مسئول معاونت بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان تهران؛

به دنبال هم افزایی با سایر مراکز علمی در سطح استان تهران هستیم

در سه ماهه ی که گذشت چندین تفاهم نامه با مراکز علمی از جمله آستان حضرت عبدالعظیم علیه السلام (مرکز نجوم) و دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر (مرکز رشد) داشته ایم در حوزه مقالات علمی و کتاب که این معاونت کتاب همایش علمی محله های اسلامی را در بهمن ماه سال ۹۸ برگزار و مجموعه مقالات علمی در این زمینه را در یک کتاب به چاپ رسانده است

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران در مصاحبه با جناب آقای دکتر وحید حسن پور معاون بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان تهران؛ در استان تهران ظرفیت های است که باید شناسایی شوند تا از طریق این ظرفیت ها بتوان نقاط ضعف و کمبود را اداره کرد. در سه ماهه اول سال و اواخر سال 98 با توجه به شروع ویروس کرونا برنامه هایی از جمله 12 طرح حمایتی از طرح های بسیجیان و تولید محلول ضدعفونی کننده و کمک های مومنانه ... در حوزه کرونا و همچنین طرح های مختلف در سه ماهه سوم ، نزدیک به 20 طرح در سطح استان می باشد که در حال بررسی است.

چندین تفاهم نامه با مراکز علمی از جمله آستان حضرت عبدالعظیم علیه السلام (مرکز نجوم) و دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر (مرکز رشد)  داشته ایم که در گزارش بعدی ارائه خواهد شد. لازم بذکر است مرکز رشد ناحیه اسلامشهر که بصورت مستقیم تحت نظارت یک نخبه اداره می شود که چندین طرح نیز در آن مرکز رشد حمایت شده است .

در حوزه مقالات علمی و کتاب که این معاونت کتاب همایش علمی محله های اسلامی را در بهمن ماه سال 98 برگزار و مجموعه مقالات علمی در این زمینه را در یک کتاب به چاپ رسانده است و در سطح شهرستان استان تهران و کشور توزیع کرده است. در همین راستا کتاب مدیریت بحران در سیل پل دختر که مجموعه اقدامات مدیریتی و تجارب کسب شده در سیل پل دختر می باشد در همین معاونت به چاپ که با توجه به ظرفیت انتشارات دهم آمادگی این را دارد مجموعه کتاب های بسیجیان ، نویسندگان و مولفین را در کمترین زمان با مقرون بصرفه ترین قیمت به چاپ رساند.

در رابطه با پایگاه های علمی نزدیک به 32 پایگاه علمی در سپاه استان تهران داریم که این پایگاه ها از نظر برنامه در سال های اخیر جز پایگاه های موفق بوده اند از جمله پایگاه علمی خواهران پیشوا که جز پایگاه های برتر در سطح کشور می باشد که بازدید از سایر پایگاه های علمی  و حمایت از برنامه های علمی جز اقدامات آتی سال 99 خواهد بود.

 

در پایان با توجه به شعار سال "جهش تولید" امیدواریم در جهت تعامل و ارتباط با سایر مراکز علمی در سطح استان تهران به هم افزایی در رسیدن به تحقق اهداف علمی تلاش نمائیم.

 

خبرنگار: امیرحسین عاملی

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸:۵۵

شناسه خبر: 89220

مطالب مرتبط :
دکتر حسن پور

در انتشارات دهم به چاپ خواهد رسید؛

کتاب دل نوشته هایی به شهید سلیمانی

انتشارات دهم در حوزه نشر کتاب، با پیگیری های معاونت دانش پژوهش و علمی فناوری سپاه حضرت سیدالشهداء (ع) استان تهران در سال ۹۸ راه اندازی شده و از همه مولفین که قصد چاپ کتاب در زمینه علوم انسانی و علمی پژوهشی را دارند حمایت می کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب