در جلسه هم اندیشی سازمان بسیج علمی و میراث فرهنگی استان مطرح شد

آمادگی سازمان بسیج علمی ایلام برای رونق صنعت گردشگری استان

مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام گفت:این سازمان با هدف مناسب سازی و توسعه حوزه گردشگری استان به تشکیل کارگروه تخصصی گردشگری مبادرت ورزید و خوشبختانه با جذب متخصصان و کارشناسان این عرصه توانست به یافته های نوینی در زمینه توسعه و رونق گردشگری و اکوتوریسم دست یابد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام ، نشست هماندیشی و هم فکری سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری ایلام و سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری این استان ، به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت های حوزه گردشگری و رفع مشکلات این صنعت در سالن اجلاس سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی ایلام برگزار شد .

آمادگی سازمان بسیج علمی ایلام برای رونق صنعت گردشگری استان

محمود علی پور ، مسئول  سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام در این نشست ، با تاکید بر اولویت بندی و رصد مسائل و مشکلات استان در حوزه گردشگری و توسعه مفاخر تاریخی ، گرشگری و فرهنگی استان اظهار کرد : استان ایلام ضمن داشتن تنوع زیست محیطی ، از جاذبه های گردشگری فاخر و ارزشمندی برخوردار است که در صور ت بهره برداری و استفاده خلاقانه از این صنعت ، می توانیم شاهد تقویت و رونق صنعت گردشگری در استان باشیم.

وی اظهار کرد : سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام در سال گذشته با هدف مناسب سازی و توسعه حوزه گردشگری استان به تشکیل کارگروه تخصصی گردشگری مبادرت ورزید و خوشبختانه با جذب متخصصان و کارشناسان این عرصه توانست به یافته های نوینی در زمینه توسعه و رونق گردشگری و اکوتوریسم دست یابد .

مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام ، با بیان اینکه رونق صنعت گردشگری نیازمند همیاری مسئولان و حمایت سرمایه گذاران است تاکید کرد : سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان ایلام آمادگی دارد تا با همیاری و همکاری سازمان میراث فرهنگی و نهادهای مختلف ، زمینه استفاده مطلوب از ظرفیت ها و پتانسیل های حوزه گردشگری را فراهم نماید.

 

تشکیل کارگروههای تخصصی خانه نخبگان با هدف تحقق مدیریت جهادی

 دکتر حبیب اله محمودیان ، رئیس کارگروه تخصصی گردشگری خانه نخبگان بسیج استان ایلام نیز در این جلسه ، ، ضمن تشریح اقدامات کارگروه تخصصی بسیج در حوزه گردشگری عنوان کرد : خانه نخبگان بسیج استان ایلام ، با تشکیل کارگروههای تخصصی بصورت جهادی ، با هدف رفع نارسایی های مختلف ، به کمک نهادهای مختلف آمده  و رسالت خطیر خود را بر تحقق مدیریت جهادی منطبق نموده است  .

وی ، که در جدیدترین مطالعات خود به بررسی علل و عوامل عدم توسعه مطلوب صنعت گردشگری در استان  پرداخته است اظهار کرد : یافته های این پژوهش نشان می دهد که بکارگیری رویکردهای خلاقانه و توسعه شبکه گردشگری استان ، می تواند موجبات توسعه شهری ، اشتغال و استفاده حداکثری از مفاخر فرهنگی ، تاریخی و گردشگری استان را در پی داشته باشد .

محمودیان ، با تاکید بر  تاسیس مراکز گردشگری در استان عنوان کرد : رونق صنعت گردشگری و بوم گردی ، نیازمند جذب سرمایه گذار و همکاری همه جانبه دستگاههای اجرایی است و در این راستا بیان مسائل و مشکلات این صنعت و ارائه راهکارهای کاربردی و عملیاتی در جلسات کارگروه گردشگری استان ، بسیار مثمر ثمر خواهد بود .

 

آمادگی سازمان میراث فرهنگی استان بر همکاری با کارگروه تخصصی گردشگری بسیج علمی استان

عبدالمالک شنبه زاده ، مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام نیز در این جلسه ، ضمن استقبال از همکاری و تعامل سازمان بسیج علمی در توسعه صنعت گردشگری استان ،  ابراز امیدواری کرد : با تعاملات و همکاری هایی که صورت میگیرد قطعاً  می توانیم به موفقیت های بزرگی در جهت رونق و توسعه صنعت گردشگری استان دست یابیم.

وی افزود: گردشگری یک رشته فرابخشی است که نیازمند همیاری و حمایت دستگاههای مختلف است ،که  متاسفانه یک سری قوانین مزاحم و دست و پا گیر و مشکلات زیرساختی ، سد راه توسعه و پیشرفت این صنعت شده است که در صورت همکاری تمامی دستگاهها و نهادهای مرتبط ، می توانیم ضمن کاهش مشکلات ، زمینه توسعه و رونق گردشگری را در استان فراهم آوریم.

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام ، با بیان اینکه استان ایلام از پتانسیل ها و ظرفیت های بالایی در حوزه گردشگری برخوردار است اذعان کرد : در راستای اجرایی شدن هرچه بهتر صنعت گردشگری ، نیازمند جذب سرمایه گذار ، معرفی آثار و ابنیه های تاریخی به مردم کشور و مدیریت جهادی دستگاههای دولتی و خصوصی استان در راستای توسعه حوزه گردشگری هستیم .

گفتنی است در پایان جلسه بر معرفی کارشناسان خبره صنعت گردشگری جهت عضویت در کارگروه تخصصی گردشگری و انعقاد تفاهم نامه همکاری فی ما بین سازمان بسیج علمی و پژوهشی و سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام تاکید شد.

انتهای پیام /

خبرنگار : فرشته نیازی

 

زمان انتشار: جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵:۲۹

شناسه خبر: 88805

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب