خبرگزاری علم و فناوری

محققان بیمارستان کودکان لوری شیکاگو؛

كودكان زیر ۵ سال سطح بالاتری از کرونا ویروس را حمل می كنند

محققان بر طبق یک مطالعه در بیمارستان کودکان لوری شیکاگو گزارش کردند، کودکان زیر پنج سال بین «۱۰ تا ۱۰۰» برابر بیشتر میزان ماده ژنتیکی کروناویروس در بینی خود نسبت به کودکان بزرگتر و بزرگسالان دارند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از ساینس آلرت، محققان بر طبق یک مطالعه در بیمارستان کودکان لوری شیکاگو گزارش کردند، کودکان زیر پنج سال بین «10 تا 100» برابر بیشتر میزان ماده ژنتیکی کروناویروس در بینی خود نسبت به کودکان بزرگتر و بزرگسالان دارند.

نویسندگان این مقاله می گویند این بدان معناست كه كودكان كوچك ممكن است عامل اصلی انتقال کووید19 در جوامع باشند – یافته ای مغایر با روایت غالب.

این مقاله در حالی منتشر شده است كه دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا فشار زیادی برای بازگشایی مدارس و مهدكودك ها با بهانه اقتصاد دارد.

مطالعه موردی بر روی 145 بیمار شیکاگو

بین 23 مارس و 27 آوریل، محققان طی یک هفته از شروع علائم، بر روی 145 بیمار شیکاگو با بیماری خفیف تا متوسط، آزمایش سواب بینی انجام دادند.

بيماران به سه گروه تقسيم شدند: 46 کودک كمتر از 5 سال، 51 كودك 5 تا 17 سال و 48 بزرگسال در سن 18 تا 65 سال.

این تیم به سرپرستی تیلور هالدسارجنت از بیمارستان کودکان لوری شیکاگو، "مقدار 10 تا 100 برابر بیشتر SARS-CoV-2 در دستگاه تنفسی فوقانی کودکان خردسال" را مشاهده کردند.

نویسندگان افزودند که یک مطالعه آزمایشگاهی اخیر نشان داده است که هرچه ماده ژنتیکی ویروسی بیشتر باشد، می تواند ویروس عفونی بیشتری تولید کرد.

همچنین قبلاً نشان داده شده است كه كودكان دارای بار ویروسی زیاد ویروس سین سیشال تنفسیRSV) ) بیشتر احتمال ابتلا به این بیماری را دارند.

نویسندگان خاطرنشان کردند: "بنابراین، كودكان كوچك به طور بالقوه می توانند عامل مهمی در گسترش SARS-CoV-2 در جمعیت عمومی باشند."

آنها به این نتیجه رسیدند: "عادات رفتاری كودكان خردسال و نزدیكی در محوطه مدرسه و مهدكودكان باعث می شود تا با كاهش محدودیت های بهداشت عمومی، این SARS-CoV-2 تقویت شود."

علاوه بر پیامدهای بهداشت عمومی، این جمعیت برای هدف قرار دادن اقدامات واکسیناسیون در صورت دسترسی واکسنهای SARS-CoV-2 از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

یافته های جدید مغایر با دیدگاه فعلی مسئولان بهداشت در مورد کودکان خردسال– این که گفته می شود این ویروس با احتمال بسیار کمتری کودکان را آلوده کند و شدت آن هم پایین تر باشد و این که آن را زیاد به دیگران منتقل نمی کنند.

با این حال، تاکنون تحقیقات نسبتاً کمی در مورد این موضوع انجام شده است. البته یک مطالعه جدید در کره جنوبی هم نشان داد که کودکان 10 تا 19 ساله کووید19 را در خانواده ها به اندازه بزرگسالان منتقل می کنند، اما کودکان زیر 9 سال ویروس را با سرعت کمتری منتقل می کنند.

 

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://www.sciencealert.com/study-suggests-young-children-are-carrying-higher-levels-of-coronavirus

زمان انتشار: شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 89683

مطالب مرتبط :
تشخیص کرونا

برادر یک بیمار مبتلا شده به کرونا:

حرف های متناقض وزارت بهداشت ما را رنج می داد/مردم توصیه های بهداشتی را رعایت کنند

برادر یک بیمار مبتلا شده به کرونا گفت: متاسفانه مسئولان و دست اندرکاران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هر بار یک حرف متناقض می زدند که این موضوع خیلی ما را رنج می داد.

تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کووید۱۹ آنتی بادی محافظ دارند

محققان دانشگاه پزشکی وین؛

تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کووید۱۹ آنتی بادی محافظ دارند

تستهای آزمایشگاهی که هم اکنون توسط یک گروه مطالعاتی از دانشگاه پزشکی وین ساخته شده است، می تواند تشخیص دهد که آیا بیماران کووید۱۹ پس از ابتلا به این بیماری، آنتی بادی های محافظتی ایجاد می کنند یا خیر، با این تست مشخص شد تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کووید۱۹ آنتی بادی محافظ دارند.

واکسن کرونا

تلاش محققان ۵ کشور برای درمان کرونا ویروس:

۱۵۰ پروژه تحقیقاتی برای کشف داروی کرونا در کل دنیا

کارشناسان و محققان معتفدند تولید واکسن علاوه بر هزینه های سنگین ۱۵ الی ۲۰ سال زمان نیاز دارد اما سختی شرایط و تحت الشعاع قرار گرفتن تمام قسمت های زندگی سبب فعالیت تمام وقت دانشمندان شده است بطوریکه در ایران نیز وزیر بهداشت وعده خبر های خوش را داده است

صندلی مدیریتی

خبرگزاری علم و فناوری از مازندران گزارش می‌دهد

تلاش برای پیاده کردن سید عباس موسوی از قطار مدیریت دانشگاه علوم پزشکی یا مطالبه‌گری برای تامین تجهیزات بیمارستانی

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی هدفش از طرح انتقاد نسبت به عملکرد مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی را تامین نیازمندی‌های مراکز درمانی در شهرستان آمل اعلام کرد.

سابک

علم و فناوری گزارش می دهد؛

بانی تحقیق و توسعه فناوریهای اخیر حوزه اشتغال کشور، کیست؟

در یکی دوساله اخیر در جریان راه اندازی سامانه های الکترونیکی متعددی قرار گرفتیم که محورآنها خدمات مربوط به اشتغال به تصدیگری دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های کشور بود. برآن شدیم تا برای آشنایی با مجریان این خدمات، تحقیقی انجام دهیم. در جریان این تحقیق با شرکت پژوهشی و انفورماتیکی پاکا آشنا شدیم و موفق شدیم با مدیرعامل و کارشناسان این شرکت گپ و گفتی داشته باشیم.

راه اندازی خط تولید پودر آلفا آلومینا کاملا بومی در اصفهان

توسط محققان شرکت رایکا صنعت افرند؛

راه اندازی خط تولید پودر آلفا آلومینا کاملا بومی در اصفهان

محققان شرکت دانش بنیان رایکا صنعت افرند مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با دستیابی به تکنولوژِی تولید پودر آلفا آلومینا موفق شدند فاز آلفا آلومینا را در دمای کمتر از ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد تولید کرده و حالا هم توانستند اولین خط تولید آن را با ظرفیت روزانه ۵۰۰ کیلو گرم راه اندازی کنند.

افتتاح و بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب منطقه مهرویلا در شهر کرج

دستاورد شرکت دانش بنیان مهندسی کاشفان نیلفام؛

افتتاح و بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب مهرویلای کرج با «پکیج نوین تصفیه زیستی»

دومین پروژه پکیج نوین تصفیه زیستی فاضلاب بهداشتی شرکت دانش بنیان مهندسی کاشفان نیلفام برای تصفیه خانه فاضلاب منطقه مهرویلا در شهر کرج افتتاح و به بهره برداری رسید.

ویروس

آيا توسعه واکسن کرونا قرار است ۱۵ سال طول بکشد؟

همزمان با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا، تلاش‌ها نیز برای یافتن واکسن مناسب شدت گرفته است. واکسن‌ها بدون ایجاد خطر ویروس‌ها و میکروب‌ها را به دستگاه ایمنی بدن نشان می‌دهند. ارکان تدافعی بدن نیز عامل مهاجم را می‌شناسند و راه مبارزه با آن را یاد می‌گیرند.

آگاهی بخشی همراه با توزیع بسته های غذای گرم بین نیازمندان در دستور کار باشد

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا(کووید۱۹) مطرح کرد؛

آگاهی بخشی همراه با توزیع بسته های غذای گرم در دستور کار باشد

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا(کووید۱۹) بسیج اساتید استان اصفهان، با اشاره به توزیع بسته های غذای گرم که در دهه ولایت و روز غدیر خم انجام می شود، گفت: کووید۱۹ یک بیماری تنفسی است که از فرد به فرد دیگر انتقال پیدا کرده اما آگاهی بخشی همراه با توزیع بسته های غذای گرم بین نیازمندان در دستور کار باشد.

صنعت نیازهای روزمره دارد که باید سریعا برطرف شود/ شرکتهای دانش بنیان حلقه واسط اند

مدیر عامل شرکت بهیار صنعت سپاهان گفت:

صنعت نیازهای روزمره دارد که باید سریعا برطرف شود/ شرکتهای دانش بنیان حلقه واسط اند

فرید نجات بخش در مراسم امضای تفاهم نامه راه اندازی «کارگاههای جوار خوابگاهی فرامد» بین دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان با شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان، گفت: صنعت نیازهای روزمره دارد که باید سریعا برطرف شود و شرکتهای دانش بنیان حلقه واسط دانشگاه و صنعت هستند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب