برای خرید یک پاور بانک مناسب چه نکاتی را مد نظر قرار دهیم

برای خرید یک پاور بانک مناسب و با کیفیت لازم است که چند نکته را مدنظر بگیریم چراکه نسبت به میزان استفاده از گوشی های هوشمند نیز پاوربانک های با مشخصات مختلف وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری ؛‌ مدت زمانی است که دیگر کمتر با خاموشی موبایل های خود روبه رو می شویم، پس از ورود به پاوربانک ها به بازار دیگر مثل گذشته دغدغه ی کمبود شارژ تلفن همراه وجود ندارد.


حال دغدغه ی جدیدی مصرف کنندگان موبایل را مشغول خود کرده، که با افزایش آمار کارکرد مردم با گوشی چه در فضای مجازی و چه اکثر کارهای روزمره با تلفن همراه نیاز به شارژنیز بیشتر شده است.


در حال حاضر پاوربانک ها بهترین گزینه رفع این مشکل هستند چراکه شما در هر مکانی و هر بازه زمانی می توانید تلفن همراه خود و یا تبلت را به آسانی شارژکنید.


این پریز برق سیار که موظف به تامین شارژ تلفن های همراه و تبلت ها است ، توانسته مشکل کمبود شارژ گوشی های هوشمند را به خوبی حل کند، پاور بانک‌ها دارای پورت‌های مختلفی هستند که می‌توانند با استفاده از آن‌ها به گوشی‌ها و دستگاه‌های مختلفی شارژرسانی کنند که از پورت هایی که در اکثر پاوربانک استفتده می شود، می توان به پورت mini USB اشاره کرد.


شرکت های مختلفی در حال تولید و واردات این محصول پرمشتری  به بازارهای جهانی هستند که می توان از معروفترین این شرکت ها در ساخت پاوربانک به شرکت های انکر، شیائومی، سامسونگ, ای دیتا و ... اشاره کرد.


شاید اولین سوالی که از فروشنده برای خرید پاور بانک پرسیده می شود این است که میزان ولتاژ و حجم ظرفیت باتری این پاور بانک چه اندازه است؟


این خود یکی از مهمترین و یا اصلی ترین ویژگی یک پاور بانک است و باید به این نکته دقت داشت که ولتاژ پاوربانک مدنظر شما باید با میزان ولتاژ دستگاه شما یکی باشد چراکه اگر غیر از این عمل کنید این باتری دستگاه شماست که آسی می بیند.


می توان گفت کیفیت هر محصول در حال حاضر یکی از ویژگی های بارز محصول برای خرید و فروش است، پاور بانک هم از این قاعده مستثنی نیست و در تمام بازارهای جهان محصول با کیفیت مشتری خود را به دنبال دارد، البته قیمت متناسب با کیفیت خود عملی دیگر برای انتخاب است.


حجم پاوربانک که با میلی آمپر اندازه گیری می شود نشانگر میزان انرژی برق ذخیره شده در پاور بانک است و هر چه میزان این آمپر بالاتر باشد شما فرصت بیشتری برای استفاده از این محصول را دارید.(لازم به ذکر است که حجم پاور بانک باید با حجم باتری اسمارت فون شما متناسب باشد.)


از دیگر نکات قابل توجه برای انتخاب یک پاوربانک اندازه آن است، که این مورد برای برخی از افراد بسیار حائز اهمیت است، پاوربانک ها در طرح ها و ابعاد مختلف نیز وارد بازار می شودند و هر چقدر ولتاژ و حجم آن ها بیشتر باشد قطع بر یقین ابعاد بزرگتری هم خواهد داشت اگرچه محصولات کم وزن فروش بیشتری نسبت به دیگر محصولات را دارد.

در پاوربانک ها علاوه بر میزان ورودی و خروچی ولتاژ، شدت جریان نیز مورد توجه است که نشانگر میزان سرعت در شارژکردن دستگاه شما نمی باشد. معمولا آمپر پاور بانک ایده‌آل معمولی عددی بین ۱ و ۳/۵ است. هر چقدر این عدد بزرگ‌تر باشد، سرعت شارژ شدن دستگاه متصل به پاور بانک سریع‌تر انجام می‌شود.


در نهایت نکته آخر برای خرید یک پاوربانک تعداد پروت برای استفاده چند دستگاه از یک پاوربانک است که اغلب پاوربانک ها دارای دو یا سه پورت هستند. این مزیت موجب شارژ چند دستگاه  توسط یک پاوربانک در زمان است.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹:۳۴

شناسه خبر: 89142

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب