در سفر استانی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

سختگیری ها در صدور مجوز برای شرکتهای دانش بنیان غیرطبیعی است/مرکز نوآوری سلامت دیجیتال اصفهان به بهره برداری رسید

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور امروز در سفر استانی خود در اصفهان، گفت: در حوزه شرکت های دانش بنیان در کشور اتفاقات خوبی رخ داده است، وجود سختگیری ها در صدور مجوز برای شرکتهای دانش بنیان غیرطبیعی است، در ادامه با حضور معاون علمی رئیس جمهور چندین پروژه از جمله مرکز نوآوری سلامت دیجیتال اصفهان به بهره برداری رسید، این مرکز چند محصول خاص در حوزه کرونا دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور امروز در سفر استانی خود در اصفهان در ادامه بازدید از  نمایشگاه محصولات فناورانه دانشگاه آزاد اصفهان (خوراسگان) در  جمع خبرنگاران در خصوص سخت گیریها و موانع صدور مجوز برای شرکتهای دانش بنیان، تصریح کرد: در حوزه شرکت های دانش بنیان در کشور اتفاقات خوبی رخ داده است، وجود سختگیری ها در صدور مجوز برای شرکتهای دانش بنیان  غیرطبیعی است،در ادامه با حضور معاون علمی رئیس جمهور  چندین پروژه از جمله مرکز نوآوری سلامت دیجیتال اصفهان به بهره برداری رسید، این مرکز چند محصول خاص در حوزه کرونا دارد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور سپس با اشاره به این که متولی صدور برخی از مجوزها سازمانهایی مانند جهاد کشاورزی، سازمان غذا و دارو و هستند، افزود:  در بسیاری موارد صدور این مجوزها مستلزم انجام تست های کلینیکال بوده که نیازمند مراحل طولانی برای اخذ آن است، و این با توسعه سطح کیفی این شرکت ها  همراه خواهد بود.

ستاری با بیان این که طی تفاهم نامه هایی با وزارت بهداشت، کشاورزی  مسیری در نظر گرفته شده که شرکت های دانش بنیان به راحتی بروکراسی ها را طی کنند، عنوان کرد: یک دستگاه و یا یک ماده مورد آزمایش هم مسیری برای اخذ تاییدیه های طی می کند و در این بخش هم سختگیریهایی وجود دارد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تصریح این که در حال حاضر تسهیلات خوبی در اختیار شرکتهای دانش بنیان قرار می گیرد، بیان کرد: مهمتر از تسهیلات، اکوسیستمی است که باید در شرکت های دانش بنیان فعال شود که بخشی از آن به حوزه های دولتی و مجوزهای کسب و کار و بخشی دیگر به تسهیلات مربوط می شود.

وی با بیان این که معتقدیم بسیاری از استارتاپ های کشور احتیاجی به وام ندارند، بلکه باید روی جذب سرمایه گذار ریسک پذیر متمرکز شوند،گفت: اقتصاد دانش بنیان پول پاشی نفت نیست، بلکه آنچه آن را سرپا نگه می دارد اکوسیستم کارآفرینی است و تسهیلات شاید آیتم پنجم یا ششم برای اقتصاد دانش بنیان است.

ستاری با بیان این که در حوزه کرونا تقریبا ۴۵۰ میلیارد تومان از سوی صندوق توسعه ملی به شرکت های دانش بنیان آسیب دیده از کرونا تسهیلات تخصیص یافت و  در حال پرداخت است، افزود:  علاوه بر این کمک ها و حمایت های بلاعوضی هم در حوزه این مسئله پرداخت شده است تا جایی که امروز دیگر در بخش تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیمارستان ها و تجهیزات مقابله با کرونا واردات به کشور نداریم.

 

مرکز نوآوری سلامت دیجیتال اصفهان به بهره برداری رسید

در ادامه با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری مرکز نوآوری سلامت دیجیتال اصفهان به بهره برداری رسید، این مرکز محل استقرار تیم‌های فناوری در حوزه بین رشته‌ای سلامت دیجیتال است که با بهره گیری از ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های ایجاد شده  به تولید و توسعه محصولات حوزه سلامت دیجیتال می‌پردازند.

 

«سامانه زیست ایران» رونمای شد

در سفر یک روزه سورنا ستاری به اصفهان «سامانه زیست ایران» هم رونمای شد، سامانه زیست ایران بعنوان ارائه دهنده خدمات پردازش در زمینه ارائه تحلیل داده و داده ورزی زیست پزشکی به محققان کشور ارائه خدمت خواهد کرد.

 

دکتر ستاری از محصولات فناورانه حوزه سلامت دیجیتال دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بازدید کرد

دکتر ستاری سپس با حضور در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به اتفاق خانم دکتر چنگیز رئیس این دانشگاه از محصولات فناورانه حوزه سلامت دیجیتال استادان این دانشگاه و هسته‌ها و شرکت‌های فناوری مستقر در این مرکز هم بازدید کرد.  

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در نمایشگاهی که در حوزه سلامت دیجیتال برپاشده بود از کیوسک تصویر برداری چشم، متراژ شبیه‌ساز صداهای قلب و ریه، قندون پرستار همراه دیابت، سامانه راهبری بیماران، نرم افزار سلامت همراه و فعالیت‌های چندین شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت دیجیتال بازدید کرد.

مدیر توسعه فناوری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در حاشیه بازدید دکتر سورنا ستاری از این مرکز، اظهار کرد: مرکز نوآوری سلامت دیجیتال دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بمنظور نیاز بالای حوزه سلامت به کسب و کارهای نوین در حوزه سلامت دیجیتال و همچنین بکر و جدید بودن این بازار شکل گرفته است.
دکتر انوشه زرگر افزود: محل این مرکز از سوی خیری به نام حسین شاهرودی به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اهدا شده است و در حال حاضر هم با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر کشور تیم های پیشرو که محصول آنها آماده ورود به بازار است، در این مرکز مستقر شده اند.

مدیر توسعه فناوری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان محصولات این شرکت ها در حوزه سلامت را همراه، بیگ دیتا و یا آنالیز دیتاهای کلان پزشکی، سنسورهای پوشیدنی، سلامت از راه دور، شبکه های اجتماعی و آموزش از راه دور در حوزه پزشکی  عنوان کرد، و افزود: این مرکز چند محصول خاص در حوزه کرونا دارد که شرکت رستک به طور خاص در این حوزه ورود کرده است.

 

امضای تفاهم نامه همکاری و راه‌اندازی سرای سلامت دانشگاه علوم پزشکی، اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی اصفهان 

علاوه بر این در سفر یک روزه دکتر ستاری در اصفهان تفاهم نامه همکاری و راه‌اندازی سرای سلامت دانشگاه علوم پزشکی، اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی اصفهان به امضا رسید.

بازدیدها و افتتاحیه در شهرک علمی تحقیقاتی 

سورنا ستاری در ادامه سفر یک روزه در اصفهان برای بازدید و افتتاح چند پروژه در شهرک علمی تحقیقاتی حضور دارد که در این شهرک قرارداد احداث پارک تجهیزات پزشکی به مساحت 23 هکتار به امضا می رسد

همچنین بازدید از نمایشگاه محصولات فناورانه شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و افتتاح ساختمان شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، مرکز نوآوری سلامت دیجیتال، کارگاه تلاش شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و کارخانه نوآوری اصفهان، شرکت در نشست "اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید استان اصفهان" و حضور دریک برنامه خبری از دیگر برنامه‌های این سفر است.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۹:۰۹

شناسه خبر: 89416

مطالب مرتبط :
دکتر رستمی زاده

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از زنجان:

مرکز نوآوری سلامت زنجان پلی برای ارتباط ایده سلامت و سرمایه گذار

ظرفیت بالای دانشگاه علوم پزشکی دغدغه ای برای ایجاد مرکز نوآوری سلامت را به وجود آورد تا ظرفیت رشته های دیگر مانند رشته های مهندسی ایده های خود را در حوزه پزشکی و سلامت مطرح کنند و در صورت امکان به مرحله بهره برداری برسانند

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب