۷۰ درصد اصناف کرمانشاهی ماسک می زنند/ برخورد قضایی با ۵ هزار واحد صنفی متخلف

مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان کرمانشاه با تاکید بر لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط اصناف گفت: ۷۰ درصد اصناف از ماسک استفاده می کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علمی و فناوری از کرمانشاه، تعطیلی اجباری اصناف پس از شیوع ویروس کرونا با اعلام دولت پایان یافت و اصناف فعالیت های خود را از سرگرفتند.

با این بازگشایی شاهد افزایش میزان ترددها و نیز به تبع آن افزایش آمار مبتلایان به کووید ۱۹ بودیم؛  اصناف براساس اعلام وزارت بهداشت ملزم به رعایت دستورالعمل‌های سلامت محیط کار، شاغلین و مشتریان (فراهم کردن ماسک و دستکش، گندزدایی و شست‌وشوی ابتدایی و گندزدایی روزانه دیوار، سطوح و محل تردد) شدند.

محققان می گویند رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و محافظت از چشم‌ها در پیشگیری از خطر ابتلا به بیماری کووید 19 بسیار موثر است.

با توجه به اینکه بسیاری از شاغلان صنایع و واحدهای تولیدی و خدماتی در معرض  ابتلا به کرونا هستند و همچنین ممکن است برخی از اصناف محل تجمع مردم باشند، پروتکل های ویژه ای در نظر گرفته شد که رعایت آن می تواند گامی مهم در پیشگیری از شیوع کرونا باشد.

براساس اعلام اتاق اصناف، امروز سلامت مردم در اولویت بخش تجارت کشور است و این موضوع به تمام اصناف نیز اعلام شده تا در رابطه با رعایت پیش‌شرط‌ ها و ضروریات آن، به واحدهای صنفی مرتبط تذکرات جدی داده شود

بازرسان نیز به طور مداوم به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی اصناف را رصد و پایش می کنند و در صورت رعایت نکردن موارد بهداشتی پلمب در انتظار واحد صنفی متخلف خواهد بود.

نظارت بر اصناف با جدیت ادامه دارد

مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار علمی و فناوری در کرمانشاه با تاکید بر لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط اصناف و نیز مردم اظهار داشت: با شیوع کرونا بازرسی و نظارت بر اماکن و اصناف مختلف از جمله مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها در دستور کار قرار گرفت.

امیر کرمی بیان داشت: در این راستا از ابتدای امسال ۱۱۵ هزار مورد بازرسی داشتیم که از این تعداد ۵ هزار پرونده تخلف تشکیل شده است و به منظور رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.

وی خاطر نشان کرد: همچنین ۳ هزار پرونده نیز منجر به تعطیلی مراکز و نیز اماکن عمومی شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و نیز عدم استفاده از ماسک و دستکش و نیز رعایت فاصله گذاری اجتماعی علت این تعطیلی ها است.

مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر استفاده از ماسک در بین اصناف افزایش یافته است و به ۷۰ درصد رسید.

کرمی با بیان اینکه ۸۵ درصد اصناف و مراکز فروشگاهی از دستگاه کارتخوان استفاده می کنند، افزود: دریافت وجه نقد می تواند یکی از عوامل در انتقال بیماری کووید ۱۹ باشد.

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۱:۴۶

شناسه خبر: 89237

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب