رقابت ۳۰۰۰ نفری برای ورود به مقطع دکتری در دو حوزه امتحانی در یزد

نماینده تام‌الاختیار دانشگاه یزد در برگزاری آزمون‌های سراسری اعلام کرد: آزمون دکتری امسال طبق دستورعمل‌های ابلاغ شده و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی امروز پنجشنبه نهم مردادماه همزمان با سراسر کشور در استان یزد نیز با حضور ۳۱۲۴ نفر داوطلب در حوزه‌های امتحانی دانشگاه یزد و آموزشکده فنی شهید صدوقی برگزار شد.

دکتر سید محسن میرحسینی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد اظهار داشت: از مجموع داوطلبان شرکت‌کننده‌ در این آزمون در استان یزد، تعداد 1362 داوطلب زن و 1762 داوطلب مرد  هستند. وی افزود: 650 نفر از داوطلبان مرد در دانشکده فنی شهید صدوقی و مابقی داوطلبان در دانشگاه یزد به رقابت پرداختند.

دکتر میرحسینی تصریح کرد: در این آزمون با رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی فاصله صندلی‌های داوطلبان به بیش از یک و نیم‌متر و تعداد سالن‌ها و حوزه‌های امتحانی نیز به سه برابر افزایش یافت تا در هر حوزه تعدادکمتری داوطلب حضور داشته باشند. وی همچنین از ایجاد فضای مناسب برای ورود به حوزه امتحانی با هدف جلوگیری از ازدحام داوطلبان و الزام آنان به رعایت اصول بهداشتی و استفاده از ماسک خبر داد و افزود: به منظور حفظ سلامت داوطلبان و دست‌اندرکاران کلیه ملزومات بهداشتی در اختیار آنان قرار داده شد و از ورود داوطلبان مشکوک به کرونا نیز به حوزه‌ها جلوگیری و در فضایی مجزا از این افراد آزمون گرفته شد.

دکتر سید محسن میرحسینی گفت: آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته نیز روزهای پنج‌شنبه، جمعه و شنبه هفته آینده ۱۶ تا 18مردادماه ۹۹ برگزار خواهد شد. وی خاطرنشان کرد تاکنون هیچگونه تصمیمی مبنی بر تعویق زمان برگزاری آزمون سراسری از سوی مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور اتخاذ نشده است.

زمان انتشار: پنج شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰:۳۹

شناسه خبر: 89678

مطالب مرتبط :
۱

نکاتی که در مصرف چای باید مدنظر قرار گیرد

یک متخصص تغذیه اعلام کرد: مصرف زیاد چای و قهوه و در نتیجه دریافت بعضی از عناصر نظیر تانن ها و کافئین و امثال آنها بعضی اوقات‌ تداخلات و مشکلاتی نظیر بی خوابی و ایجاد بی قراری را در افراد ایجاد می‌کند.

ی

عضو هیات علمی دانشگاه یزد تشریح کرد:

آیا بهره برداری از آب های ژرف منطقی است؟/تفاوت آب های فسیلی و ژرف

عضو هیات علمی دانشگاه یزد گفت: متاسفانه تاکنون مطالعات جامع و دقیقی در مورد وجود آب های ژرف در کشور به عمل نیامده است.

۱

واکسیناسیون ۱۶ هزار راس دام و طیور توسط دانشجویان جهادگر

طرح واکسیناسیون تب مالت و نیوکاسل طیور بخش عقدا توسط گروه جهادی شهید مروتی دانشگاه اردکان در شهر عقدا برگزار شد.

 كودكان زیر ۵ سال سطح بالاتری از کرونا ویروس را حمل می كنند

محققان بیمارستان کودکان لوری شیکاگو؛

كودكان زیر ۵ سال سطح بالاتری از کرونا ویروس را حمل می كنند

محققان بر طبق یک مطالعه در بیمارستان کودکان لوری شیکاگو گزارش کردند، کودکان زیر پنج سال بین «۱۰ تا ۱۰۰» برابر بیشتر میزان ماده ژنتیکی کروناویروس در بینی خود نسبت به کودکان بزرگتر و بزرگسالان دارند.

ی

مديركل دامپزشكي استان یزد خبر داد

نظارت ۲۷ اکیپ بر ذبح بهداشتی دام در عید قربان

مديركل دامپزشكي استان یزد از نظارت ۲۷ اکیپ بر ذبح بهداشتی دام در عید قربان در این استان خبر داد.

ی

برگزاری دوره مساله شناسی نظام آموزشی در یزد

مسئول معاونت پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد از برگزاری دوره مجازی مساله شناسی نظام آموزشی در یزد خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب