پروژه ناسا با پشتیبانی از چاپ سه بعدی در فضا شروع می شود

این کار باعث می شود که چاپ سه بعدی به صورت خودکار در زمان واقعی رفع شود.

به گزار خبرگزاری علم و فناوری استان تهران؛ شهرکهای فضایی آینده نمی خواهند به اندازه ای که در حال حاضر مورد نیاز است ، به منابع شاتل سازی از طریق زمین متکی باشند.

بنابراین ، یک پروژه با پشتیبانی ناسا توسط Relativity Space برای ایجاد یک ماشین چاپ سه بعدی انجام می شود که می تواند مطابق هر پارابولیک قوس ، چاپ سه بعدی را در زمان واقعی تشخیص و تعمیر کند.  این چیزی است که برای اکتشافات فضایی آینده ضروری است.

 

چاپ فضای سه بعدی:

هنگامی که در فضا هستید ، نمی توانید هرکاری را برای اشتباه پیش برد.

آنچه در مورد این پروژه بسیار جالب است این است که به عنوان مثال می توان قطعات موجود در پایگاه های فضا و ماه را در صورت نیاز به طور مستقیم تعمیر یک قطعه زیستگاه یا سپر تابش کرد.

این فناوری به اندازه کافی سریع و قوی است تا بتواند این قطعات را در محل تشخیص و تعمیر کند.

این پروژه فقط آغاز شده است ، و فقط فاز اول آغاز شده است.  بسیاری از جزئیات دقیق هنوز هم باید مورد توجه قرار گیرند.  در حال حاضر ، ناسا 125000 دلار به فضای نسبیت پیشنهاد می کند

در نسخه‌ی پیشنهادی خود ، Relativity Space گفت: "فناوریهای سه بعدی از جمله تشخیص نقص خودکار ، یک عامل اصلی برای چاپ سه‌بعدی خارج از سیاره ، مطابق با اهداف اکتشاف ناسا است."

وی گفت: "این به نوبه خود ، مزایایی از قبیل توانایی تولید داخل کاربری ، تولید تقاضا از مواد اولیه ، تولید اشیاء قابل راه اندازی از زمین و یا توانایی طراحی مأموریت ها به روش های جدید برای کاهش هزینه را به همراه خواهد داشت.  "

اگر همه کار به درستی پیش برود و پروژه مثمر ثمر باشد ، این می تواند به معنای زیادی برای کاوش در فضا و همچنین تولید به طور کلی باشد.  مهاجران در ماه یا مریخ لازم نیست به اندازه زمین وابسته باشند زیرا می توانند به لطف خاک محلی قطعات خود را با خیال راحت چاپ کنند.

با بازگشت به زمین ، این پروژه برای آینده چاپ سه بعدی فوق العاده خواهد بود.  هنگام چاپ ، عیب ها چنین مسئله ای نخواهند بود زیرا این موارد در طول پروژه قابل شناسایی و رفع هستند.  در این صورت خلاقیت کمتری به وجود می آید و فضای بیشتری برای خلاقیت و ریسک کردن فراهم می شود.

                                                                                                      

                                                                                            خبرنگار:علیرضا یزدی نژاد

                                                                                         http://stnews.ir/p=88642

زمان انتشار: سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵:۰۷

شناسه خبر: 89202

مطالب مرتبط :
اکسیژن‌رسانی به سلول‌های زیست-چاپ با ژل اکسیژن‌ساز

اکسیژن‌رسانی به سلول‌های زیست-چاپ با ژل اکسیژن‌ساز

​گرچه ما هر روز بیشتر و بیشتر در مورد زیست-چاپ سه بُعدی اعضای بدن می شنویم، حداقل یک چالش همچنان باقیست: اکسیژن رسانی به سلول های موجود در بافت چاپ شده. نوع جدید "زیست-جوهر" اما مدعیست که قادر به انجام چنین کاری می باشد.

ایستگاه فضایی

ناسا می‌گوید ایستگاه فضایی نشت کرده است+عکس

ناسا در جستجوی منشا ریز نشت هوا از داخل ایستگاه فضایی بین المللی به بیرون است و فضانوردان داخل این ایستگاه گفتند که هیچ خطری آنها را تهدید نمی‌کند. آخرین نشت ISS دو سال پیش در ۲۹ اوت ۲۰۱۸ اتفاق افتاد. خدمه به بخش روسیه منتقل شدند، و ماژول‌های ایستگاه فضایی خاموش شده و فشار جوی آنها مورد بررسی قرار گرفت.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب