استاندار خوزستان:

تلاقی آب شرب و فاضلاب در برخی از نقاط خوزستان تکذیب می شود

استاندار خوزستان گفت: آب آشامیدنی شهرهای استان بهداشتی و تحت مراقبت ‌های شدید بهداشت و آب و فاضلاب است و مخلوط شدن آب و فاضلاب تکذیب می ‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان درباره شایعه تلاقی آب شرب و فاضلاب در برخی از نقاط استان، اظهار کرد: سیستم آب تحت فشار و سیستم فاضلاب ثقلی است در نتیجه جریان آب از جای کم فشار به جای پرفشار حرکت نمی‌کند و این ادعا نادرست است.

وی افزود: در سال‌های 96 تا 98 بیش از 600 میلیارد تومان در اصلاح شبکه آب هزینه شد و اقدامات صورت گرفته موجب شده که پرتی شبکه آب از 45 درصد به 32 درصد کاهش یابد و به شاخص میانگین کشوری نزدیک شود.

استاندار خوزستان گفت: آب آشامیدنی شهرهای استان بهداشتی و تحت مراقبت ‌های شدید بهداشت و آب و فاضلاب است و مخلوط شدن آب و فاضلاب تکذیب می ‌شود.

وی ادامه داد: با مسئولی که این ادعا از سوی ایشان نقل شده صحبت شد و ایشان نیز بر این باور است که چنین سخنی با منظور طرح شده بیان ننموده و در واقع آنچه بیان شده مبنی بر رخ دادن چنین اتفاقی در برخی از مناطق روستایی است اما همان‌طور که گفته شد در روستاهای خوزستان سیستم فاضلاب وجود ندارد و به ایشان توضیح دادم حتی اگر در نقاطی فرسودگی شبکه باشد جریان آب از جای کم فشار به پرفشار حرکت نمی‌کند.

‌بنابر اعلام روابط عمومی استانداری خوزستان شریعتی بیان کرد: ما حدود دو سال است که در سیستم شبکه آب دیزل ژنراتور نصب شده و در صورت قطعی برق، پمپ‌ها از طریق دیزل ژنراتور تامین برق می‌شوند و مشکلی از جهت نفوذ فاضلاب به شبکه آب نخواهیم داشت هرچند که قطعی برق استان نیز نسبت به سال‌های گذشته کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

وی اذعان کرد: به مردم استان خوزستان این اطمینان داده می‌شود که هیچ مشکلی از نظر تلاقی فاضلاب به آب شرب استان وجود ندارد و جای نگرانی نیست. در طول چند سال اخیر شرایط آب شرب خوزستان چه به لحاظ کمیت و چه به لحاظ کیفیت رو به بهبود بوده است.

شریعتی گفت: ما در سال 95 تا 97 آب با ای سی یک هزارو 700 در اهواز و در آبادان و خرمشهر بیش از دو هزارو 100 تحویل مردم دادیم اما امروز این شاخص در اهواز به حدود یکهزارو 200 تا یکهزارو 300 ای سی و در آبادان حدود یکهزارو 700 رسیده است.

استاندار خوزستان عنوان کرد: طرحی که در دست اجرا داریم و امیدواریم تا یک سال آینده به بهره برداری برسد این است که آب دز را برای میان مدت به شهرستان‌های اهواز، کارون، آبادان، خرمشهر، شادگان، دشت آزادگان و حمیدیه انتقال دهیم و ای سی آب را به حدود 500 تا 700 برسانیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰:۴۹

شناسه خبر: 89503

مطالب مرتبط :
خبرگزاری علم و فناوری

ایران‌ساخت| محققان دستگاهی برای تشخص آلودگی آب و غذا ساختند

محققان کشور با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت موفق به تولید دستگاهی برای تشخیص آلودگی آب و غذا شدند.

۱

این لوله می تواند در مقابل زلزله، ضربه و حتی عبور تانک دوام بیاورد !

به تازگی نوعی لوله پلی وینیل کلرید مولکولی یا PVCO با نام "Seismic Water Pipe"ساخته شده اند که می توانند در مقابل انواع ضربه ها و فشارها دوام بیاورد.

۱

رئیس دبیرخانه کانون های تفکر دانشگاه یزد:

آب را به ناکارآمدترین شکل ممکن مصرف می کنیم

عطار رئیس دبیرخانة کانون های تفکر دانشگاه یزد تاکید کرد: هم اکنون ما آبی را که به سختی به دست می آید، به ناکارآمدترین شکل ممکن مصرف می کنیم.

نماز جماعت در آبادان

همزمان با عید غدیر

مساجد آبادان پس از چند ماه بازگشایی شدند

امام جمعه آبادان از بازگشایی مساجد این شهر پس از چند ماه خبر داد.

کادر درمان

همزمان با عید غدیر انجام شد

تجلیل از پرسنل بیمارستان و کادر درمان در خرمشهر

مسئولان خرمشهر همزمان با عید غدیرخم با حضور در بیمارستان از کادر درمان این شهرستان تجلیل کردند.

مشاوره تلفنی

به منظور ارائه خدمات در ایام کرونا انجام شد

راه اندازی مشاوره مجازی در آبادان

به منظور ارائه خدمات به اقشار مختلف مردم و جوانان در ایام کرونا مشاوره مجازی در آبادان راه اندازی شد.

ی

عضو هیات علمی دانشگاه یزد تشریح کرد:

آیا بهره برداری از آب های ژرف منطقی است؟/تفاوت آب های فسیلی و ژرف

عضو هیات علمی دانشگاه یزد گفت: متاسفانه تاکنون مطالعات جامع و دقیقی در مورد وجود آب های ژرف در کشور به عمل نیامده است.

ضدعفونی مساجد دزفول بر علیه کرونا

یادداشت/

یک اشتباه فاحش در روند کنترل کرونا!

فعال بودن مساجد در شرایط بحران کرونائی می تواند موفقیت ما را در مهار و کنترل این بیماری افزایش دهد و تداوم تعطیلی مساجد بی شک یکی از عوامل تاخیر در خروج از بیماری کرونا است.

شهید قربان مکوندی

ابتکار مردم خوزستان در ایام کرونا/سالگرد شهید دفاع مقدس به صورت مجازی برگزار شد

با ابتکار مردم استان خوزستان در ایام کرونا سالگرد شهید قربان مکوندی از شهدای عملیات رمضان به صورت مجازی برگزار شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب