سرعت تولید خودرو در جهان شکسته شد؛

ساخت خودرو در ۳ روز و به کمک چاپگر سه بعدی+فیلم و عکس

کمپانی چینی "polymaker" به تازگی از نوعی خودرو هوشمند به نام "LSEV" رونمایی کرده است که می توان آن را تنها در مدت تنها ۳ روز و با کمک چاپگر سه بعدی طراحی و ساخت .

گروه دانش خبرگزاری علم و فناوری چاپگر سه‌ بعدی یک دستگاه تولید است که برای ساخت قطعات نهایی از روی فایل سه بعدی کامپیوتری (CAD) به صورت لایه لایه به کار گرفته می ‌شوند. این ابزار یک فناوری توانمند است که طراحان را تحریک و تشویق می‌کند و به آن‌ها آزادی طراحی بی‌سابقه ‌ای می‌دهد. اولین استفاده از چاپگر سه‌ بعدی در اتاق ابزار تولید بوده است. به عنوان مثال، ساخت سریع نمونه اولیه یکی از اولین  کاربردهای چاپگر سه‌ بعدی می باشد که هدف از آن کاهش زمان و هزینه اولیه توسعه نمونه های قطعات و دستگاه های جدید که قبلا تنها با استفاده از روش های ساخت کاهشی مانند ابزار فرزکاری CNC و سنگ زنی انجام می شده است، می باشد. اما طی سال های اخیر و با پیشرفت های گسترده ای که در زمینه تکنولوژهای نوین به وجود آمده باعث شده فناوری چاپگرهای سه بعدی نیز پیشرفت های چشمگیری داشته باشند و از این وسیله تنها برای تولید نمونه اولیه استفاده نشود و ساخت بسیاری از ابزارهای پزشکی، صنایع نظامی و حتی تولید اندام های حیاتی انسان نیز استفاده شود. 

در این رابطه بخوانید :

ساخت اولین کبد مصنوعی جهان با استفاده از چاپگر سه بعدی

چاپگر لیزری جیبی هم ساخته شد !

از سال 2015 تاکنون ، پایین بودن قیمت تمام شده قطعات و محصولات تولیدی توسط چاپگرهای سه بعدی باعث شده صنایع همچون خودروسازی نیز برای تولید قطعات مورد نظر خود رو به چاپگرهای سه بعدی بیاورند. اما حال خبر می رسد که یک شرکت خودروسازی پا را از ساخت قطعات فراتر گذاشته و اقدام به ساخت یک خودرو کامل با چاپگر سه بعدی نموده است و قرار است این خودروها به تولید انبوه برسند.

این خودرو سه بعدی "LSEV" نام دارد و توسط کمپانی چینی "polymaker" و مبتکرایتالیایی "XEV"  تقریبا بطور کامل با فناوری چاپ سه بعدی ساخته شده است که سریعتر و ارزانتر از روش های متعارف معمول است، ولی کماکان قطعاتی از شاسی، پنجره ها و تایرها فعلا بایستی با همان متد های فعلی ساخته شود.

خودروی هوشمند "LSEV"

وزن این خودرو تنها 7500 پوند است و  قادر است با یکبار شارژ کردن تا  150 کیلومتر حرکت کند و تا 70 کیلومتر بر ساعت نیز سرعت بگیرد .  به گفته شرکت polymaker برخلاف سایر خودرها که برای تولید آن باید چند هفته وقت گذاشت این خودرو را می توان تنها در 3 روز ساخت و یک مزیت بزرگ تولید به این روش برای خودروسازها، اینست که اجازه می دهد تا تولید کننده به میزان قابل توجهی تعداد قطعات مورد استفاده را کاهش دهد و بنابراین تاثیرات زیست محیطی تولید خودرو را کاهش می دهد. همچنین در این مورد خاص، تعداد قطعات پلاستیکی تنها 57 عدد بوده که در مقایسه با 2000 قطعه استفاده شده در روش های معمول، بسیار قابل توجه است.

اجزای تشکیل دهنده خودروی "LSEV"

پیش بینی می شود مقاصد اصلی این خودرو برای فروش ، طی سال آتی آسیا و اروپا باشند. در حال حاضر سازنده این خودرو یک خط تولید ویژه را برای ارائه این محصول در بازار های جهانی ایجاد کرده و قرار است با قیمت 8500 یورو به بازار ارائه شود.

انتهای پیام /

خبرنگار : سجاد عبدلی

زمان انتشار: دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 89070

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب