عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

ماندگاری کرونا روی پلاستیک و استیل ضد زنگ ۷۲ ساعت است

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهوازگفت: بر اساس این تحقیقات انجام شده ویروس کرونای جدید می تواند بر روی سطحپلاستیک و استیل ضد زنگ ۷۲ ساعت دوام خواهد آورد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، نخستین بیماران مبتلا به بیماری کروناویروس در روز چهارشنبه 30 بهمن ماه سال 1398 در کشور شناسایی شدند و پس از آن این بیماری نقاط مختلف مشاهده شده است.

از همان ابتدای شناسایی کرونا در کشور یکی از سوالات مهمی که در همه جا شنیده می شد این بود که ویروس کرونا تا چه زمانی بر روی اشیاء دوام می آورد؟

بررسی دوام و طول عمر ویروس کرونای جدید

به منظور پاسخ به این سوال به سراغ دکتر حسین جزایری عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز رفتیم تا در این زمینه توضیح دهد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری اظهار کرد: ویروس کرونای جدید تا چند ساعت می تواند بر اشیا مختلف دوام بیاورد؟ این پرسش بسیاری از هموطنان عزیز است.

وی در همین ارتباط توضیح داد که تا کنون فقط یک کار تحقیقاتی در سطح جهان در این زمینه صورت گرفته است که نتایج آن تحقیقات نیز منتشر شده است.

دکتر جزایری اضافه کرد: در این کار تحقیقاتی پژوهشگران دوام و طول عمر ویروس کرونای جدید را بر روی 4 سطح مختلف بررسی کردند که با این کار دوام کرونا بر روی سطح استیل ضد زنگ، بر روی سطح پلاستیکی، بر روی فلز مس و بر روی سطح مقوا کاوش شد.

دوام کرونا روی سطح مسی 4 ساعت

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به نتایج تحقیقات انجام شده خاطرنشان کرد: ویروس کرونای جدید می تواند به مدت 72 ساعت بر روی سطح پلاستیکی دوام بیاورد.

وی یادآور شد: همچنین بر اساس این تحقیقات انجام شده ویروس کرونای جدید می تواند بر روی سطح استیل ضد زنگ نیز 72 ساعت دوام خواهد آورد.

دکتر جزایری در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: این ویروس همچنین بر روی سطح مسی 4 ساعت دوام می آورد و بر روی سطح مقوا نیز تا 24 ساعت دوام دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تاکید کرد: این کار تحقیقاتی تنها کار پژوهشی مورد تایید دانشمندان است هر جا یک عدد دیگر در خصوص ماندگاری ویروس کرونای جدید بر روی اشیاء دیدید مطمعن باشید آن عدد تا این لحظه صحت علمی ندارند.

انجام دو کار تحقیقاتی درباره کرونا

وی با اشاره به کارهای تحقیقی دیگر عنوان کرد: هم اکنون دانشمندان در دو موضوع دیگر کار تحقیقاتی انجام می دهند که ببیند اگر فردی دستش آلوده است و یک شی را لمس کرد و یا در دستانش گرفته چه میزان آلودگی می تواند به آن شی منتقل شود.

دکتر جزایری همچنین بیان کرد: موضوع دیگر این است که دانشمندان هم اکنون نمی دانند که چه میزان از ویروس باید وجود داشته باشد که یک فرد سالم را به کروناویروس مبتلا کند حالا آن فرد چه بیمار باشد چه ناقل بیماری، که کار تحقیقاتی در این زمینه نیز آغاز شده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در پایان سخنان با آرزوی صحت و سلامتی برای همه هموطنان گفت: همچنان در منزل بمانید تا سالم باشید.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۵:۰۰

شناسه خبر: 89130

مطالب مرتبط :
دستیابی ایران به فناوری‌های جدید/ ساخت اولین نمونه نسل سوم واکسن کرونا در کشور

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

کرونا با دست زدن به پوست بیمار به افراد دیگر منتقل نمی شود/ استفاده از سرویس های بهداشتی عمومی ممنوع

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: بیماری کرونا از طریق دست زدن به پوست بیمار به افراد دیگر و اطرافیان منتقل نمی شود مگر اینکه ویروس بر اثر ترشحات بر پوست او نشسته باشد.

 ویتامین دی D

در گفت و گو با عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز مطرح شد

میزان مورد نیاز بدن به ویتامین دی D/تاثیر این ویتامین در کاهش ابتلا به کرونا

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: حتما باید به ویتامین دی D که بدن دریافت می کند توجه کافی داشته باشیم.

دکتر علی قمیشی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول

با حکم وزیر بهداشت

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دزفول منصوب شد

از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول منصوب شد.

دکتر محمد پدرام

پرفسور محمد پدرام به جمع شهدای مدافع سلامت پیوست

استاد برجسته و پرافتخار دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز پس از چندین روز تحمل درد و رنج ناشی از کرونا به جمع شهدای مدافع سلامت پیوست.

پروتکل های بهداشتی

رئیس مرکز بهداشت خوزستان عنوان کرد

کمرنگ شدن نظارت بر رعایت دستور العمل ‌های بهداشتی

رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: در حال حاضر نظارت ‌های تیمی بر روند رعایت دستور العمل ‌های بهداشتی بسیار کمرنگ شده و در برخی شهرها انجام نمی‌ شود و در برخی شهرها نیز نظارت ضعیف است.

ماسک سه لایه

معاون دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

بیمارستان های خوزستان کمبود ماسک سه لایه دارند

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: یکی از مشکلات مهم و فعلی ما نبود ماسک سه لایه در بیمارستان ها است.

زباله های بیمارستانی

علم و فناوری گزارش می دهد

بلای خاموش خطرآفرین برای سلامت جامعه/ چرا پزشکان زیر بار قانون نمی روند؟

پسماند شاید مانند آلودگی هوا یا آلودگی آب، نمود روشنی نداشته باشد اما می ‌تواند یک بلای خاموش باشد که در بلند مدت آثار خود را بر محیط زیست و سلامت نشان دهد.

شهید سید جاسم نوری

توسط یک گروه جهادی انجام شد

توزیع آب تصفیه شده در مناطق اهواز+ تصویر

به منظور رفاه حال مردم از سوی گروه جهادی شهید مدافع حرم سردار سید جاسم نوری آب تصفیه صلواتی در کوی مشعلی اهواز توزیع شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب