چرا شدت کووید-۱۹ در افراد چاق بیشتر است؟

تحقیقات مقدماتی نشان داده است که چاقی ممکن است باعث احتمال بیشتر ابتلا به کووید-۱۹ شود. چرا؟ آیا شواهدی مبنی بر ارتباط چاقی و خطر ابتلا به ویروس وجود دارد؟ این پرسش موضوع چندین تحقیق بوده است و کارشناسان در تلاشند تا پاسخی برای آن بیابند.

بهگفته‌ی تحلیل‌گران، این وضعیت می‌تواند منجر به بروز مشکلاتی در سیستم ایمنی، التهاب و گردش خون در بدن شود. قرنطینه ملی توسط «بوریس جانسون» برای تشویق انگلیسی‌ها به کاهش وزن آغاز شده ‌است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از اسکای نیوز، چربی بیش از حد بدن و تأثیر آن بر ایمنی و سیستم تنفسی شخص می‌تواند توضیح دهد که چرا چاقی باعث افزایش خطر بستری در بیمارستان و مرگ ناشی از کووید 19 است. سازمان بهداشت عمومی انگلیس مطالعات موجود در سراسر جهان در طول همه‌گیری را ارزیابی کرده ‌است تا رابطه بین کووید 19 و چاقی را ارزیابی کند.

چرا چاقی می‌تواند خطر بستری شدن در بیمارستان و مرگ ناشی از کووید 19 را افزایش دهد؟

کارشناسان حدس می‌زنند که اضافه وزن خطر ابتلا به کووید 19 را افزایش می‌دهد و به‌دنبال تحقیقات بیشتری در مورد این موضوع هستند. تحقیقات نشان می‌دهد که بافت چربی یا چربی بدن ممکن است مستعد ابتلا به عفونت باشد، زیرا حاوی مقادیر زیادی آنزیمی است که ویروس کرونا می‌تواند خود را به آن متصل کند. داشتن چربی اضافی، شانس این ویروس را برای دستیابی به سلول‌های بدن بیشتر می‌کند.

مطالعات نشان می‌دهد که اضافه وزن و بنابراین ایجاد این بافت اضافی تأثیر مستقیمی بر مناطقی از جمله عملکرد تنفسی، التهاب، خون و ایمنی بدن دارد که در مبارزه با کووید 19 بسیار مهم هستند. تصور می‌شود چربی اضافی در اطراف قفسه سینه بر چگونگی عملکرد ریه‌ها، کاهش عملکرد آن‌ها و گردش اکسیژن در بدن تأثیر می‌گذارد. بیماران چاق مبتلا به کووید 19 از افزایش التهاب رنج می‌برند، همچنین بر پروتئین‌های تولیدشده در بدن آنها تأثیر می‌گذارد که به‌طور معمول به تنظیم سیستم ایمنی کمک می‌کند.

هرچه اضافه وزن بیشتری داشته باشید، بدن شما چربی بیشتری دارد و تناسب بدنی کمتری دارید و گنجایش ریه‌های شما هم کمتر است. به این معنا که بدن شما باید تلاش بیشتری کند تا اکسیژن را به خون و سراسر بدن شما برساند که این خود بر کارکرد قلب و گردش خون هم اثر می‌گذارد. 

این یکی از دلایلی است که افراد چاق یا دارای اضافه وزن در بخش مراقبت‌های ویژه بیشتر نیاز به کمک‌های تنفسی و حمایت در مورد کارکرد کلیه‌ها پیدا می‌کنند.

پژوهشگران دریافتند که آنزیمی به نام آنزیم ۲ مبدل آنژیوتانسین (ACE2) که در سلول‌های بدن وجود دارد، راه اصلی ورود ویروس به بدن است.میزان بالایی از این مولکول در بافت‌های چربی قرار دارد که در افراد چاق بیشتر در زیر پوست و اطراف اعضای داخلی بدن‌شان وجود دارد. این یکی از دلایلی است که افراد چاق احتمال بیشتری برای ابتلا به این ویروس و بیمار شدن با آن دارند.

انتهای پیام/

خبرنگار: تیمور خسروی

 

زمان انتشار: یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵:۵۳

شناسه خبر: 89705

مطالب مرتبط :
۲۹۲ اسلامشهری در اور کرونا فوت شدند

۲۹۲ شهروند اسلامشهری بر اثر کرونا فوت شدند

به نقل از فرماندار شهرستان اسلامشهر از ابتدای ویروس کرونا تا به امروز ۲۹۲ نفر در این شهرستان فوت شدند

مکمل‌های پروبیوتیک عامل مهم در کاهش وزن در کودکان چاق شناخته شد

براساس تحقیقات ارائه شده؛

مکمل‌های پروبیوتیک عامل مهم در کاهش وزن در کودکان چاق شناخته شد

مطالعات نشان می‌دهند که مکمل‌های حاوی پروبیوتیک در طی ۱۲ هفته می‌تواند منجر به کاهش قابل توجهی از وزن در کودکان چاق گردد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب