مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل مطرح کرد؛

تقویت بنیه علمی کشور و تحقق جهش تولید بهترین راه مقابله با تهدیدات دشمن

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: تقویت بنیه علمی کشور و تحقق جهش تولید بهترین راه مقابله با تهدیدات دشمن در شرایط کنونی است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس علیه السلام استان اردبیل گفت: تقویت بنیه علمی کشور و تحقق جهش تولید بهترین راه مقابله با تهدیدات دشمن در شرایط کنونی است.

وی ادامه داد: حمایت از طرح های مخترعین، کمک به تحول علوم انسانی، جریان سازی و نهادینه کردن گفتمان علمی، برگزاری جشنواره ها و ... از جمله برنامه های علمی، پژوهشی به شمار می آید.

احدی گفت: مهمترین رسالت امروز بسیجیان حفظ ارزش های اسلامی است و باید بدانیم تنها راه این است که با جهاد علمی به پیشرفت برسیم.

وی جهش تولید را بهترین راه نجات کشور دانست و افزود: با جهش تولید می توان توسعه کشور را شتاب بخشید و آینده خوبی برای خود رقم زد.

احدی ادامه داد: توسعه پایدار با وجود مراکز علمی و دانشگاهی قوی و توانمند محقق می شود و باید کسب علم و دانش با همه توان در این مراکز جدی گرفته شود.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه استان گفت: برای حل مسائل اساسی بسیج می توان از ظرفیت های فکری اندیشه ورزان و  صاحبنظران در تقویت و توانمند سازی شبکه علمی بسیج استفاده کرد.

وی علوم انسانی را جهت دهنده و فکر ساز دانست و افزود: نظریه پردازی در حوزه علوم انسانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

احدی با شاره به بیان مقام معظم رهبری درباره علوم انسانی گفت: بسیاری از حوادث و اتفاقات دنیا در زمینه های اقتصادی، سیاسی و ... ناشی از نظریه پردازی های دانشمندان در حوزه علوم انسانی است.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه  استان ادامه داد: یکی از مشکلاتی که در حوزه علوم انسانی وجود دارد ترجمه محور بودن این علوم است و کمتر به مبحث نظریه پردازی پرداخته شده است.

وی خاطر نشان کرد: سازمان بسیج علمی، پژوهشی با تشکیل کارگروه علوم انسانی در قالب خانه نخبگان علمی بسیج و کارگروه تحقیقات، آموزش و فناوری به گفتمان سازی گام دوم انقلاب و جهش تولید و همچنین بررسی مشکلات صنایع استان می پردازد.

احدی افزود: ما به لحاظ نوع مأموریت و رسالت و ماهیتمان که پاسداری از انقلاب و دستاوردهای آن است باید گفتمان بخشی کنیم و این فرصت را به جوانان بسیجی بدهیم تا بتوانند در جهت ارتقا علمی گام بردارند.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه استان گفت: یکی از اهداف سازمان بسیج علمی نیاز سنجی و اجرای پژوهشی در راستای بهبود اداره سازمان و مأموریت های سازمانی و تحقق اهداف در رده های مختلف است و باید به طور جدی بر روی کاربردی کردن نتایج و یافته های پژوهشی و تبدیل آن یافته ها به آموزه یابی در این حوزه فعالیت داشت.

وی تصریح کرد: استان اردبیل با داشتن ظرفیت های علمی و حضور نخبگان پتانسیل بالایی برای رفع نیازها و پاسخگویی و حل مشکلات علمی و پژوهشی سطح شهرستان، استان و حتی کشور را داراست.

احدی همچنین از وجود امکانات و تجهیزات لازم برای برگزاری و اجرای برنامه های علمی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس علیه السلام استان اردبیل خبر داد و اذعان داشت: علم و دانش در دنیای امروز حرف اول را می زنند و کشورهایی که از توان بالا و علم جدیدتری بهره مند باشند، بالطبع از قدرت و نفوذ بیشتری در سطح منطقه و جهان برخوردار می باشند. همین موضوع این ضرورت را به وجود آورده تا بیش از بیش به حمایت هدفمند و فرصت سازی برای مخترعین ، مبتکرین و نخبگان پرداخته شود.

وی گفت: یکی از اهداف کلان ما در حوزه علم و پژوهش این است که توان الگو بخشی را داشته باشیم تا بتوانیم بسیجیان و آحاد جوانان را که سرمایه اصلی هستند به درستی توانمند سازیم.

احدی حل مسائل و نیاز های منطقه ای، استانی، شهرستانی و محلی اولویت دار را در قالب های مختلف جهت دهی ظرفیت ها و توانمند ها به سمت حل مسائل و معضلات جامعه ذکر کرد.

زمان انتشار: جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۸:۳۴

شناسه خبر: 89645

مطالب مرتبط :
مخترع گلستانی

نبوغ مخترع علی آبادی مورد توجه آلمانی ها قرار گرفت

مخترع گلستانی می گوید در حال حاضر از استان ها و حتی کشورهای اروپایی و منطقه ثبت سفارش برای خرید دستگاه خراطی دارم و این در حالی است که در مرحله ثبت اختراع این دستگاه قرار دارم.

ثث

مبینا وطن خواه نخبه جوان بسیجی هرمزگانی :

هدفم کسب افتخار برای کشورم است/ اختراع به نوعی انگیزه و ایمان می خواهد

مبینا وطن خواه مخترع ۱۶ساله هرمزگانی و مخترع سیستم هوشمند نشت یاب لوله های آب و نخبه جوان در گفتگو با خبرنگار ما به مناسبت هفته بسیج گفت: علاقه زیادی به دروس نظری وفیزیک دارم و همیشه به دنبال کشف ناشناخته ها بودم .

خبرگزاری علم و فناوری

کلاچ اتومات

وزیر صمت برای حمایت از کدام اختراع دستور مستقیم داد؟ چرا برای بقیه اختراعات چنین دستوری نمی‌دهد؟

معرفی

معرفی مسئول پایگاه علمی برادران نوین اندیشه اردبیل

مسئول پایگاه علمی برادران نوین اندیشه با حضور مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری ، فرمانده ناحیه و مسئول علمی ناحیه سپاه حضرت عباس علیه السلام استان اردبیل معرفی شد.

روش تحقیق

برگزاری کارگاه آموزش روش تحقیق توسط سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل

کارگاه آموزش روش تحقیق توسط سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل با حضور مدیران علمی، پژوهشی و فناوری نواحی مقاومت بسیج برگزار شد.

۳۳۶۵

به همت متخصصان ایرانی و برای اولین بار در کشور رونمایی شد؛

سامانه پیشرفته بومی برج مراقبت پروازسیار

سامانه پیشرفته کنترل و مراقبت پرواز سیار فرودگاهی که با تکیه بر توان داخلی به تولید رسید با حضور وزرای دفاع و راه و شهرسازی رونمایی شد.

مهارت

لزوم توجه به نقش آموزش های فنی و حرفه ای در توسعه کشور

روز ملّیِ «کار آفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای» و هفته «مهارت»، فرصت مناسبی برای توجه به نقش آموزش های فنی و حرفه ای در توسعه کشور و اهمیت دادن به آموزش عملی و مهارت آموزی است.

​استقرار و فعالیت ۲۵ شرکت دانش بنیان در استان / حمایت مادی و معنوی بسیج علمی از شرکت های دانش بنیان

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فن آوری سپاه انصارالرضا(ع)خراسان جنوبی :

​استقرار و فعالیت ۲۵ شرکت دانش بنیان در استان / حمایت مادی و معنوی بسیج علمی از شرکت های دانش بنیان

​مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فن آوری سپاه انصارالرضا(ع)خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۲۵ شرکت دانش بنیان در پردیس شرکت های دانش بنیان بسج علمی پژوهشی مستقر و فعالیت علمی، پژوهشی انجام می دهند.

vfbv

اهتمام دانشگاه آزاد در تقویت بنیه علمی کشور/ سه اقدام دانشگاه برای ماندگاری راه شهید سلیمانی

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشکده‌های حقوق دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور موظف شده‌اند تا ابعاد حقوقی ترور شهید سلیمانی را بررسی کنند تا به صورت حقوقی و علمی در محاکم جهانی و بین‌المللی مطرح شود.

x

مصوبه شورای تحول علوم انسانی به وزیر علوم ابلاغ شد

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه شورای تحول علوم انسانی را برای اجرا به وزیر علوم ابلاغ کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب