عضو کمیسیون عمران مجلس:

اقدامات سازمان بسیج علمی در جهت حمایت از نخبگان بسیار ارزنده است/ حمایت از طرح‌های سازمان بسیج علمی در مجلس

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: اقدامات سازمان بسیج علمی در جهت حمای از نخبگان بسیار ارزنده و قابل تقدیر است و از طرح‌های این سازمان در مجلس حمایت می‌کنم

غلامرضا شریعتی در حاشیه دیدار با رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان مازندران در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار علم و فناوری، اظهار کرد: در جریان فعالیت‌های اثر گذار سازمان بسیج علمی و فناوری هستم و از همه ظرفیت‌های برای توسعه خلاقیت‌ها استفاده می‌کنم.

وی با اعلام اینکه بنده اعتقاد به تقویت عناصر انقلابی و جهادی دارم، تصریح کرد: سازمان بسیج علمی در جهت حمایت از ایده‌ها و تبدیل آن به پدیده اقدامات خاص و اثرگذاری انجام داده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این سازمان برای برون رفت از چالش‌های علمی کشور بسیار کمک کننده باشد، چه جائی اینکه طرح‌های بسیار بنیادی و اثرگذار از این سازمان‌ها برای رفع نیازمندی‌های کشور تولید شده است.

وی با اشاره به ترکیب انقلابی مجلس شورای اسلامی، افزود: رویکردهای نهاد‌های انقلابی در پیشبرد اهداف جامعه در مجلس شورای اسلامی به خوبی مورد حمایت قرار می‌گیرد.

شریعتی اضافه کرد: سازمان بسیج علمی و پژوهشی در دایره حمایت مجلس انقلابی قرار گرفته و به صورت جدی از ظرفیت‌های موجود این سازمان برای توسعه کشور و اهداف نظام به خوبی بهره‌برداری می‌کنیم.

وی با اعلام اینکه انتظار داریم از فعالان علم و فناوری در سازمان طرح‌ها و اقداماتی که باید توسط مجلس مورد حمایت قرار گیرد را به ما ابلاغ کنند، افزود: این طرح‌ها پس از بررسی مورد حمایت قرار می‌گیرد.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با گرانی‌های اخیر و اقدامات مجلس، افزود: در ابتدا باید علت گرانی‌های اخیر به صورت جدی مورد بحث قرار گیرد.

وی اضافه کرد: در بررسی‌های اولیه مشخص شده که افزایش نهادهای کشاورزی زمینه رشد قیمت‌ها را فراهم کرده است.

شریعتی با اعلام اینکه وارد کنندگان کالاها و نهادهای کشاورزی برای ورود محصولات باید از  ارز ترجیحی استفاده کنیم، افزود: از طرفی مسائل ارزی هم مشکلاتی در داخل کشور ایجاد کرده است که پرداخت ارز با قیمت  بالا نگرانی‌های را به وجود آورده است.

وی ادامه داد: این به این معنی نیست که این مشکلات تداوم  داشته باشد و در حال رایزنی برای رفع چالش موجود هستیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه حجم زیادی از نیازمندی‌های کشور به کالاها وارد بنادر شده است، افزود: با اختصاص ارز ترجیحی زمینه کاهش قیمت برخی از کالاها خواهیم بود.

وی اضافه کرد: کنترل و نظارت بر عملکرد مسئولان امر یکی از وظایف جدی نمایندگان مجلس است،وزیر جهاد کشاورزی در همین ارتباط پاسخگو نمایندگان مجلس بوده در کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور رئیس کل بانک مرکزی این مسائل را پیگیری کرده است و به صورت جدی مسائل اقتصادی را پیگیری می‌کنیم.

وی در ارتباط با وضعیت پروژه‌های عمرانی، بیان کرد: پیشرفت پروژه‌های عمرانی کشور متاثر از تخصیص‌ها بودجه‌ای است که در حال حاضر وضعیت تخصیص‌ها چندان مناسب نیست.

 

زمان انتشار: شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۲:۲۲

شناسه خبر: 88797

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب