پیوستن دوره معرفت رضوی به دسته آموزش های مجازی

سومین دوره آموزش‌های بنیادین با عنوان معرفت رضوی دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مرکزی، حجت الاسلام ابراهیم کلانتری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با معرفی دوره های برگزار شده مانند دوره‌های سراسری معرفت رضوی یک و دو، گام دوم انقلاب اسلامی، رهپویان معرفت، سفیران معرفت و معرفت عاشورایی گفت: با توجه به دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تابستان امسال امکان برگزاری دوره به شکل حضوری وجود ندارد؛ بنابراین با متناسب سازی محتوا و روش اجرا با شرایط کنونی، این دوره به شکل مجازی برگزار خواهد شد.

کلانتری با بیان اینکه زمان برگزاری دوره ۲۰ مرداد تا ۵ شهریور خواهد بود افزود: نام نویسی مقدماتی سومین دوره سراسری معرفت رضوی در سایت https://velayat.iau.ir شروع شده است و تا ۲۵ تیر ادامه دارد.

امتیازات

1. در اولین فرصتی که امکان برگزاری دوره حضوری به وجود بیاید، یک سفر زیارتی و تفریحی چند روزه در مشهد به صورت رایگان برای دانشجویانی که موفق به کسب حد نصاب نمرات شدند،  ترتیب داده خواهد شد.

2- تطبیق دو واحد درس عمومی(در صورت موافقت معاونت محترم آموزش سازمان مرکزی دانشگاه) از دروسی که متعاقبا اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: محتوای آموزشی دوره به دو بخش تقسیم‌شده است؛ یک بخش مربوط به مباحث معرفتی اعم از بینش توحیدی، قرآن‌شناسی، انسان‌شناسی، ولایت‌فقیه، تمدن نوین اسلامی و جاهلیت مدرن در تمدن غرب است. بخش دوم مختص آشنایی دانشجویان با منظومه فکری حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، تحت عنوان قطب‌نما خواهد بود.

جهت دهی معرفت دینی به فعالیت های دانشجویان

حجت الاسلام ابراهیم کلانتری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری، معرفت دینی مقدمه عمل صالح است و می‌تواند با تبیین ملاک‌های لازم، به فعالیت‌های سیاسی و فرهنگی دانشجویان جهت دهد. بر همین اساس امروزه بسط و تقویت مبانی دینی و معرفت افزایی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه ها است.

کلانتری با بیان اینکه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با نگاه ویژه به این امر، طرح‌های گوناگون معرفتی را برگزار کرده است، خاطرنشان کرد: به منظور تقویت مبانی دینی و معرفت افزایی، ارائه چند واحد درسی معارف اسلامی برای آن دسته از دانشجویان که نسبت به فهم عمیق مفاهیم دینی از اشتیاق بالاتری برخوردار هستند؛ کافی نیست، بنابراین از سه سال پیش، دوره‌های تقویت مبانی دینی و معرفت افزایی در قالب‌های گوناگون در دانشگاه آزاد اسلامی در حال برگزاری است.

وی اضافه کرد: در این دوره‌ها تلاش شده با گردهم آوری استادان برجسته حوزوی، نخبگان دانشگاهی و تشکیلاتی و دانشجویان با استعداد و علاقه‌مند دانشگاه آزاد اسلامی از واحد‌های سراسر کشور، در درجه نخست زمینه ای برای تقویت و عمق بخشیدن به بنیه اعتقادی دانشجویان و در درجه بعد شبکه سازی و همگرایی نیرو‌های انقلاب اسلامی فراهم آوریم.

انتهای پیام / م

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴:۵۶

شناسه خبر: 89016

مطالب مرتبط :
خامنه ای

آیت الله خامنه ای خطاب به فرمانده کل سپاه؛

فعالیت ‌های شایسته خود را با قدرت ادامه دهید

آیت الله خامنه ای خطاب به فرمانده کل سپاه گفت: با قدرت به فعالیت‌های شایسته خود ادامه دهید.

حجت الاسلام جلیلیان

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم(ص) :

توجه به علم و فناوری منشا عزت برای کشور است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: در این برهه انقلاب اسلامی مشاهده کردیم که توجه به علم و فناوری منشا عزت برای کشور است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب