اهدای پلاسمای خون برای نجات بیماران کرونایی

مدیر کل انتقال خون استان یزد از بهبودیافتگان کرونا خواست برای نجات سایر بیماران مبتلا به این بیماری پلاسمای خون خود را اهدا کنند.

نقی تقوایی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد با اشاره به اهدای پلاسما توسط  بیماران  بهبود یافته در اثر کرونا عنوان کرد: شرط اهدای پلاسما این است  که بیش از یک ماه از بهبودی افراد گذشته باشد و لذا حضور  این افراد  در سازمان انتقال خون به هیچ  وجه خطری برای  سایرین نخواهد داشت.

مدیر کل انتقال خون استان یزد افزود: طبق پروتکل FDA آمریکا افراد مبتلا  به کرونا نهایتاً دو هفته بعد از بهبود می‌توانند پلاسما اهدا کنند ولی ما در سازمان انتقال خون برای اطمینان بیشتر این مدت زمان را  به  یک  ماه افزایش داده ایم. در نتیجه فرد مبتلا  بعد از بهبودی با اطمینان خاطر میتواند پلاسما اهدا کند.

وی تاکید کرد: فرد  اهدا کننده توسط پزشک معاینه می شود همچنین در سازمان انتقال خون کلیه پروتکل های بهداشتی رعایت می شود و همه اهداکنندگان به ماسک و دستکش تجهیز می‌شوند فلذا افراد در شرایط کاملاً ایمن و با اطمینان خاطر اهدای خون انجام می دهد و خوشبختانه تا کنون هیچ مشکلی در این زمینه وجود نداشته است.

تقوایی ابراز داشت: بحمدالله اهدای خون و پلاسما در استان  یزد در ایام کنونی با همت مردم و رسانه‌ها ادامه  داشته به نحوی که به طور کامل پاسخگوی مراکز درمانی استان بوده ایم و حتی برخی از فرآورده های به مراکز درمانی در خارج  از  استان صادر شده است.

وی با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی در این زمینه توسط رسانه ها گفت: همه افرادی که به کرونا مبتلا شده اند و در محدوده سنی ۱۸ تا ۶۰ سال قرار دارند و یک ماه از بهبودی کامل آنها گذشته است، در صورت داشتن شرایط لازم برای اهدای پلاسما می توانند به اداره کل انتقال خون یزد واقع در میدان ابوذر مراجعه کنند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۵:۲۷

شناسه خبر: 89381

مطالب مرتبط :
انتقال خون اهدای خون

با اهدا خون، زندگی را به اشتراک بگذاریم

رئیس انتقال خون شهرستان فسا گفت: به اهداکنندگان خون تضمین می دهیم که هیچگونه تهدیدی برای انتقال خون نخواهند داشت و با رعایت کامل پروتکل ها خون از متقاضیان گرفته می شود.

پلاسما درمانی

خبرگزاری علم و فناوری از یک روش درمانی گزارش می دهد:

پلاسما درمانی؛ روشی برای کاهش مرگ و میر کرونا

سرپرست پروژه پلاسما درمانی کرونا در ایران اعلام کرد که پلاسما درمانی طول دوران بستری بیماران بدحال و شدید مبتلا به ویروس کرونا را کاهش داده و میزان مرگ و میر این بیماران را کمتر کرده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب