موثرترین داروی شناخته شده ضدکرونا

طبق برآوردهای سازمان بهداشت جهانی داروی رمدسیویر به عنوان موثرترین داروی آزمایش شده برای مقابله با ویروس کرونا تاکنون شناخته شده است .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس، آزمایش سه دارویی که پیش از این برای مقابله با کرونا و یافتن داروی ضد کووید 19 از آن ها یاد می شد، توسط سازمان بهداشت جهانی متوفق گردید .

اسپوتنیک با علام این خبر عنوان کرد که سه داروی هیدروکسی کلروکین ، لپیناویر و ریتوناویر دیگر جایی در آزمایش ها برای یافتن داروی ضد ویروس کرونای جدید نخواهد داشت .

سازمان بهداشت جهانی همچنین در اعلامیه خود آورده است که امروز توصیه کمیته بین‌المللی آزمون همبستگی درباره توقف تست داروهای هیدروکسی کلروکین ، لپیناویر و ریتوناویر را مورد تأیید قرار دادیم. این داروها در ترکیبات مختلف از جمله در ترکیب با اینترفرون در اولین تست‌های کمیته نامبرده شرکت داشتند که سازمان بهداشت جهانی از ماه مارس به انجام می رساند. در این آزمایش‌ها بیش از چهار هزار و ۵۰۰ بیمار شرکت کردند .

همچنین طبق برآوردهای سازمان بهداشت جهانی داروی رمدسیویر به عنوان موثرترین داروی آزمایش شده برای مقابله با ویروس کرونا تاکنون شناخته شده است .

در سال 2009 برای اولین بار یک شرکت دارویی آمریکایی به نام گیلیاد ساینسِز موفق به تولید داروی رمدسیویر به عنوان یک داروی آزمایشی ضدویروس شد .

طبق سخنان مسئولان این شرکت داروی رمدسیویر در ابتدای کار به منظور درمان بیماری هپاتیت c ساخته شده بود که در آن مورد ناموفق ظاهر شد و پس از آن اتفاق داروی مذکور برای درمان بیماری ابولا استفاده شد اما در درمان این بیماری هم تاثیر چندانی نداشت .

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳:۱۸

شناسه خبر: 88866

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
وحید نوری
۰ مخالف          ۱ موافق
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۰:۵۶

در ابتدای یک کتاب فارماکولوژی نوشته بود هنر اطبا عبارتست از تجویز داروهایی که شناخت چندانی از آن ندارند برای اعضایی از بدن که از آن هم شناخت چندانی ندارند این دارو برای مقاصد اصلی خودش که هپاتیت و ابولا بوده بی کاربرد بوده حالا از سر اجبار شده داروی کرونا

اشتراک گذاری مطالب