خبرگزاری علم و فناوری

جانشین رئیس پژوهشکده زیست فناوری پژوهشگاه رویان؛

تولید دو نژاد بز گوشتی در پژوهشکده زیست فناوری رویان در حال انجام است

جانشین رئیس پژوهشکده زیست فناوری پژوهشگاه رویان در بازدید معاون علمی رئیس جمهور با اشاره به تولید تقریبا ۱۰۰۰ راس بز شیرده از نژاد سانن، مورسیا و آلپاین خبرداد: الان هم تولید دو نژاد بز گوشتی در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری امروز در سفر استانی به اصفهان از پژوهشکده زیست فناوری رویان اصفهان بازدید کرد. در این بازدید مهدی حاجیان جانشین رئیس پژوهشکده زیست فناوری پژوهشگاه رویان با اشاره به تولید تقریبا ۱۰۰۰ راس بز شیرده از نژاد سانن، مورسیا و آلپاین خبرداد: الان هم تولید دو نژاد بز گوشتی در حال انجام است.

مهدی حاجیان جانشین رئیس پژوهشکده زیست فناوری پژوهشگاه رویان در حاشیه این بازدید و در جمع خبرنگاران، گفت: این پژوهشکده در طرحی با حمایت معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در حال تولید و تکثیر بز سانن است که در این راستا شرکتی به نام رویان دام اسپادانا جنب پژوهشکده ایجاد شده و به تولید و تکثیر بز سانن  پرداخته است.

حاجیان افزود: تلاش می کنیم شرکت رویان دام اسپادانا  بتواند بزهایی را که توان ژنتیکی بالاتر و شیردهی بهتری دارند تولید کند هدف هم تولید انبوه یک گله مولد و توزیع آن در بین دامداری های کشور است.

وی خبرداد: تاکنون نزدیک ۱۰۰۰ راس بز با نژاد سانن، مورسیا و آلپاین تولید شده است و در حال حاضر هم تحقیقات و کار بر روی دو نژاد گوشتی بز نیز  پیگیری می شود و امیدواریم در تولید و تکثیر آن هم به نتیجه برسیم.

جانشین رئیس پژوهشکده زیست فناوری پژوهشگاه رویان خاطرنشان کرد: نژادهای بز سانن، آلپاین و مورسیا از جمله نژادهای بز شیرده هستند.

بازدید از نمایشگاه محصولات فناورانه دانشگاه آزاد  اسلامی اصفهان (خوراسگان)، بازدید و افتتاح  چندین پروژه در دانشگاه علوم پزشکی و سپس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان از جمله مهمترین برنامه های دکتر ستاری در سفر یک روزه به اصفهان است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶:۲۰

شناسه خبر: 89417

مطالب مرتبط :
۱

بازدید معاون رییس جمهور از نمایشگاه‌های محصول فناوری آذربایجان‌غربی

معاون رییس جمهوری از نمایشگاه‌های محصول فناوری آذربایجان‌غربی بازدید کرد.

خبرگزاری علم و فناوری

۴۱ شرکت دانش بنیان روی تابلوی بورس

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت:در حال حاضر در تابلو ارزش گذاری بورس ۴۱شرکت با ۲۸۰هزار میلیارد تومان ارزش در حال فعالیت هستند.

۵۴۴۵۵۴

کشف محققان دانشگاه جورج واشنگتن؛

داروی جدیدی که عفونت و انتقال ایدز را در سلولهای ایمنی بدن انسان مسدود می کند

طبق یک مطالعه منتشر شده در ۱۳ آگوست در مجله PLOS Pathogens، یک داروی سیستم ایمنی بدن به نام فینگولیمود، که برای درمان مولتیپل اسکلروزیس تأیید شده است، ویروس نقص ایمنی بدن ایدزHIV) ) و انتقال در سلولهای ایمنی بدن را مسدود می کند.

ستار

گزارش تصویری؛

سفر معاون رئیس جمهور به یزد و بازدید از پارک علم و فناوری یزد

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ظهر امروز از شرکت های فعال در پارک علم و فناوری یزد بازدید کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب