خبرگزاری علم و فناوری

افراد در صورت احساس سرماخوردگی اصول قرنطینگی را رعایت کنند

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: هرکسي احساس سرماخوردگي دارد مبنا را بر ابتلا به کرونا گذاشته و اصول قرنطينگي را رعايت کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری ؛ دکتر فریدون رحمانی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: افراد داراي علايم سرماخوردگي و علايم گوارشي مشکوک به كرونا مي توانند ناقل بيماري به ديگران باشند.


وی در خصوص لزوم مراجعه افراد با علایم خفیف بیماری کوويد ۱۹ گفت: اين افراد با استراحت ۲هفته اي در منزل و در صورت علايم شديد حداکثر تا ۳هفته ماندن در منزل و رعايت اصول قرنطينگي و استراحت کافي و خوردن مايعات بهبود مي يابند و نيازي به مراجعه به مرکز درماني ندارند.


رحمانی ادامه توصیه کرد: افراد مسن و دارای بیماری زمينه اي در صورت بروز علايم و جوانان داراي مشکل تنفسي به پزشک مراجعه کنند.


وی خاطر نشان کرد: لزومی به انجام آزمایش تشخیص کرونا برای همه افراد داراي علايم و انجام تست پس از دوران درمان نيست و به جز کادر درماني و پرستاراني که بايد پس از درمان به محيط هاي درماني برگردند ساير بيماران نيازي به انجام تست ندارند.


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان، رعایت فاصله اجتماعی و فاصله ۲متری با دیگران و استفاده از ماسک را دو نکته مهم براي پيشگيري از ابتلا به بيماري کوويد ۱۹ برشمرد و ابراز اميدواري کرد: با رعايت همگاني پروتكل هاي بهداشتي تا دو ماه آتي شاهد ريشه كني بيماري منحوس كرونا باشيم.

 

انتهای پیام /۱۰۲۰

زمان انتشار: چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹:۳۹

شناسه خبر: 89459

مطالب مرتبط :
عسل

عسل مؤثرترین درمان برای سرفه و سرماخوردگی

محققان دانشگاه آکسفورد، تأثیر کارایی عسل به عنوان یک روش درمانی اول برای عفونتهای دستگاه تنفسی فوقانی (URTI) را تأیید می کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب