گزارش//

افزایش ۱۰۰ درصدی اجاره مسکن در کهگیلویه و بویراحمد/مُسکن کنترل قیمت چاره‌ساز خواهد بود؟

افزایش اجاره مسکن در استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج مشکلاتی را برای خانواده‌ها و به خصوص جوانانی که در آستانه تشکیل زندگی مشترک هستند ایجاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد، افزایش اجاره مسکن در استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج مشکلاتی را برای خانواده‌ها و به خصوص جوانانی که در آستانه تشکیل زندگی مشترک هستند ایجاد کرده و مسوولان در تلاش هستند تا بلکه با مُسکن‌هایی که برای این حوزه پیچیده‌اند بازار مسکن را سر و سامان دهند.

اما چه چیزی باعث افزایش قیمت مسکن در کهکیلویه و بویراحمد شده است؟ پژمان نیک اقبالی مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد در همین خصوص با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی اجاره مسکن گفت: بزرگترین مشکل نبود زمین برای ساخت و ساز است، قیمت مصالح افزایش پیدا کرده، دستمزد کارگران ۷۰ و ۸۰ درصد رشد داشته و همچنین افزایش قیمت ارز در افزایش قیمت  مسکن تاثیر‌گذار بوده است.

وی با بیان اینکه طبق مصوبه هیات دولت همه دستگاه‌ها برای ساخت مسکن، زمین در اختیار راه و شهرسازی قرار دهند، افزود: ۴ هزار و ۱۴۲ واحد در قالب اقدام ملی مسکن احداث می‌شود که در اکثر شهرها از جمله یاسوج زمین برای ساخت مسکن ملی فراهم شده و انتظار داریم در سایر مناطق نیز فراهم شود.

وی با اشاره به ۱۶ هزار واحد مسکن مهر گفت: ساخت مسکن مهر به روزهای آخر نزدیک شده است و جزء استان‌هایی هستیم که به صورت واقعی مسکن مهر را تحویل می‌دهیم 

نیک‌اقبال با اشاره به طرح بازآفرینی شهری، نوسازی بافت فرسوده و ساخت مسکن در روستاها گفت: 14 هزار واحد روستایی و شهری تحت عنوان‌های مختلف در حال اقدام است و امیدواریم با احداث این تعداد واحدها قیمت مسکن کاهش پیدا کند.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تابع افزایش قیمت‌ها در کشور هستیم، افزود: افزایش قیمت مسکن در استان نسبت به کشور پایین است البته در یاسوج قیمت‌ها نزدیک به نرخ کشوری است اما در سایر شهرهای استان کمتر است، ضمن اینکه درخواست می‌کنیم زمین‌های کشاورزی بلااستفاده برای تغییر کاربری و ساخت مسکن در اختیار راه و شهرسازی قرار داده شود.

اما حجت‌الاسلام سید نصیر حسینی از گرانی در بازار به خصوص بازار استان انتقاد کرد و گفت: بار سنگینی بر دوش مردم است و مردم از گرانی ناراضی هستند، معلوم است که نظارتی بر بازار نمی‌شود. عده ای آدم بی انصاف می توانند بازار استان را تخریب کنند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد در خصوص گرانی مسکن پفت: قیمت های کاذبی بنگاه های معاملاتی می‌گذارند که باید نظارت جدی گرفته شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲:۲۷

شناسه خبر: 88958

مطالب مرتبط :
بورس

در گفتگو با علمی و فناوری مطرح شد؛

مزایای پذیرش شرکتها در بازار سرمایه/ برگزاری جلسه توجیهی برای شرکت‌های استان کرمانشاه

یک کارشناس بازار سرمایه مزایای پذیرش شرکتها در بازار سرمایه را تشریح کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب