خبرگزاری علم و فناوری

خبرگزاری علم و فناوری خبر می‌دهد

دانشگاه آزاد اسلامی مازندران و آموزش و پرورش تفاهمنامه همکاری آموزشی امضاء کردند/ راه اندازی دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران

دانشگاه آزاد اسلامی و آموزش و پرورش مازندران در راستای توسعه همکاری‌های آموزشی و پژوهشی برای نخستین بار تفاهمنامه همکاری آموزشی امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از  استان مازندران این نخستین بار است که آموزش و پرورش مازندران و دانشگاه آزاد اسلامی در کنار همدیگر برای توسعه فعالیت‌های آموزشی قدم زدند و فصلی نوین در توسعه ارتباط بین دانشگاه و مدرسه ایجاد شده است.

در ارتباط با مفاد این تفاهمنامه و اقداماتی که باید پس از انعقاد تفاهمنامه انجام شود گفت و گویی کردیم با حسین کرمانیان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مازندران که اظهار کرد: بحث این تفاهمنامه اجرای همکاری‌های آموزشی، پژوهشی، استفاده از ظرفیت‌های آزمایشگاهی، برگزاری کارگاه‌ها و همایش‌های آموزشی بوده که مورد توافق طرفین قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: برنامه‌ریزی برای حضور بیشتر دانش آموزان در سطح دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان، معرفی ظرفیت‌های آموزشی دانشگاه‌‌های کشور به ویژه دانشگاه آزاد و معرفی رشته‌های تحصیلی دانشگاه از دیگر مفاد اعلام شده کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مازندران، با اعلام اینکه دانشگاه آزاد اسلامی جز بزرگترین دانشگاه‌های بزرگ استان با امکانات فراوان است، افزود: بیش از 700 آزمایشگاه و  کارگاه در سطح استان مربوط به دانشگاه آزاد است که از این ظرفیت برای کمک به ارتقاء فعالیت‌های دانش آموزی می‌توانیم بهره‌برداری کنیم.

وی خاطر نشان کرد: طرح توسعه ارتباط بین دانشگاه‌ها و معلمان آموزش و پرورش را در این تفاهمنامه پیگیری می‌کنیم، آموزش و پرورش و دانشگاه دو نظام آموزشی متفاوت هستند و معتقد هستیم که توسعه ارتباط آموزشی بین این دو نهاد زمینه تقویت فعالیت‌های آموزشی در استان مازندران را فراهم می‌کند.

کرمانیان در ادامه از برنامه‌ریزی برای راه اندازی دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای در استان مازندران خبر داد و گفت: راه اندازی مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای در سطح استان مازندران در دستور کار قرار داشته که در این طرح برنامه‌ داریم که پروسه‌های آموزشی مراکز سماء دانشگاه را ارتقاء دهیم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا به صورت عملیاتی هم در این تفاهمنامه ساز و کار آن دیده شده است، افزود: یکی از دغدغه‌های جدی ما بحث عملیاتی کردن آن است.

کرمانیان ادامه داد: ساز و کار اجرایی این تفاهمنامه به صورت مفصل در سطح کارشناسان آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی و آموزش و پرورش طی جلسات متعددی مورد بررسی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: مهمترین موضوع برای ما اجرای عملیاتی این تفاهمنامه است و از مهرماه مراکز آزمایشی و کارگاهی ما آماده استقبال از دانش آموزان هستند.

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: در حال حاضر هم بحث ارتباط با مشاوران آموزش و پرورش برای نحوه حضور دانش آموزان در مراکز دانشگاه آزاد و کارگاه‌ها در حال رایزنی‌های آموزشی هستیم.

در ادامه مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، استفاده از ظرفیت علمی سه هزار عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی مازندران،برگزاری تورهای آموزشی از کارگاه و آزمایشگاه‌های موجود در دانشگاه آزاد برای نوجوانان و جوانان دانش‌آموز از دیگر قابلیت‌های این تفاهمنامه برای آموزش و پرورش مازندران اعلام کرد.

سعدی‌پوربر ضمانت اجرایی بندهای این تفاهم‌نامه تأکید کرد و گفت:معاونت آموزشی مسئول پیگیری و نظارت بر اجرای بندهای آن است.

انتهای پیام/

 

 

زمان انتشار: دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹:۰۶

شناسه خبر: 89589

مطالب مرتبط :
حباب

با رهبری دانشمند ایرانی صورت گرفت؛

آسیب سلول های مغزی ناشی از میکروحباب ها

محققان "دانشگاه ایالتی آیووا" آمریکا با رهبری دانشمند ایرانی این دانشگاه توانسته‌اند توضیحاتی درباره آسیب سلول‌های مغزی ناشی از تشکیل و فروپاشی میکروحباب‌ها که باعث ایجاد فرایندی به نام حفره‌زایی می‌شوند، بدهند.

۲۰۰ مورد از ۶۰۰ مورد صنایع دستی ثبت شده در جهان مختص اصفهان است/ رونمایی از تمبر اختصاصي

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان گفت؛

۲۰۰ مورد از ۶۰۰ مورد صنایع دستی ثبت شده در جهان مختص اصفهان است/ رونمایی از تمبر اختصاصي "اصفهان پایتخت مهارت ايران"

آرش اخوان طبسي مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در پنحمين روز از هفته ملي مهارت و در مراسم رونمایی از تمبر اختصاصي "اصفهان پایتخت مهارت ايران" ضمن اشاره به ظرفیتها و اقدامات این اداره کل در خصوص مهارت آموزی، گفت: ۲۰۰ مورد از ۶۰۰ مورد صنایع دستی ثبت شده در جهان مختص اصفهان است.

مناطق محروم

در چهارمحال و بختیاری؛

اجرای طرح جهاد فرصت آفرینی آموزشی در بیش از ۲۰۰ مدرسه ابتدایی مناطق روستایی و محروم

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش استان از اجرای طرح جهاد فرصت آفرینی آموزشی در بیش از ۲۰۰ مدرسه ابتدایی مناطق روستایی و محروم استان خبر داد.

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان: دانشگاه آزاد سمبل موفقیت در استان است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان:

دانشگاه آزاد سمبل موفقیت در استان است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی درجهت تربیت نیروی متخصص در استان سیستان و بلوچستان به عمل می آید.

چوب و کاغذ

فصلی نوین در توسعه ارتباط دانشگاه و صنعت

دلائل ورود دانشگاه آزاد اسلامی مازندران برای خرید بزرگترین کارخانه تولیدی کاغذ خاورمیانه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از اعلام آمادگی این دانشگاه برای خرید بزرگترین کارخانه تولیدی کاغذ خاورمیانه در صورت تمایل سهامدران این مجموعه خبر داد و گفت: علاقمند هستیم که این صنعت را برای مازندران و مردم استان حفظ کنیم.

۱۲۳

صبح امروز انجام شد :

انعقاد تفاهمنامه همکاری قرارگاه جهاد علمی بسیج و دانشگاه بقیه الله با هدف حمایت از طرح‌های سلامت محور در کشور

صبح امروز تفاهمنامه همکاری قرارگاه جهاد علمی بسیج و دانشگاه بقیه الله با هدف حمایت از طرح‌های سلامت محور در کشور منعقد شد.

تفاهمنامه

دانشگاه علوم کشاورزی ساری و سازمان جغرافیایی ارتش تفاهمنامه همکاری امضاء کردند

دانشگاه علوم کشاورزی ساری و سازمان جغرافیایی ارتش به منظور توسعه بخش کشاورزی تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب