علم و فناوری بررسی می کند؛

هدف از اقدام خطرناک‌ آمریکایی‌ها علیه هواپیمای مسافربری ایرانی چه بود؟

شواهد و قرائن به ما می‌گوید که آنچه پشت این ماجرا نهفته است چیزی بیش از این مسئله است و آمریکایی‌ها می‌خواستند جنایتی را رقم بزنند و اقدامی صورت دهند تا یک بار دیگر مردم ایران را به نوعی عزادار کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از همدان - در حالی که همه در بهت و حیرت ناشی از اقدام خطرناک جنگنده‌های رژیم تروریستی آمریکا علیه هواپیمای مسافربری ایران قرارداشته و خبرهای دروغی مبنی بر شهادت یکی از مسافران نیز توسط برخی کانال‌ها منتشر می شود، سوال مهم این است که هدف آمریکایی‌ها از این اقدام خطرناک چه بوده است چرا آنها در این شرایط به ناگهان دست به چنین اقدام خطرناک و خارج از عرف می‌زنند درحالیکه خودشان می‌دانند که این مسئله می‌تواند تبعات بسیاری در پی داشته باشد.

در پاسخ به این سوال باید موارد متعددی را در نظر داشت. در حالی که عده‌ای از دوستان بر این باور هستند که با توجه به مسئله پایان تحریم تسلیحاتی ایران در مهرماه و اقدامات تحریک آمیز آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه کشورمان بذای واکنش تند نظامی به این تحرکات باید این موضوع را ارزیابی کرد اما شواهد و قرائن به ما می‌گوید که آنچه پشت این ماجرا نهفته است چیزی بیش از این مسئله است و آمریکایی‌ها می‌خواستند جنایتی را رقم بزنند و اقدامی صورت دهند تا یک بار دیگر مردم ایران را به نوعی عزادار کنند.

رژیم آمریکا عصبانی، ناراحت و نگران از بی‌اثر بودن تحریم‌ها و تسلیم شدن ملت و دولت ایران در برابر فشارهای غیر انسانی و ناجوانمردانه در طول چند سال گذشته درصدد بود تا سناریوی مانند آنچه جنگنده‌های رژیم صهیونیستی سال گذشته برای هواپیمایی شناسایی ایلوشین۲۰ روس‌ها در دریای مدیترانه به وجود آوردند برای پرواز ماهان نیز به وجود بیاورند، اما آنگونه که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی با انجام مانور در کنار هواپیمای ایلوشین ۲۰ روس‌ها باعث شدند تا پدافند سوریه با شلیک موشک این هواپیمای شناسایی را سرنگون کند، تقریباً آمریکایی‌ها دنبال چنین سناریویی بودند.

رژیم تروریستی آمریکا که به دروغ مدعی ارزش قائل بودن برای جان انسان‌ها است، حالا درصدد بود تا جنایتی دیگر را شکل دهد. آنها با این برداشت که پدافند ایرانی در سوریه مستقر شده است در صدد بودند تا با تحریک پدافند جهت واکنش نشان دادن به این اقدام خطرناک، باعث شوند تا سناریوی شلیک پدافند ایرانی به سمت هواپیمای ایرانی این بار در سوریه تکرار شود. میزان خباثت آمریکایی‌ها در این مسئله و الگوگیری آنها از حادثه سرنگونی هواپیمایی بوئینگ ۷۳۷ اوکراینی در تهران توسط پدافند کشور اینجا هم بر اساس برآورد طرف آمریکایی باید انجام می‌شد که با هوشیاری خلبان و دقت پدافند راه به جایی نبرد. این نظریه تاکنون توسط بسیاری از کارشناسان تأیید شده است .

المیادین:

« جنگنده های رژیم صهیونیستی عمدا اقدام به پرواز در نزدیکی هواپیمای مسافربری ایران کرده اند تا پدافند هوایی سوریه به اشتباه آن را ساقط کند. »

ناصر الناصر فعال کویتی:

« هدف دو جنگنده اسرائیلی از نزدیک‌شدن به هواپیمای ایرانی و پرواز در مجاورت آن با این هدف صورت گرفت که باعث شود سامانه‌های دفاعی سوریه، هواپیمای مسافری را هدف قرار دهند. »

انتهای پیام /

خبرنگار : سجاد عبدلی

زمان انتشار: سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۸:۵۹

شناسه خبر: 89490

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب