خبرگزاری علم و فناوری

حمایت پارک علم و فناوری از ثبت شرکت‌های دانش بنیان/ ۷۸ شرکت دانش بنیان در قزوین فعالیت می‌کنند

رییس پارک علم و فناوری استان قزوین با بیان اینکه از ثبت شرکت‌های دانش بنیان در استان قزوین حمایت میکنیم گفت: ۷۸ شرکت دانش بنیان در قزوین فعالیت می‌کنند.

مصطفی مافی رییس پارک علم و فناوری استان قزوین در گفت‌وگو با خبرگزاری علم و فناوری در قزوین با اشاره به روند ثبت شرکت‌های دانش بنیان در این پارک اظهار کرد: نخستین گام برای دانش بنیان شدن ورود به سایت معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و ثبت شرکت است.

وی افزود: این سایت به عنوان یک میز خدمت عمل میکند و ارائه تقاضا برای ثبت شرکت در آن هیچ محدودیتی ندارد.

رییس پارک علم و فناوری استان قزوین عنوان کرد: در این بین افرادی که به دنبال تقاضا هستند آشنایی  لازم برای پر کردن فرم‍ها ندارند و برای همین امر در پارک علم و فناوری استان قزوین کارشناسانی داریم که برای انجام صحیح فرایند ثبت به متقاضیان کمک میکنند و مشاوره های لازم را ارائه می دهند تا این کار به درستی و مناسب انجام شود.

وی عنوان کرد: همچنین دوره های لازم برای آموزش این فرایند نیز از طریق کارگزار انجام می شود و اگر کسی دنبال دانش بنیان شدن است ما آمادگی لازم را برای آموزش رایگان این گروه ها و افراد داریم.

مافی اضافه کرد: گام به گام با متقاضیان پیش خواهیم رفت تا مسیر به هدف یعنی دانش بنیان شدن برای متقاضیان آسان و قابل دسترس شود.

وی بیان کرد: آمادگی داریم حمایت لازم را برای هر فرد یا شرکتی که به دنبال ثبت و دانش بنیان شدن است انجام دهیم .

رییس پارک علم و فناوری استان قزوین تصریح کرد: هم اکنون 78 شرکت دانش بنیان در استان قزین داریم که 28 شرکت داخل پارک و 50 پارک نیز در بیرون از پارک مستقر هستند.

وی تأکید کرد: دانش بنیان شدن حتما نیاز به محصوی به حضور در پارک نیست و محدودیتی در این رابطه نداریم.

مافی با بیان اینکه شرکت های خوبی در حوزه دانش بنیان داریم عنوان کرد:  شرکت هایی همچون ژلاتین حلال، اوزون الکتریک، قوای محرکه تیبا، شرکت فناوران ابزار ساز آریا و کاسپین شیمی از جمله شرکت‌های مهم دانش بنیان در قزوین هستند.

وی گفت: شرکت‌های دانش بنیان در قزوین دستاوردهای بزرگ و اثرگذاری داشته‌اند و شاهد تولید محصولاتی هستیم که در کشور زبانزد و مهم هستند.

رییس پارک علم و فناوری استان قزوین اضافه کرد: ساخت دستگاه حفاری تونل، قوای محرکه مترو ،کاغذهای خطاطی و خوشنویسی که پیش از این وارد می شد، ابزار آلات ماشین کاری  و ساخت تجهیزات آزمایشگاه های مرجع از جمله تولیدات شرکت‌های دانش بنیان در قزوین به شمار می‌آیند.

وی در پایان یادآور شد: پارک علم و فناوری قزوین هیچ محدودیتی برای حمایت و ثبت شرکت های دانش بنیان ندارد و با تمام توان در خدمت فعالان این عرصه خواهیم بود.

 

 

زمان انتشار: شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷:۵۹

شناسه خبر: 89097

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب