به این ویروس در سطح استان تاکید بیشتری داشته باشند و هم اقشار مختلف مردم باید نسبت به رعایت نکات بهداشتی فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنندتا بتوان به زودی ریشه کن کردن این ویروس را شاهد باشیم.

انتهای پیام/ ک/ت ۹۹

زمان انتشار: یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸:۰۱

شناسه خبر: 88777

مطالب مرتبط :
مبتلایان به کرونا

آباده در وضعیت فراتر از قرمز!

با افزایش ۲۹ نفری مبتلایان به کرونا در آباده، وضعیت این شهرستان شمالی استان فارس از قرمز نیز فراتر رفته است .

بازگشایی مدارس

آیین بازگشایی مدارس برای بیش ا ز ۱۶۶ هزار دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمدی برگزار شد

صبح امروز آیین بازگشایی مدارس برای ۱۶۶ هزار و ۸۵۹ دانش آموز کهگیلویه و بویراحمدی برگزار شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب