ادامه همکاری استارتاپ ها و شبکه شاد در دوران پساکرونا

در زمینه ارائه آموزش به دانش آموزان نابینا ، ناشنوا و کلیه دانش آموزان از استارتاپ‌های حوزه دیجیتال برای ارائه خدمات در دوران کرونا حمایت می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مرکزی ، مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:در شرایط شیوع کرونا در کشور تمامی فعالیت ها و چرخه اقتصادی، آموزشی و...کشور با مشکلات جدی روبه رو شده است.

در روزهايي كه دانش آموزان عادي از مشكلات آموزشي در كرونا سردرگم هستند دانش آموزان معلول، نابينايان و ناشنوايان شرايط بسيار دشواري را دارند.

محمدی در خصوص راهکار توسعه آموزش آنلاين و نگراني معلولان در كرونا افزود: به دنبال آن هستیم که زیرساخت های لازم برای آموزش آنلاین دانش آموزان معلول ، نابینا و ناشنوا را فراهم کنیم.

او ادامه داد: برای استارتاپهایی که در دوران شیوع کرونا با سرویس و خدمات، نیاز مردم را در زمان قرنطینه برطرف کنند ، فراخوان دادیم.

دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری عنوان کرد:در این فراخوان 600استارتاپ شرکت کردند که 300شرکت حائز شرایط لازم برای حمایت بوده و از بین این ها 200شرکت استارتاپی از معاونت علمی برای توسعه، تسهیلات دریافت کردند.

محمدی در مورد باقی استارتاپ هایی که موفق به دریافت تسهیلات نشده اند گفت: برای توسعه زیرساخت ها، استفاده از خدمات ابری و یا زیرسرویس های زیرساختی مانند سرور سوبسید ارائه شده است.

وی با بیان اینکه اجرای این برنامه ها باعث می شود 300شرکت استارتاپی خدمات خود را برای ارائه در دوران پسا کرونا توسعه دهند افزود: سرویس‌هایی که این استارتاپ‌ها ارائه کرده اند مرتبط با شرایط کرونا بوده است. آموزش آنلاین، سلامت دیجیتال آنلاین که مردم دسترسی به پزشک داشته باشند و حمل و نقل برای جا به جایی کالا و یا استفاده از هوش مصنوعی برای تشخیص بیماری از جمله حوزه‌هایی است که این استارتاپ‌ها به محصولات خوبی دست یافتند و تلاش داریم این روند در قالب برنامه دیگری ادامه یابد.

محمدی ادامه داد: از همان ابتدای کار با وزارت آموزش و پرورش برای شناسایی ظرفیت استارتاپ های آموزشی و خدماتی که آنها می توانند ارائه دهند ، همکاری داشتیم که این همکاری تا مهرماه ادامه خواهد داشت تا از این طریق بتوانیم خدمات آموزش آنلاین را آماده تر به معلمان و دانش آموزان ارائه دهیم.

او اضافه کرد: شبکه آموزش آنلاین پوسته‌ای است که در کنار آن مجموعه‌ای از استارتاپ‌ها خدمات لازم را ارائه می‌دهند؛ به گونه‌ای که در حال حاضر ۵ شرکت استارتاپی پیام‌رسان ذیل این شبکه خدمات ارائه می‌دهند.

وی افزود: با همکاری با وزارت آموزش و پرورش به دنبال مبنایی برای شبکه سازی هستیم.

پایان خبر/

 

زمان انتشار: دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۰:۰۰

شناسه خبر: 88836

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب