مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل مطرح کرد؛

تقویت بنیه علمی کشور و تحقق جهش تولید بهترین راه مقابله با تهدیدات دشمن

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: تقویت بنیه علمی کشور و تحقق جهش تولید بهترین راه مقابله با تهدیدات دشمن در شرایط کنونی است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس علیه السلام استان اردبیل گفت: تقویت بنیه علمی کشور و تحقق جهش تولید بهترین راه مقابله با تهدیدات دشمن در شرایط کنونی است.

وی ادامه داد: حمایت از طرح های مخترعین، کمک به تحول علوم انسانی، جریان سازی و نهادینه کردن گفتمان علمی، برگزاری جشنواره ها و ... از جمله برنامه های علمی، پژوهشی به شمار می آید.

احدی گفت: مهمترین رسالت امروز بسیجیان حفظ ارزش های اسلامی است و باید بدانیم تنها راه این است که با جهاد علمی به پیشرفت برسیم.

وی جهش تولید را بهترین راه نجات کشور دانست و افزود: با جهش تولید می توان توسعه کشور را شتاب بخشید و آینده خوبی برای خود رقم زد.

احدی ادامه داد: توسعه پایدار با وجود مراکز علمی و دانشگاهی قوی و توانمند محقق می شود و باید کسب علم و دانش با همه توان در این مراکز جدی گرفته شود.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه استان گفت: برای حل مسائل اساسی بسیج می توان از ظرفیت های فکری اندیشه ورزان و  صاحبنظران در تقویت و توانمند سازی شبکه علمی بسیج استفاده کرد.

وی علوم انسانی را جهت دهنده و فکر ساز دانست و افزود: نظریه پردازی در حوزه علوم انسانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

احدی با شاره به بیان مقام معظم رهبری درباره علوم انسانی گفت: بسیاری از حوادث و اتفاقات دنیا در زمینه های اقتصادی، سیاسی و ... ناشی از نظریه پردازی های دانشمندان در حوزه علوم انسانی است.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه  استان ادامه داد: یکی از مشکلاتی که در حوزه علوم انسانی وجود دارد ترجمه محور بودن این علوم است و کمتر به مبحث نظریه پردازی پرداخته شده است.

وی خاطر نشان کرد: سازمان بسیج علمی، پژوهشی با تشکیل کارگروه علوم انسانی در قالب خانه نخبگان علمی بسیج و کارگروه تحقیقات، آموزش و فناوری به گفتمان سازی گام دوم انقلاب و جهش تولید و همچنین بررسی مشکلات صنایع استان می پردازد.

احدی افزود: ما به لحاظ نوع مأموریت و رسالت و ماهیتمان که پاسداری از انقلاب و دستاوردهای آن است باید گفتمان بخشی کنیم و این فرصت را به جوانان بسیجی بدهیم تا بتوانند در جهت ارتقا علمی گام بردارند.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه استان گفت: یکی از اهداف سازمان بسیج علمی نیاز سنجی و اجرای پژوهشی در راستای بهبود اداره سازمان و مأموریت های سازمانی و تحقق اهداف در رده های مختلف است و باید به طور جدی بر روی کاربردی کردن نتایج و یافته های پژوهشی و تبدیل آن یافته ها به آموزه یابی در این حوزه فعالیت داشت.

وی تصریح کرد: استان اردبیل با داشتن ظرفیت های علمی و حضور نخبگان پتانسیل بالایی برای رفع نیازها و پاسخگویی و حل مشکلات علمی و پژوهشی سطح شهرستان، استان و حتی کشور را داراست.

احدی همچنین از وجود امکانات و تجهیزات لازم برای برگزاری و اجرای برنامه های علمی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس علیه السلام استان اردبیل خبر داد و اذعان داشت: علم و دانش در دنیای امروز حرف اول را می زنند و کشورهایی که از توان بالا و علم جدیدتری بهره مند باشند، بالطبع از قدرت و نفوذ بیشتری در سطح منطقه و جهان برخوردار می باشند. همین موضوع این ضرورت را به وجود آورده تا بیش از بیش به حمایت هدفمند و فرصت سازی برای مخترعین ، مبتکرین و نخبگان پرداخته شود.

وی گفت: یکی از اهداف کلان ما در حوزه علم و پژوهش این است که توان الگو بخشی را داشته باشیم تا بتوانیم بسیجیان و آحاد جوانان را که سرمایه اصلی هستند به درستی توانمند سازیم.

احدی حل مسائل و نیاز های منطقه ای، استانی، شهرستانی و محلی اولویت دار را در قالب های مختلف جهت دهی ظرفیت ها و توانمند ها به سمت حل مسائل و معضلات جامعه ذکر کرد.

زمان انتشار: جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۸:۳۴

شناسه خبر: 89645

مطالب مرتبط :
۳۳۶۵

به همت متخصصان ایرانی و برای اولین بار در کشور رونمایی شد؛

سامانه پیشرفته بومی برج مراقبت پروازسیار

سامانه پیشرفته کنترل و مراقبت پرواز سیار فرودگاهی که با تکیه بر توان داخلی به تولید رسید با حضور وزرای دفاع و راه و شهرسازی رونمایی شد.

مهارت

لزوم توجه به نقش آموزش های فنی و حرفه ای در توسعه کشور

روز ملّیِ «کار آفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای» و هفته «مهارت»، فرصت مناسبی برای توجه به نقش آموزش های فنی و حرفه ای در توسعه کشور و اهمیت دادن به آموزش عملی و مهارت آموزی است.

​استقرار و فعالیت ۲۵ شرکت دانش بنیان در استان / حمایت مادی و معنوی بسیج علمی از شرکت های دانش بنیان

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فن آوری سپاه انصارالرضا(ع)خراسان جنوبی :

​استقرار و فعالیت ۲۵ شرکت دانش بنیان در استان / حمایت مادی و معنوی بسیج علمی از شرکت های دانش بنیان

​مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فن آوری سپاه انصارالرضا(ع)خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۲۵ شرکت دانش بنیان در پردیس شرکت های دانش بنیان بسج علمی پژوهشی مستقر و فعالیت علمی، پژوهشی انجام می دهند.

vfbv

اهتمام دانشگاه آزاد در تقویت بنیه علمی کشور/ سه اقدام دانشگاه برای ماندگاری راه شهید سلیمانی

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشکده‌های حقوق دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور موظف شده‌اند تا ابعاد حقوقی ترور شهید سلیمانی را بررسی کنند تا به صورت حقوقی و علمی در محاکم جهانی و بین‌المللی مطرح شود.

x

مصوبه شورای تحول علوم انسانی به وزیر علوم ابلاغ شد

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه شورای تحول علوم انسانی را برای اجرا به وزیر علوم ابلاغ کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب