اجرای طرح ریحانه به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب در استان اردبیل

طرح ریحانه با هدف بزرگداشت حجاب و تجلیل از بانوان محجبه همزمان با روز ملی عفاف و حجاب توسط جمعی از دانشجویان برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ طرح ریحانه با هدف بزرگداشت حجاب و تجلیل از بانوان محجبه همزمان با روز ملی عفاف و حجاب توسط جمعی از دانشجویان برگزار گردید.

لیلا نجفی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اردبیل گفت: مسئله حجاب یکی از مسائلی است که همه فرق و مذاهب اسلامی درباره آن اتفاق‌نظر دارند و بنابراین همه مذاهب اسلامی به آن اهمیت می‌دهند.

وی افزود: این طرح در راستای بیانیه گام دوم انقلاب اجرا گردید و حضور دانشجویان محجبه به صورت دسته جمعی در سطح شهر که در واقع بیانگر جلوه های زیبایی از حجاب است علاوه بر دگرگون کردن فضای اجتماعی شهر، خود خنثی کننده توطئه ها و هجمه های ضد فرهنگی دشمنان است، چراکه دانشجویان محجبه علاوه بر اینکه نمادی از جوانان این مرز و بوم هستند، نمایندگان جامعه علمی نیز هستند که این حضور با صلابت بیانگر قدرت حجاب در حفظ آرامش، برقراری امنیت، شادابی و نشاط جامعه و مهمتر از همه حس مسئولیت پذیری اجتماعی در جامعه است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور افزود: حجاب هرگز مانع محسوب نمی‌شود بلکه حجاب به انسان کمک می‌کند که به مدارج بالا برسد و وقتی انسان حجاب دارد یعنی حریم نگه می‌دارد و مطیع دستورات الهی است قطعاً با آرامش خیال بیشتری می‌تواند در امور علمی و اجتماعی پیش‌قدم باشد.

نجفی گفت: کسی که اهل فکر و اندیشه باشد نمی‌تواند آثار و برکات حجاب را انکار کند و قطعاً خداوند رعایت حجاب بین زنان و مردان را صلاح جامعه دانسته است و با توجه به آن دستوراتی را به مردان و زنان داده است که مردان و زنان نگاه خود را توام با حیا نموده و در پوشش خود حجاب و عفاف را رعایت کنند که این کار باعث استحکام خانواده خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: زنان و دختران با تفکر در موضوع حفظ حجاب و محسنات آن می‌توانند به‌راحتی در مورد آن تصمیم بگیرند و با توجه به این‌که خداوند حجاب را بر زنان واجب کرده است که رعایت حجاب به نفع خود زنان و جامعه است اگر زنان به فلسفه حجاب توجه داشته باشند راحت‌تر می‌توانند در مقابل دستور الهی تسلیم شوند.

نکته قابل‌توجه این است که زنان گمان می‌کنند که اگر محجبه باشند نمی‌توانند در جامعه به مدارج بالایی دست پیدا کنند و ازنظر علمی رشد کنند و در اجتماع از جایگاه خوبی برخوردار نباشند.

وی تبیین چهره به چهره مسئله حجاب، اهدای گل و کتاب با موضوع عفاف و حجاب را از جمله اقدامات محوری این طرح عنوان کرد و گفت: طرح ریحانه در واقع با تاسی از رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر رفع مظلومیت فرهنگی، همه ساله توسط بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اردبیل در میادین و خیابان های اردبیل برگزار می شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱:۰۳

شناسه خبر: 89126

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
۰ مخالف          ۰ موافق
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲:۳۲

👍👍

اشتراک گذاری مطالب