خبرگزاری علم و فناوری

لزوم توجه به اخلاق حرفه‌ای در کنار ترویج علم، دانش و مهارت

سرهنگ نادری منش گفت: نهاد های متولی آموزش و علم محور می بایست در کنار ترویج علم، دانش و مهارت به اخلاق حرفه ای نیز توجه داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، در هفته مهارت در جلسه ای با حضور رئیس سازمان بسیج علمی استان فارس، جانشین فرماندهی ناحیه سپاه بقیه الله (عج) شیراز، مدیر کل اداره فنی و حرفه ای استان فارس و مدیر علمی ناحیه بقیه الله (عج)  مقدمات همکاری و تعامل متقابل و بهره مندی از ظرفیت های هر سه نهاد در زمینه مهارت افزایی در قالب تفاهم نامه ای منعقد گردید .

در این نشست سرهنگ نادری منش جانشین فرماندهی ناحیه سپاه بقیه الله (عج) شیراز اذعان داشت: نهاد های متولی آموزش و علم محور می بایست در کنار ترویج علم، دانش و مهارت به اخلاق حرفه ای  نیز توجه داشته باشند.

نادری منش افزود: در کنار فراگیری اصول و استانداردها و سر فصل های مهارت حرفه ای باید به اخلاق حرفه ای نیز توجه ویژه داشت و این مسئله حیاتی مد نظر قرارگیرد زیراکه مهارت و علم و کسب ثروت بدون رعایت اخلاق می تواند آسیب های جدی به جامعه و بدنه علمی و اقتصادی وارد نماید.

در این نشست جانشین فرماندهی سپاه بقیه الله (عج) شیراز به منویات مقام معظم رهبری اشاره نموده و اینطور بیان کرد: فرامین فرمانده کل قوا در امر آموزش و علم و دانش باید برای نیروهای مسلح و به ویژه مجموعه بسیج بعنوان ابلاغ و امری راهبردی قلمداد گردد و قطعا توجه به این مهم اقتدار و دستاوردهای بی شماری را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی به دنبال خواهد داشت.

سرهنگ نادری منش نیز ضمن معرفی اقدامات شاخص علمی و پژوهشی ناحیه بقیه الله (عج) اذعان داشت: بحمدالله ناحیه بقیه الله (عج) شیراز در زمینه اقدامات علمی و پژوهشی و شناسایی افراد مستعد و خلاق و کادرسازی علمی بسیار موفق بوده و تا کنون حائز رتبه های موفقی در جشنواره جهادگران علم و فناوری استان فارس در سال 98 در سه عرصه برترین ناحیه مقاومت سپاه استان، برترین معاونت علمی و پژوهشی استان و برترین خانه نخبگان استان و همچنین کسب عنوان افتخار آمیز مالک اشتر در مدیریت علمی و پژوهشی در بین نواحی استان فارس در سال 98 گردیده است.

از اقدامات این ناحیه می توان به راه اندازی 15 پایگاه علمی ابتکاری، مرکز رشد علم و فناوری مفاخر، خانه نخبگان در عرصه شهرسازی و همچنین اقتصاد و صنعت اشاره نمود.

نادری منش در زمینه آموزش و مهارت افزایی سربازان نیز در قالب یک طرح پیشنهادی گفت: با توجه به سابقه موفق ناحیه بقیه الله (عج) در همکاری با اداره فنی و حرفه ای و برگزاری کارگاه مکانیک خودرو برای سربازان و استقبال خیلی خوب از این آموزش پیشنهاد میگردد که در سطح استانی و حتی ملی امر آموزش کاربردی و مهارت افزایی سربازان در دوران آموزشی سربازی و قبل از ورود به یگان خدمتی صورت پذیرد که در این صورت ضمن افزایش بهره وری و عملکرد سازمانی سربازان در امورات محوله یگانی خود و همچنین  مهارت های سربازان عزیز و امادگی برای ورود به کار و اشتغال بعد از دوران خدمت مقدس را به همراه خواهد داشت.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۸:۴۴

شناسه خبر: 89674

مطالب مرتبط :
قاضی پور

می‌توانیم و شدنی‌است

باید از اندیشمندان اقتصادی راهکار فوری مطالبه کنیم و اجازه دهیم تا اقتصاددان ها برای حل مسائل و رسیدن به این اهداف ایده های ایده آل اقتصادی جامعه ی ما راهکارهای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی را ترسیم کنند و اجماع بر آن حاصل شود.

۰

کارگاه ظروف یکبار مصرف ناحیه بقیه الله(عج) شیراز

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، سپاه ناحیه بقیه الله(عج) شیراز در مکان حوزه مقاومت بسیج امام حسین (ع) در راستای شعار سال ۹۹، جهش تولید اقدام به راه اندازی کارگاهی در زمینه تولید ظروف یکبار مصرف با حداقل امکانات کرده است تا گامی دیگر درجهت کارآفرینی و اشتغال زایی برداشته باشد.

کیت

ژاپن کیت های تست coronavirus را آزمایش می کند که نتایج سریع تری را ارائه می دهد

دولت ژاپن روز چهارشنبه از کیت های آزمایشی رونمایی کرد که می تواند آنتی ژن های جدیدی از coronavirus را در ۱۵ تا ۳۰ دقیقه ردیابی کند ، به این امید که بتواند با وجود افزایش تقاضا برای یک روش ساده تر و سریعتر ، رژیم آزمایش خود را بهبود ببخشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب