ظرفیت دانشگاه شهرکرد جهت اجرای طرح‌های مدیریت شهری به کار گرفته می‌شود

شهردار شهرکرد گفت: همکاری‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌های دانشگاه شهرکرد تقویت، و توانمندی‌های آن جهت اجرای طرح‌های مدیریت شهری به کار گرفته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری؛ مهندس بهادر عبدالغنی در دیدار با رئیس دانشگاه شهرکرد اظهارداشت: زمينه‌های همكاری بسيار مناسبی میان دانشگاه شهرکرد و مجموعه مدیریت شهری وجود دارد كه از جمله می‌توان به ظرفیت‌های غنی علمی و پژوهشی و در مقابل اجرای طرح‌هایی نظیر پروژه ورودی دانشگاه و فضای سبز گسترده آن اشاره کرد.

وی با اشاره به وجود زیرساخت‌های مطلوب در دانشگاه شهرکرد افزود: وجود زیرساخت‌های مفید و مؤثر دانشگاه و برخورداری از فضای فرهنگی و آموزشی و حضور در عرصه‌های مختلف علمی و پژوهشی، فرصت مناسبی جهت همکاری بیش از پیش شهرداری و دانشگاه را به وجود آورده است.

شهردار شهرکرد بیان کرد: زیباسازی شهر، طراحی و اجرای المان‌ها و مبلمان شهری، رفع مشکلات زیست‌محیطی، هوشمندسازی شهر و نگهداری و توسعه فضای سبز شهری از مؤلفه‌های مهم حوزه مدیریت شهری است که دانشگاه شهرکرد برای کمک، همفکری و سوق دادن پایان‌نامه‌های دانشجویان و طرح‌های پژوهشی به سوی این موضوعات می‌تواند کمک موثری را به شهرداری شهرکرد کرده باشد.

عبدالغنی ادامه داد: تکمیل محوطه ورودی دانشگاه شهرکرد یکی از طرح‌های در دست اجرای شهرداری شهرکرد می‌باشد که علاوه‌ بر زیباسازی می‌تواند حوادث رانندگی و تصادفات مسیر را کاهش دهد.

وی گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر در شهرکرد با کمبود آب مواجه هستیم و این زنگ خطری برای فضای سبز شهر می‌باشد بنابراین می‌طلبد در راستای حفظ فضای سبز موجود اهتمام ویژه داشته باشیم و نسبت به آبیاری به موقع فضای سبز دانشگاه اقدامات لازم انجام شود.

لازم به ذکر است در این جلسه عبدالصادق نجفی، معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهرداری شهرکرد، اکبر ایازی، مدیر ارتباطات و بهروز محمدپور، مدیر برنامه و بودجه شهرداری نیز حضور داشتند.

در پایان بازدید میدانی از بخش‌ها و طرح‌های دانشگاه و محوطه ورودی دانشگاه شهرکرد انجام شد.

 

انتهای پیام/۱۰۲۰

 

زمان انتشار: شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸:۳۱

شناسه خبر: 89755

مطالب مرتبط :
جهاد دانشگاهی

چهل سال خودباوری با جهاد دانشگاهی:

جهاد دانشگاهی می‌تواند در تمام مشکلات خرد و کلان ورود پیدا کند

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های چهارمحال‌وبختیاری گفت: امروز وظیفه جهاد دانشگاهی‌، جهاد علمی است که می‌تواند در تمام مشکلات خرد و کلان کشور ورود داشته باشد و با بهره‌گیری از نیروهای متخصص و جوان و نیز ظرفیت‌های مغفول مانده در دانشگاه‌ها و مراکز علمی، متفکران علمی و متعهد را پای کار بیاورد.

مناطق محروم

در چهارمحال و بختیاری؛

اجرای طرح جهاد فرصت آفرینی آموزشی در بیش از ۲۰۰ مدرسه ابتدایی مناطق روستایی و محروم

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش استان از اجرای طرح جهاد فرصت آفرینی آموزشی در بیش از ۲۰۰ مدرسه ابتدایی مناطق روستایی و محروم استان خبر داد.

 کارشناس

در گفت و گو با کارشناس کارشناس ارشد برنامه‌ریزی شهری مطرح شد:

صنعت نامرئی مورد توجه مدیران شهری قرار گیرد

کارشناس ارشد برنامه‌ریزی شهری علت اصلی مشکلات مالی در حوزه مدیریت شهری را نداشتن برنامه مدون برای توسعه پایدار ذکر کرد.

دانشگاه شهرکرد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهرکرد:

دانشگاه شهرکرد در زمینه کرونا و مشکلات آن طرح‌های پژوهشی خوبی داشته است

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهرکرد گفت: دانشگاه شهرکرد در زمینه کرونا و مشکلات آن طرح‌های پژوهشی خوبی داشته است، طرح‌های فناورانه مناسبی ازجمله تشخیص دقیق ویروس کرونا با استفاده از بایوسنسورها، تحقیق در زمینه تهیه و تولید واکسن اختصاصی برای مبارزه با این ویروس با همکاری علوم پزشکی و دانشگاه آزاد استان با محوریت دانشگاه شهرکرد، پذیرش واحدهای در مراکز رشد و نوآوری دانشگاه، داشتیم که این امر بیانگر نقش پررنگ دانشگاه در بعد مسئولیت اجتماعی است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب