خبرگزاری علم و فناوری

رفع وقفیت دماوند انجام شد

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران گفت: رفع وقفیت دماوند انجام شده و در لیست اراضی ملی قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران،بحث وقفیت دماوند چند روزی است که افکار عمومی را درگیر خویش کرده است.

زارع مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران در ارتباط با رفع وقفیت دماوند به صورت شبانه، اظهار کرد: ما در راستای سیاست‌های کلان قوه قضائیه و در راستای اجرای قانون حد نگار و پیگیری‌های که رئیس کل دادگستری استان مازندران دارند یکی از تکالیف ثبت املاک کشور بحث جانمایی و تثبیت املاک کشور است.

وی اضافه کرد: همه املاکی که در استان مازندران هستند را پیگیری کرده واقدامات تثبیت آن را انجام می‌دهیم.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران خاطر نشان کرد:  اقدامات لازم برای تثبیت املاک منابع طبیعی در غرب استان مازندران را انجام دادیم و امسال هم در سال جاری برنامه داریم که اقدامات لازم برای صدور سند مالکیت اراضی ساحلی را انجام دهیم.

وی اضافه کرد: در ادامه اجرای قانون حد نگار و تثبیت املاک دولتی و با هدف جلوگیری از  املاک ملی این اقدام ادامه دارد.

زارع در پاسخ به این سئووال که آیا رفع وقفیت دماوند به صورت شبانه صحت دارد، یا خیر، افزود: از مجموعه 10 یال و یا پلاک ثبتی  که به عنوان ملی در نظر گرفته شده است را اقدامات لازم را انجام دادیم و برخی اختلافات با دستگاه‌های دیگر بوده که نیاز به بررسی بیشتر داشته است.

وی ادامه داد:ما هم به صورت این محدوده را که جز از اراضی ملی بوده تحت پلاک یک  فرعی از 62 اصلی سند مالکیت آن را به نام منابع طبیعی صادر کردیم.

زارع درپاسخ به این سئوال که آیا زمان صدور سند در شب گذشته را تایید می‌کنید، بیان کرد: با تلاش شبانه روزی همکاران ما اقدام تثبیت و سند مالکیت را شب گذشته تمام کردیم و ما هم تکلیف داریم که به صورت شبانه روزی در این زمینه تلاش کنیم.

وی یادآور شد: اصلا زمان برای ما مهم نیست و هر موقعی که فرصت و شرایط برای انجام و صدور سند مالکیت محیا باشد همکاران ما آماده هستند و با توجه به اهمیت قله دماوند به عنوان بام ایران این اقدام را به صورت ویژه دنبال کردیم.

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۹:۰۰

شناسه خبر: 89658

مطالب مرتبط :

اوقاف بر روی قله

اوقاف بر روی قله

زلزله

پس از زلزله پنج ریشتری تهران

علائمی بابت فعالیت آتشفشان دماوند دیده نشده است

مدیرکل زمین شناسی مازندران، گفت: پس از زلزله تهران علائمی بابت فعالیت آتشفشان دماونددیده نشده و نمی‌توان ارتباطی بین زمین لرزه تهران و فعالیت آتشفشان دماوند ایجاد کرد.

معدن

رئیس سازمان جغرافیایی ارتش جمهوری اسلامی ایران:

ذخایر معدنی کشور ما بسیار گسترده است/ خبری از فعالیت آتشفشان دماوند نیست

رئیس سازمان جغرافیایی ارتش جمهوری اسلامی ایران میزان ذخیر معدنی کشور را بسیار مناسب اعلام کرد و گفت: در اقصی نقاط کشور ذخایر مناسب معدنی وجود دارد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب