راهکارهای بهترین دانشگاه‌های جهان برای شروع ترم آتی چیست؟

برخی از بهترین دانشگاه های جهان، با توجه به شیوع ویروس کرونا، راهکارها و برنامه هایی را برای شروع ترم جدید تحصیلی در نظر گرفته اند. در این موارد که از سوی هر دانشگاه اعلام شده است، کوشش بر این است که دانشجویان در حفظ سلامت خود و اطرافیان خود بکوشند و سهیم باشد.

ویروس کرونای جدید (SARS-CoV-۲) حالا بیش از هر زمان دیگری در سراسر جهان قربانی می‌گیرد آمارها نشان می‌‌دهد بیش از ۱۱.۵ میلیون نفر در سراسر جهان به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند و شمار قربانیان از ۵۰۰ هزار نفر نیز فراتر رفته است. کووید ۱۹ تقریبا همه جنبه‌های زندگی انسان را با تغییرات بنیادی مواجه ساخته است. از کاهش عرضه و تقاضا در بازار و بحران اقتصادی در بسیاری از شرکت‌ها و کارگاه‌های تولیدی سراسر جهان گرفته تا رشد چشمگیر استفاده از اینترنت و شبکه‌‌های اجتماعی.

دانشگاه‌های مطرح جهان و شروع ترم جدید در ایام ویروس کرونا

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از بیزنس‌اینسایدر، سیستم‌های آموزشی تقریبا در تمامی موسسات آموزشی دنیا در نتیجه شیوع کووید ۱۹ دچار تغییرات شدند. اغلب کلاس‌ها به صورت آنلاین برگزار شد و امتحانات نیز از شیوه مرسوم خود پیروی نکردند. شروع ترم پاییز بسیاری از دانشجویان و اساتید را با این پرسش مواجه می‌کند که بهترین شیوه برای برگزاری کلاس‌ها چه خواهد بود. در ادامه این نوشتار راهکارهای بهترین دانشگاه‌های جهان را برای برگزاری کلاس‌ها در ترم جدید تحصیلی بررسی می‌‌کنیم.

دانشگاه «تگزاس» شهر «آستین»: همه دانشجویان و کارکنان ملزم به استفاده از ماسک در دانشگاه هستند. دانشگاه در حال تهیه برنامه‌ای برای آزمایش داوطلبانه کووید 19 برای دانشجویان است. تمام دوره‌های این دانشگاه از راه دور و مجازی انجام خواهند گرفت.

دانشگاه «واشنگتن»: دانشگاه واشنگتن قصد دارد در پاییز درهای خود را برای دوره‌های حضوری باز كند. آن‌ها ممكن است این كار را برای نیمه دوم کلاس‌های تابستانی نیز انجام دهند. آن‌ها ابتدا خواهان اطمینان از سلامت خوابگاه‌ها هستند.

دانشگاه «بوستون»: این دانشگاه مرحله اول بازگشت به برنامه معمول دانشگاه را آغاز کرده ‌است. این روال شامل از سرگیری برخی تحقیقات دانشگاهی است. به گزارش وب‌سایت این دانشگاه، آن‌ها برای ترم پاییز در حال برنامه‌ریزی برای هر دو دوره حضوری و از راه دور هستند.

موسسه‌ی فناوری «کالیفرنیا» (کالتک): این دانشگاه نیز در حال برنامه‌ریزی بازگشایی مرحله به مرحله سایت‌های ورزشی و خوابگاهی خود است.

دانشگاه «میشیگان»: وب‌سایت دانشگاه میشیگان اعلام کرده است که این دانشگاه در‌حالی که پیرو دستورالعمل‌های بهداشت عمومی است، در پاییز شروع به برگزاری کلاس‌های حضوری می‌کند.

دانشگاه «هاروارد»: رئیس دانشگاه هاروارد می‌گوید که ممکن است تغییراتی در زندگی در محیط دانشگاه وجود داشته باشد که شامل کلاس‌های کم‌جمعیت‌تر و ضد‌عفونی بین هر جلسه می‌شود.

دانشگاه «استنفورد»: طرح‌های پیشنهادی این دانشگاه با توجه به نوسان وضعیت بهداشت عمومی در معرض تغییر است و احتمالاً تا اواخر تابستان نهایی نخواهد شد. یکی از این طرح‌ها استفاده از نیمی از ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی و کلاس‌ها است.

دانشگاه «کلمبیا»: «آلی سی. بولینگر»، رئیس دانشگاه کلمبیا، با تاکید بر آموزش حضوری اذعان داشت که برنامه نهایی داشگاه را تا دو ماه دیگر اعلام نخواهند کرد.

انتهای پیام/

خبرنگار: تیمور خسروی

زمان انتشار: سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۴:۵۵

شناسه خبر: 88966

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب