خبرگزاری علم و فناوری

دانشجوی کامپیوتر سیستان و بلوچستان:

استان سیستان و بلوچستان جزء مناطق محروم از لحاظ آموزشی می باشد

دانشجوی رشته کامپیوتر از استان سیستان و بلوچستان گفت: اکثر دانشجویان این استان سیستان و بلوچستان نسبت به نحوه برگزاری کلاس ها به صورت مجازی اعتراض دارند.

فاطمه علی زاده، دانشجوی رشته کامپیوتر از استان سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری در زاهدان  بیان کرد: استان سیستان و بلوچستان جزء مناطق محروم از لحاظ آموزشی می باشد که محدودیت امکانات و شرایط یادگیری را برای دانشجویان سخت می کند؛ کمبود امکانات آموزشی به صورت مجازی مثل اینترنت، میزان یادگیری را برای دانشجویانی که از روستا آمدند و شرایط لازم را برای آموزش های مجازی ندارند سخت و طاقت فرسا کرده است.

وی افزود: نباید تفاوتی بین رائه کلاس های حضوری با کلاس های غیرحضوری داشته باشد، اما متاسفانه کلاس های مجازی به صورت مناسب در دانشگاه های استان سیستان و بلوچستان اجرا نمی شود.

علی زاده اظهار داشت: اکثر دانشجویان که در استان سیستان و بلوچستان مشغول به تحصیل هستند؛ بومی این استان نمی باشند و ارائه کلاس ها به صورت عملی باعث شیوع بیماری کرونا در کشور می شود.

 علی زاده در ادامه گفت: چه تضمینی وجود دارد که دانشجویان شهرستانی از لحاض جسمی سالم باشند، اگر علائم بیماری کرونا بین هر یک از دانشجویان شهرستانی وجود داشته باشد؛ آمار بیماران مبتلا به ویروس کرونا را در استان افزایش می دهد

وی بیان کرد: اکثر دانشجویان این استان نسبت به نحوه برگزاری کلاس ها به صورت مجازی اعتراض دارند  متعقدا که سطح یادگیری به شیوه ی مجازی و غیرحضوری بسیار پایین تر است و این باعث می شود که دانشجویان به صورت درست و مناسب مطالب را دریافت نکنند.

علی زاده در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه مشکل بیماری کرونا به این زودی بر طرف نخواهد شد و احتمال اینکه کلاس های دانشجویان در سال آینده به صورت مجازی برگزار شود؛ بهتر است مسئولین در دانشگاه ها فکری برای بالابردن سطح کیفی کلاس های مجازی در کنند.

زمان انتشار: شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۸:۵۸

شناسه خبر: 89554

مطالب مرتبط :
گفتگوی تفصیلی علم و فناوری با مخترع زاهدانی/اختراع سیستم نو سرقت کابل های مخابراتی در سیستان و بلوچستان/ به دنبال تولید خودروی هیبریدی در کشور هستم

گفتگوی علم و فناوری با مخترع زاهدانی؛

به دنبال تولید خودروی هیبریدی در کشور هستم

حامد شاه بخش، جوان نخبه زاهدانی است که چندین سال توانسته در مسابقات خوارزمی جوانان رتبه کسب کند و اختراعات خود را ثبت نماید.

مناطق محروم

در چهارمحال و بختیاری؛

اجرای طرح جهاد فرصت آفرینی آموزشی در بیش از ۲۰۰ مدرسه ابتدایی مناطق روستایی و محروم

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش استان از اجرای طرح جهاد فرصت آفرینی آموزشی در بیش از ۲۰۰ مدرسه ابتدایی مناطق روستایی و محروم استان خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب