آیین اختتامیه طرح دانشگاه خلاق UMA up برگزار شد

آیین اختتامیه طرح دانشگاه خلاق با همکاری مشترک بین پارک علم و فناوری اردبیل و دانشگاه محقق اردبیل با حضور مسئولان استانی، اساتید، سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس علیه السلام، دانشجویان و تیم های فن آور برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل، آیین اختتامیه طرح دانشگاه خلاق با همکاری مشترک بین پارک علم و فناوری اردبیل و دانشگاه محقق اردبیل با حضور مسئولان استانی، اساتید، سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس علیه السلام، دانشجویان و تیم های فن آور برگزار گردید.

دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: تبدیل نوآوری به فناوری و تبدیل فناوری به ثروت از اهمیت ویژه ای برخوردار است که باید در این زمینه از ابتکارات و خلاقیت جوانان و دانشجویان استفاده کرد.

وی افزود: برنامه دانشگاه خلاق UMA up یکی از برنامه هایی بود که نمود عینی همکاری چند جانبه بود که به خوبی اجرا شد.

حبیبی ادامه داد: هسته های فناور مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه به ۱۰۵ هسته رسیده است و تقویت مرکز رشد جز برنامه های راهبردی دانشگاه محقق اردبیلی است.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: دانشگاه در طی دو سال اخیر رشد علمی خوبی داشته و مرکز نوآوری دانشگاه در حال راه اندازی است.

دکتر حبیب ابراهیم پور رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل در این مراسم گفت: برنامه دانشگاه خلاقUMA up یک برنامه خلاق و ابتکاری بود که به بهترین شکل ممکن اجرا شد.

وی ادامه داد: مراکز رشد و نوآوری دروازه ورود به دانشگاه کارآفرین است و دانشگاهی که نتواند به نیازهای مهارتی و فناوری جامعه پاسخگو باشد، نمی تواند در جامعه تاثیرگذار باشد.

دکتر حبیب ابراهیم پور گفت: رویداد UMA UP از آبان ماه سال 1398 با ثبت نام 660 نفر از دانشجویان خوش فکر کار خود را آغاز کرد و طبق زمان بندی صورت گرفته از بین آنها تیم سازی های مختلفی انجام و 32 تیم به رقابت نهایی رسیدند که از بین آنها 10 تیم به عنوان قابلیت تجاری و بازار سازی تحت حمایت مرکز رشد و پارک علم و فناوری استان اردبیل قرار خواهند گرفت.

وی افزود: این رویداد جزء منحصر به فردتزین رویدادی است که برای اولین بار در کشور در یک دانشگاه با این حجم و با مشارکت پارک علم و فناوری برگزار می شود که قدم موثر در شناسایی و کشف استعداد دانشجویی می باشد.

ابراهیم پور خاطر نشان کرد: در جهت تحقق شعار سال «جهش تولید» پارک علم و فناوری تلاش های شبانه روزی را برای شناسایی فناوران و نخبگان و همچنین به تولید انبوه رساندن فناوری های آنها انجام خواهد داد.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل افزود: برای رسیدن به یک اقتصاد دانش محور و توسعه متوازن، استان، دانشگاه و صنعت باید در کنار یکدیگر قرار گیرند.

وی ادامه داد: در پارک علم و فناوری بستر و زیر ساخت ها برای نوآوری و فن آوری و تولید ثروت از طریق فناوری های شرکت های دانش بنیان در حال آماده شدن می باشد.

امضای تفاهم نامه همکاری با پارک علم و فناوری

همچنین در این مراسم تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه محقق اردبیلی و پارک علم و فناوری استان اردبیل به امضا رسید

بر اساس این تفاهم نامه طرفین موظف شدند که با استفاده از ظرفیت های دانشگاه محقق اردبیلی و پارک علم و فناوری استان اردبیل، پتانسیل های پارک علم و فناوری و مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه را معرفی کنند.
این تفاهم نامه به امضای دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی و دکتر حبیب ابراهیم پور رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل رسید.

یادآور می شود اهدای تندیس و لوح سپاس به مربیان، کادر اجرایی و اتاق فکر، گپ و گفت دانشجویی با سرگروه های ۵ تیم برتر و تجلیل از تیم های برتر از دیگر بخش های این برنامه بود.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹:۲۹

شناسه خبر: 88780

مطالب مرتبط :
توسعه

لزوم توسعه رشته های فنی دانشگاه محقق اردبیلی / اردبیل نیازمند احداث دانشگاه صنعتی است

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: یکی از برنامه‌های مد نظر وزارت علوم در استان اردبیل توسعه رشته‌های فنی و مهندسی‌ کیفی در دانشگاه محقق اردبیلی مبتنی بر نیازهای استان است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب