امضای تفاهم نامه همکاری سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام و دانشگاه علوم پزشکی استان

تفاهم نامه همکاری سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان ایلام و دانشگاه علوم پزشکی استان با حضور فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان و ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام امضاء شد .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام ، تفاهم نامه همکاری سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان ایلام و دانشگاه علوم پزشکی استان ظهر امروز با حضور فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان و ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام امضاء شد .

 

حراست از نخبگان و پژوهشگران زمینه ساز تحقق شعار جهش تولید

سردار جمال شاکرمی فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام ، در حاشیه این جلسه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام، بر استفاده بهینه از امکانات موجود و تقویت بسترهای علمی استان ، در راستای ارتقاء سطح علمی و توانمندی نخبگان استان تاکید کرد .

وی ، با بیان اینکه حمایت و حراست از نخبگان ، پژوهشگران و طرح های فناورانه ، کلید موفقیت در امر جهش تولید است عنوان کرد : خوشبختانه استان ایلام ، ضمن بهره مندی از نخبگان و اساتید برجسته ، از پتانسیل و ظرفیت های مناسبی ، جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برخوردار است و تسریع و تحقق این امر ، نیازمند هدف گذاری هوشمندانه نخبگان  و همیاری و مشارکت دستگاهها ، نهادها ، مراکز علمی و دانشگاهی است.

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام ، با تاکید بر استفاده مشترک از ظرفیت ها و تجهیزات آزمایشگاهی و تحقیقاتی سپاه امیرالمومنین (ع) و دانشگاه علوم پزشکی استان ، جهت تحقیقات کاربردی نخبگان اظهار کرد : قطعاَ فراهم نمودن فضای مطلوب و گسترش ارتباطات موثر و کارآمد ، ضمن ارتقاء مهارتهای علمی و پژوهشی نخبگان ، زمینه ساز ، تقویت بسترهای علمی و تحقیقاتی در عرصه های مختلف خواهد بود .

سردار شاکرمی ، در پایان اظهارات خود با اشاره به وضعیت کنونی جامعه و دعوت مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی اذعان کرد : سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان ایلام به نمایندگی از سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام ، با بهره مندی از کارگروههای علمی و تخصصی و تجهیزات و امکانات مراکز رشد و فناوری ، آماده کارشناسی و حمایت از طرح ها و ایده های فناورانه ، در جهت مبارزه با این ویروس خواهد بود.

 

تقویت پژوهش های کاربردی بومی در اولویت حمایت سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام

محمود علی پور ، مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام نیز در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری ، ضمن تاکید بر حمایت و هدایت نخبگان استان در این سازمان عنوان کرد : کارگروههای تخصصی خانه نخبگان  و مراکز رشد و فناوری سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان ، حامی کارآفرینان و محققان از مراحل پیش رشد طرح های فناورانه تا محصول نهایی خواهند بود.

وی، همکاری در برگزاری دوره های آموزشی ، راه اندازی هسته های علمی و حمایت مادی و معنوی از طرح های فناورانه و محصول محور را از جمله مفاد این تفاهمنامه برشمرد و اذعان کرد :  ارتقای مهارت های علمی و پژوهشی نخبگان استان و تبدیل ایده به محصول فناورانه ، در گرو مشارکت و حمایت حداکثری مسئولان از این قشر تاثیرگذار جامعه است .

 

حمایت دانشگاه علوم پزشکی ایلام از طرح ها و ایده های نوآورانه در امر پیشگیری و درمان کرونا

دکتر محمد کریمیان ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام نیز در این جلسه با ابراز خرسندی از همکاری با سپاه امیرالمومنین (ع) استان ، بر استفاده مشترک از تجهیزات و امکانات موجود و حمایت از طرح های فناورانه و کاربردی مورد نیاز استان ، تاکید کرد .

 وی ، در بخش دیگری از اظهارات خود بر تعهدات دانشگاه علوم پزشکی استان در اجرای این تفاهم نامه اشاره و اذعان کرد  : فراهم نمودن فضای فیزیکی مناسب برای راه اندازی شتاب دهنده حوزه سلامت در استان ، برگزاری دوره های آموزشی مهارت افزایی ، تسریع و تسهیل در اعطای کد اخلاق و اخذ مجوزهای مورد نیاز برای تمرکز بر روی ظرفیت های بومی استان ، از جمله تعهدات دانشگاه علوم پزشکی در این تفاهم نامه همکاری است .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در پایان اظهارات خود ، ضمن تاکید بر رعایت پروتکلهای بهداشتی توسط عامه ی مردم عنوان کرد : پژوهشگران و مبتکران استان ، می توانند طرح ها و ایده های خود را حوزه پیشگیری و درمان بیماری کرونا به این دانشگاه جهت کارشناسی و حمایت ارسال نمایند .

انتهای پیام

 

خبرنگار: فرشته نیازی

 

 

 

زمان انتشار: یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۸:۰۰

شناسه خبر: 89337

مطالب مرتبط :
ی

قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پیگیر مشکلات زیرساختی مناطق سیل زده است

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع)استان ایلام در آئین افتتاح ۱۰۱ واحد مسکونی سیل زدگان استان اظهارکرد : قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پیگیررفع مشکلات زیرساختی مناطق سیل زده است و خدمت به مردم را سرلوحه وظایف خود و مسئولان می داند.

f

حمایت از ایده ها و طرح های فناورانه در بخش گیاهان دارویی

در جلسه سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام و مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی دو طرف ، بر توسعه و تجاری سازی محصولات ارزشمندگیاهان دارویی به عنوان ذخایر ملی تاکید کردند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب