محققان بیمارستان کودکان لوری شیکاگو؛

كودكان زیر ۵ سال سطح بالاتری از کرونا ویروس را حمل می كنند

محققان بر طبق یک مطالعه در بیمارستان کودکان لوری شیکاگو گزارش کردند، کودکان زیر پنج سال بین «۱۰ تا ۱۰۰» برابر بیشتر میزان ماده ژنتیکی کروناویروس در بینی خود نسبت به کودکان بزرگتر و بزرگسالان دارند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از ساینس آلرت، محققان بر طبق یک مطالعه در بیمارستان کودکان لوری شیکاگو گزارش کردند، کودکان زیر پنج سال بین «10 تا 100» برابر بیشتر میزان ماده ژنتیکی کروناویروس در بینی خود نسبت به کودکان بزرگتر و بزرگسالان دارند.

نویسندگان این مقاله می گویند این بدان معناست كه كودكان كوچك ممكن است عامل اصلی انتقال کووید19 در جوامع باشند – یافته ای مغایر با روایت غالب.

این مقاله در حالی منتشر شده است كه دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا فشار زیادی برای بازگشایی مدارس و مهدكودك ها با بهانه اقتصاد دارد.

مطالعه موردی بر روی 145 بیمار شیکاگو

بین 23 مارس و 27 آوریل، محققان طی یک هفته از شروع علائم، بر روی 145 بیمار شیکاگو با بیماری خفیف تا متوسط، آزمایش سواب بینی انجام دادند.

بيماران به سه گروه تقسيم شدند: 46 کودک كمتر از 5 سال، 51 كودك 5 تا 17 سال و 48 بزرگسال در سن 18 تا 65 سال.

این تیم به سرپرستی تیلور هالدسارجنت از بیمارستان کودکان لوری شیکاگو، "مقدار 10 تا 100 برابر بیشتر SARS-CoV-2 در دستگاه تنفسی فوقانی کودکان خردسال" را مشاهده کردند.

نویسندگان افزودند که یک مطالعه آزمایشگاهی اخیر نشان داده است که هرچه ماده ژنتیکی ویروسی بیشتر باشد، می تواند ویروس عفونی بیشتری تولید کرد.

همچنین قبلاً نشان داده شده است كه كودكان دارای بار ویروسی زیاد ویروس سین سیشال تنفسیRSV) ) بیشتر احتمال ابتلا به این بیماری را دارند.

نویسندگان خاطرنشان کردند: "بنابراین، كودكان كوچك به طور بالقوه می توانند عامل مهمی در گسترش SARS-CoV-2 در جمعیت عمومی باشند."

آنها به این نتیجه رسیدند: "عادات رفتاری كودكان خردسال و نزدیكی در محوطه مدرسه و مهدكودكان باعث می شود تا با كاهش محدودیت های بهداشت عمومی، این SARS-CoV-2 تقویت شود."

علاوه بر پیامدهای بهداشت عمومی، این جمعیت برای هدف قرار دادن اقدامات واکسیناسیون در صورت دسترسی واکسنهای SARS-CoV-2 از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

یافته های جدید مغایر با دیدگاه فعلی مسئولان بهداشت در مورد کودکان خردسال– این که گفته می شود این ویروس با احتمال بسیار کمتری کودکان را آلوده کند و شدت آن هم پایین تر باشد و این که آن را زیاد به دیگران منتقل نمی کنند.

با این حال، تاکنون تحقیقات نسبتاً کمی در مورد این موضوع انجام شده است. البته یک مطالعه جدید در کره جنوبی هم نشان داد که کودکان 10 تا 19 ساله کووید19 را در خانواده ها به اندازه بزرگسالان منتقل می کنند، اما کودکان زیر 9 سال ویروس را با سرعت کمتری منتقل می کنند.

 

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://www.sciencealert.com/study-suggests-young-children-are-carrying-higher-levels-of-coronavirus

زمان انتشار: شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 89683

مطالب مرتبط :
سابک

علم و فناوری گزارش می دهد؛

بانی تحقیق و توسعه فناوریهای اخیر حوزه اشتغال کشور، کیست؟

در یکی دوساله اخیر در جریان راه اندازی سامانه های الکترونیکی متعددی قرار گرفتیم که محورآنها خدمات مربوط به اشتغال به تصدیگری دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های کشور بود. برآن شدیم تا برای آشنایی با مجریان این خدمات، تحقیقی انجام دهیم. در جریان این تحقیق با شرکت پژوهشی و انفورماتیکی پاکا آشنا شدیم و موفق شدیم با مدیرعامل و کارشناسان این شرکت گپ و گفتی داشته باشیم.

ویروس

آيا توسعه واکسن کرونا قرار است ۱۵ سال طول بکشد؟

همزمان با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا، تلاش‌ها نیز برای یافتن واکسن مناسب شدت گرفته است. واکسن‌ها بدون ایجاد خطر ویروس‌ها و میکروب‌ها را به دستگاه ایمنی بدن نشان می‌دهند. ارکان تدافعی بدن نیز عامل مهاجم را می‌شناسند و راه مبارزه با آن را یاد می‌گیرند.

آگاهی بخشی همراه با توزیع بسته های غذای گرم بین نیازمندان در دستور کار باشد

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا(کووید۱۹) مطرح کرد؛

آگاهی بخشی همراه با توزیع بسته های غذای گرم در دستور کار باشد

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا(کووید۱۹) بسیج اساتید استان اصفهان، با اشاره به توزیع بسته های غذای گرم که در دهه ولایت و روز غدیر خم انجام می شود، گفت: کووید۱۹ یک بیماری تنفسی است که از فرد به فرد دیگر انتقال پیدا کرده اما آگاهی بخشی همراه با توزیع بسته های غذای گرم بین نیازمندان در دستور کار باشد.

صنعت نیازهای روزمره دارد که باید سریعا برطرف شود/ شرکتهای دانش بنیان حلقه واسط اند

مدیر عامل شرکت بهیار صنعت سپاهان گفت:

صنعت نیازهای روزمره دارد که باید سریعا برطرف شود/ شرکتهای دانش بنیان حلقه واسط اند

فرید نجات بخش در مراسم امضای تفاهم نامه راه اندازی «کارگاههای جوار خوابگاهی فرامد» بین دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان با شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان، گفت: صنعت نیازهای روزمره دارد که باید سریعا برطرف شود و شرکتهای دانش بنیان حلقه واسط دانشگاه و صنعت هستند.

راه اندازی خط تولید پودر آلفا آلومینا کاملا بومی در اصفهان

توسط محققان شرکت رایکا صنعت افرند؛

راه اندازی خط تولید پودر آلفا آلومینا کاملا بومی در اصفهان

محققان شرکت دانش بنیان رایکا صنعت افرند مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با دستیابی به تکنولوژِی تولید پودر آلفا آلومینا موفق شدند فاز آلفا آلومینا را در دمای کمتر از ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد تولید کرده و حالا هم توانستند اولین خط تولید آن را با ظرفیت روزانه ۵۰۰ کیلو گرم راه اندازی کنند.

آغاز رزمایش دفاع بیولوژیک در آستارا

آغاز رزمایش دفاع بیولوژیک در آستارا

فرمانده سپاه ناحیه آستارا از آغاز رزمایش دفاع بیولوژیک به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا از آغاز رزمایش دفاع بیولوژیک به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا در شهرستان آستارا خبر داد.

زخم

توسط محقق ایرانی کشف شد؛

کشف ارتباط سلول ها با پروتئین ها برای بهبود زخم ها

محققان دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس به سرپرستی محقق ایرانی خود برای اولین بار چگونگی شروع روند برقراری ارتباط سلول ها با پروتئین ها را تعیین کرده اند که ممکن است بینش جدیدی در زمینه بهبود زخم، فیبروز و متاستاز سرطان ایجاد کند.

کرونا در فصل بهار باعث بحران منابع انسانی شد/  تا پایان سال سه بحران «بازار فروش، زنجیره تامین، مالی و نقدینگی» را تجربه خواهیم کرد

مدیر واحد توسعه کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان گفت؛

فصل بهار، بحران منابع انسانی کرونا/ تا پایان سال سه بحران دیگر را تجربه خواهیم کرد

احسان شهیر مدیر واحد توسعه کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان، گفت: کرونا در فصل بهار باعث بحران منابع انسانی شد و تاحدود زیادی از این بحران عبور کرده ایم اما تا پایان سال براساس آمارو بررسی ها و آینده پژوهی که انجام گرفته سه بحران «بازار فروش در تابستان، زنجیره تامین از اواخر شهریوماه و بحران مالی و نقدینگی را از اواخر پاییز و اوایل فصل زمستان تجربه خواهیم کرد.

۲۹۲ اسلامشهری در اور کرونا فوت شدند

۲۹۲ شهروند اسلامشهری بر اثر کرونا فوت شدند

به نقل از فرماندار شهرستان اسلامشهر از ابتدای ویروس کرونا تا به امروز ۲۹۲ نفر در این شهرستان فوت شدند

ورامین هم وارد وضعیت قرمز شد

ورامین هم وارد وضعیت قرمز شد

فرماندار ورامین پس از لغو نماز عید قربان در این شهرستان وضعیت ورامین را از لحاظ کرونا قرمز بیان کرد

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب