از سوی گروه جهادی جهادگران نور خرمشهر انجام شد

اهدای ماسک بهداشتی به ساکنان مناطق مرزی ایران+تصاویر

از سوی گروه جهادی جهادگران نور خرمشهر ماسک بهداشتی به ساکنان مناطق مرزی ایران اهدا شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور گروه های جهادی برای خدمات رسانی به هموطنان به میدان آمدند و کارهای خوبی را در این ارتباط انجام دادند.

یکی از این گروه های جهادی، گروه جهادی جهادگران نور خرمشهر است که برای مقابله با بیماری کرونا از اسفند ماه سال 1398 فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرد و همچنان این کارها ادامه دارد.

اهدای ماسک به روستاییان خرمشهر

در همین ارتباط علیرضا مهلی مسئول گروه جهادی جهادگران نور خرمشهر در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان اظهار کرد: از حدود نیمه اسفند ماه سال 1398 یعنی چند روز بعد از شناسایی بیماران کرونایی در کشور کار تولید ماسک در خرمشهر آغاز شد.

وی در ادامه بیان کرد: کار تولید ماسک بهداشتی در خرمشهر همچنان ادامه دارد که نیروهای جهادی در حال فعالیت هستند تا نیاز همشهریان به این کالای بهداشتی برطرف شود.

مسئول گروه جهادی جهادگران نور خرمشهر درباره چگونگی تولید ماسک در خرمشهر توضیحاتی را ارائه داد و گفت: در ابتدا کارگاه تولید ماسک در منطقه زمین شهری در منزل مسکونی بنده راه اندازی شده است که تعدادی از بانوان جهادگر در این کارگاه مشغول دوخت ماسک شدند.

وی در همین ارتباط توضیح داد: علاوه بر فعالیت در کارگاه مرکزی تولید ماسک، بانوان زیادی در سراسر خرمشهر نیز در منازل خود مشغول به دوخت ماسک هستند تا در اختیار همشهریان عزیز در شهر خرمشهر و روستاهای اطراف قرار گیرد.

مهلی اضافه کرد: از ابتدای کار ساخت ماسک، ماسک های تولید شده توسط خواهران جهادگر از سوی برادران عضو گروه جهادی جهادگران نور خرمشهر در نقاط مختلف شهر در بین مردم توزیع شد و همچنان این کار ادامه دارد.

فعالیت 80 نفر از بانوان خیاط و جهادگر خرمشهر

مسئول گروه جهادی جهادگران نور خرمشهر تصریح کرد: اولویت ما برای توزیع ماسک در مناطق محروم و حاشیه شهر خرمشهر و روستاهای شهرستان است که خوشبختانه توانستیم تا کنون این کار را با موفقیت انجام دهیم که خوشبختانه رضایت همشهریان عزیز را نیز به همراه داشت.

وی از توزیع ماسک های تولید شده از سوی جهادگران خرمشهری در ادارات و نهادهای دولتی خبر داد و گفت: ماسک های تولید شده توسط نیروهای گروه جهادگران نور خرمشهر در اختیار نهادهای چون پلیس و اداره آموزش و پرورش نیز قرار گرفت تا مورد استفاده قرار گیرد.

مهلی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: همچنین تعداد زیادی از ماسک های تولید شده توسط گروه جهادگران نور خرمشهر به منظور برگزاری امتحات نهایی دانش آموزان منطقه در اختیار اداره آموزش و پرورش قرار گرفت تا این عزیز از شر بیماری کروناویروس در امان بمانند.

وی در ادامه اضافه کرد: حدود 80 نفر بانوان خیاط و جهادگر خرمشهر به کمک گروه جهادگران نور آمدند و به صورت دوره ای ده ها هزار ماسک تولید کردند که ماسک های تولید شده توسط 30 نیروی جهادگر آقا به صورت رایگان در نقاط مختلف شهرستان توزیع شد.

مسئول گروه جهادی جهادگران نور خرمشهر از توزیع ماسک های ساخته شده در مناطق مرزی خبر داد و گفت: همچنین تعدادی از این ماسک ها در اختیار افراد دارای مشاغل پرخطر از جمله دست فروشان و کسبه قرار گرفت.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰:۳۷

شناسه خبر: 89143

مطالب مرتبط :
عضو شورای شهر خرمشهر

فوت عضو شورای شهر خرمشهر به علت کرونا

پس از چند روز بستری شدن در بیمارستان عضو شورای شهر خرمشهر دار فانی را وداع گفت.

ماسک

سرپرست مدیریت سلامت محیط و حرفه ‌ای خوزستان:

استفاده از ماسک در خوزستان به ۴۹ درصد رسید

سرپرست مدیریت سلامت محیط و حرفه ‌ای مرکز بهداشت خوزستان گفت: میزان استفاده از ماسک در هفته سوم مردادماه با دو درصد کاهش در در استان خوزستان ۴۹ درصد بوده و این در حالی است که این رقم در هفته دوم مردادماه ۵۱ درصد بوده است.

ماسک سه لایه

معاون دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

بیمارستان های خوزستان کمبود ماسک سه لایه دارند

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: یکی از مشکلات مهم و فعلی ما نبود ماسک سه لایه در بیمارستان ها است.

کادر درمان

همزمان با عید غدیر انجام شد

تجلیل از پرسنل بیمارستان و کادر درمان در خرمشهر

مسئولان خرمشهر همزمان با عید غدیرخم با حضور در بیمارستان از کادر درمان این شهرستان تجلیل کردند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب