نقش مهم شرکت های دانش بنیان در تحقق جهش تولید/ مسیر را برای ورود این شرکت ها باز کنید

شرکت های دانش بنیان می تواند راه گشای خوبی برای رسیدن به تحقق جهش تولید وموجب تغییر محسوس در زندگی مردم شود.

به گزارش خبر گزاری علم و فناوری از سیستان و بلوچستان، شرکت های دانش بنیان شرکتی های هستند که با پیشتوانه علمی و نیروی جوانی که در آن ها فعالیت می کنند؛ می توانند راه گشای تحقق جهش تولید باشد.

شرکت‌های دانش بنیان، شرکت‌هایی هستند که عنصر علم و دانش، بخش جدایی ‌ناپذیر آنها محسوب می‌شود. به بیان دیگر، بر خلاف بسیاری از شرکت‌های تجاری، شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند؛ هیچ‌گونه مال قابل لمس و مادی نظیر زمین، ماشین آلات و دستگاه‌ها و تجهیزات تولید نداشته باشند وصرفاً با ترکیب دانش، فناوری و تخصص‌های علمی و پژوهشی، فعالیت کنند.

ماهیت علمی و دانش محور این شرکت‌ها موجب شده است که قشردانشگاهی و پژوهشگر، مانند اساتید دانشگاه و اعضای هیئت علمی، نقش بسیار مهمی درآنها ایفا کنند.

شرکت های دانش بنیان برای ایجاد و برپایی شرایط زیست بومی و نوآوری درکشور اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد کلان جایگزین اقتصاد نفتی کرده اند.

این شرکت ها در راستای جهش تولید و به دنبال داشتن رشد کمی و کیفی در جهت تحقق در مسیر تولید می باشند.

مقام معظم رهبری در رابطه با جهش تولید می فرمایند: کسانی که دست‌اندرکار هستند؛ جوری عمل کنند که تولید در راستای جهش پیش رود که یک تغییر محسوسی در زندگی مردم به وجود آید به گونه ای برنامه ریزی نموده که تمام سازمان ها در آن ایفای نقش کنند.

شرکت های دانش بنیان از نیروی های جوان و مبتکر تشکیل شده است که این جوانان علاقمند به کار می توانند در برنامه ریزی برای آینده کشور سهیم باشند.

مرتضی شهریاری، رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان سیستان و بلوچستان در رابطه با نقش شرکت های دانش بنیان در راستای سال جهش تولید بیان می کند: با عنایت به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و بنا به توصیه اول مقام معظم رهبری در مورد دانش و پژوهش که روی دیگر دانایی، توانایی می باشد؛ لذا تولیدی که بر مبنای علم، دانش و اقتصاد دانش بنیان باشد؛ می تواند راه گشای بسیار خوبی برای رسیدن به تولید پایدار و تحقق جهش تولید باشد.

شرکت های دانش می تواند با به کارگیری از دانایی و توانایی نیروی جوان و مبتکر در راستای تولید راه گشایی خوبی برای رسیدن به تولید پایدار همراه جهش تولید فعالیت داشته باشند.

 استفاده از این ظرفیت بزرگ در راستای جهش تولید و نجات اقتصاد ایران نیازمند برنامه ریزی جهت ورود این شرکت ها به بازار سرمایه است که این مسئله همت قوای مقننه و مجریه را می طلبد.

زمان انتشار: چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۳:۵۶

شناسه خبر: 89445

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب