تعصب ضدعلمی آمریکا با کروناویروس

فوچی می گوید: ایالات متحده یک مسئله «تعصب ضد علمی» دارد در مورد کرونا ویروس.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس، دکتر آنتونی فاوسی ، کارشناس ارشد بیماریهای عفونی آمریکا ، نسبت به آنچه وی "تعصب ضد علمی" در این کشور خوانده است ابراز نگرانی کرده است.

 

"یکی از مشکلاتی که ما در ایالات متحده با آن روبرو هستیم این است که متأسفانه ترکیبی از یک تعصب ضد علمی وجود دارد که مردم دلیل آن هستند و به دلایلی که بعضی اوقات بعید می دانند غیرقابل تصور و قابل درک نباشند و آنها فقط علم را باور ندارند و همچنین به اقتدار معتقد نیستند. "

فوچی ، مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی ، همچنین در برابر اقدامات مورد نظر برای محدود کردن شیوع کروناویروس از جمله سفارشات در خانه ماندن که به گفته وی به نجات میلیون ها نفر از زندگی کمک کرده است.

 

با بازگشایی کشور ، فاوسی در این مورد مجدداً موارد و لزوم انجام آزمایش و ردیابی مخاطب هشدار داده است تا از بروز عفونت ها و مرگ بیشتر جلوگیری شود. وی به مردم توصیه می کند از جلوگیری و شیوع بیشتر ویروس در مناطق شلوغ و پوشیدن ماسک در ملاء عام استفاده کنند.

 

وی در پادکست گفت: استدلال در نادیده گرفتن علم علیرغم خطرات آشکار برای سلامتی "غیرقابل تصور" است. ایشان بعد از اینکه از وی پرسیده شد که چرا برخی از افراد توصیه های او را باور نمی کنند ، موضوع را مورد بحث قرار داد.

 

فوچی گفت : "وقتی آنها كسی را در کاخ سفید مشاهده می كنند كه دارای هوای اقتدار نسبت به آن است ، چه كسی در مورد علم صحبت می كند . عده ای وجود دارند كه فقط آن را باور نمی كنند - و این مایه تاسف است زیرا ، می دانید كه علم حقیقت است . "

 

به نظر می رسد فوچی در آنجا درباره خودش صحبت می کند ، اما با توجه به اینکه چهره قوه مجریه ، رئیس جمهور دونالد ترامپ ، تصمیم های متعددی گرفته اند که مغایر با توصیه های کارشناسان بهداشت است لذا بیان وی درباره کاخ سفید جالب توجه بود.

وی قرار است روز شنبه در تولسا ، اوکلاهما ، تظاهرات برگزار کند ، مبنی بر اینکه برخی از ترس می توانند به یک واقعه به اصطلاح فوق العاده گسترده برای ویروس تبدیل شوند. شرکت کنندگان نیازی به پوشیدن ماسک نخواهند داشت و از نظر اجتماعی فاصله در صحنه های داخلی تقریبا غیرممکن است.

 

رئیس جمهور همچنین از پوشیدن ماسک در حالی که در ملاء عام است امتناع ورزید و اظهار داشت که علیرغم شواهدی مبنی بر اینکه می توانند خطر انتقال را کاهش دهند ، ظاهر ضعف را نشان می دهند.

 

وی همچنین به دنبال استفاده از داروی هیدروکسی کلروکین است و حتی گفته است که شخصاً مصرف آن را حتی هنگامی که شواهد کمی وجود دارد مبنی بر اینکه در پیشگیری و یا درمان Coronavirus کار می کند ، شروع کرده است.

 

مجوز استفاده اضطراری از آن برای استفاده از بیماران COVID-19 در مراکز درمانی اخیراً توسط سازمان فدرال غذا و دارو ابطال شده است.

 

فوچی گفت که علم تلاش با حسن نیت برای رسیدن به واقعیت ها است و گفت که این یک فرآیند "خود تصحیح" است.

 

وی میان افرادی که از رعایت نکات بهداشتی مبتنی بر شواهد در طول این همه گیری امتناع ورزیدند و افرادی که مزایای واکسن ها را با وجود تحقیقات اثبات می کنند که ایمن و مؤثر هستند ، موازی ایجاد کرد.

 

فوچی گفت: "اگر به شواهد و داده ها بروید ، حقیقت را می گویید و گاهی اوقات شگفت آور است و انکار وجود دارد."

 

"این همان چیزی است که بطور یکسان باعث می شود افراد ضد-واکسن هستند که نمی خواهند مردم واکسینه شوند ، حتی اگر داده ها به وضوح ایمنی واکسن ها را نشان می دهد و این واقعاً یک مشکل است."

 

این مقاله در ابتدا توسط Business Insider منتشر شده است.

مترجم: حسین استواری

منبع: science alert

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 89251

مطالب مرتبط :
ب

یادداشت

سگ زرد برادر شغال است

درحالی شمارش آرای ایالات متحده امریکا در حال انجام است که چشم تمام دنیا به نتیجه این انتخابات است تا بتوانند قدرت وسیاست های خودرا با آن تطبیق دهند.

مدارس

علم و فناوری گزارش می دهد؛

آیا حضور دانش آموزان در مدارس روند همه گیری موج سوم کرونا را تسریع می بخشد ؟

روز گذشته در حالی مدارس کار خود را با حضور دانش آموزان آغاز کردند که بسیاری از کارشناسان، بازگشایی مدارس در شرایط کنونی را تصمیمی اشتباه می دانند و معتقدند شروع کلاس ها ممکن است شیوه موج سوم کرونا را در کشور تسریع ببخشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب