توسط محققان شرکت رایکا صنعت افرند؛

راه اندازی خط تولید پودر آلفا آلومینا کاملا بومی در اصفهان

محققان شرکت دانش بنیان رایکا صنعت افرند مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با دستیابی به تکنولوژِی تولید پودر آلفا آلومینا موفق شدند فاز آلفا آلومینا را در دمای کمتر از ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد تولید کرده و حالا هم توانستند اولین خط تولید آن را با ظرفیت روزانه ۵۰۰ کیلو گرم راه اندازی کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، محققان شرکت دانش بنیان رایکا صنعت افرند مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با دستیابی به تکنولوژِی تولید پودر آلفا آلومینا موفق شدند فاز آلفا آلومینا را در دمای کمتر از 1200 درجه سانتی گراد تولید کرده و حالا هم توانستند اولین خط تولید آن را با ظرفیت روزانه 500 کیلو گرم راه اندازی کنند.

 سعید قربانی رئیس هیات مدیره این شرکت در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری، گفت: شرکت رایکا صنعت افرند در سال 1395به منظور فعالیت در زمینه تولید و گرانوله‌سازی انواع پودرهای سرامیکی تاسیس شد و راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را به منظور کسب تجربه و خدمت به پیشرفت تکنولوژی در کشور با همراهی مدیران و متخصصین در زمینه سرامیک‌های پیشرفته پیموده است.

وی با بیان این که به دنبال تحقیقات گسترده و با اطلاع از این که یکی از کمبودها و بطور کلی نیازهای اساسی کشور بویژه در شرایط تحریم گریدهای خاص پودر آلومینا می باشد، اظهار کرد: با بررسی ها و برطبق گزارشات موجود مشخص شد میزان مصرف آلومینا در تمامی گرید ها در ایران  سالانه در حدود 700 هزار تن است.

رئیس هیات مدیره شرکت دانش بنیان رایکا صنعت افرند، افزود: به دنبال دستیابی به تکنولوژی تولید پودرهای آلومینا، محققان ما در سال 1397 برای دستیابی به تکنولوژی تولید پودر آلفا آلومینا در کشور تحقیقات گسترده تری را آغاز کردند.

قربانی با اشاره به این که اهمیت ویژه پودر آلفا آلومینا به دلیل داشتن خواص حرارتی، شیمیایی و مکانیکی منحصر بفرد آن است، افزود: پودر آلفا آلومینا در همه دنیا کاربردهای وسیعی هم در زمینه های مختلف مانند کاشی و سرامیک، نسوز، پولیش، رنگ و رزین، پلیمر، قطعه سازی و بسیار صنایع مهم دیگر دارد.

وی سپس به جایگاه خاص ایران به دلیل دارا بودن صنایع کاشی و سرامیک و چینی آلات اشاره کرد و گفت: این موضوع خود باعث مصرف بسیار بالای پودر آلفا آلومینا در کشور شده است.

قربانی خبرداد: شرکت رایکا صنعت افرند با تکیه بر دانش فنی و پشتوانه علمی و تجربه بسیار بالای متخصصین خود در سال 1397 موفق به تولید این محصول در مقیاس آزمایشگاهی شد.

این محقق با تصریح این که آلومینا در فازهای بسیار مختلفی وجود است، بیان داشت: اما فاز آلفا به دلیل خواص بسیار منحصر به فرد آن بیشترین کاربرد را دارد؛ فاز آلفا در دمای 1400 درجه سانتی گراد به صورت کامل تشکیل می شود.

 

رئیس هیات مدیره شرکت دانش بنیان رایکا صنعت افرند، خبرداد: شرکت رایکا صنعت افرند با پشتوانه علمی و دستیابی به تکنولوژیهایی در زمینه تولید پودر آلفا آلومینا به این تکنولوژی دست یافت که فاز آلفا آلومینا را در دمای کمتر از 1200 درجه سانتی گراد نیز تولید کند، این دستاورد مهم نیز باعث افزایش بازدهی اقتصادی این طرح شد.

قربانی با بیان این که محصولی با ویژگی منحصر بفرد که کشور بسیار نیاز دارد،  اظهار داشت: پس از دستیابی به این تکنولوژی، طراحی های اولیه ای به سرعت انجام گرفت و اقدام به ساخت خط تولید این محصول با ظرفیت اولیه 150 تن پودر آلفا آلومینا در سال نمودیم که خوشبختانه در سال 1399 این طرح به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: این خط تولید از حدود یک ماه قبل راه اندازی شده و روزانه به طور میانگین 500 کیلوگرم از این محصول تولید می شود.

قربانی تصریج کرد: شرکت رایکا صنعت افرند توسعه این پروژه را در دستور کار دارد و با طراحی هایی که در حال انجام است توسعه حجم تولید این محصول به 15 هزارتن در سال را خواهیم داشت.

رئیس هیات مدیره شرکت دانش بنیان رایکا صنعت افرند، افزود: بر طبق برآوردها و اقداماتی که انجام داده ایم توسعه حجم تولید این محصول به 15 هزارتن در سال سال آینده محقق می شود که در کنار به کارگیری 50 تا 80 نفر نیروی کار بطور مستقیم از خروج 150 میلیون دلار ارز در هر سال هم جلوگیری خواهد شد.

وی یادآور شد: آقای دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در سفر اخیر به اصفهان با حضور در شهرک علمی و تحقیقاتی از خط تولید پودر آلفا آلومینا بازدید کرد.

 

 

انتهای پیام/

 معصومه صادقی

زمان انتشار: سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 89760

مطالب مرتبط :
برگزیدگان پانزدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی معرفی شدند/ اهدای جایزه بخش خصوصی جشنواره به ده طرح

اختتامیه پانزدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی؛

برگزیدگان پانزدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی معرفی شدند/ اهدای جایزه بخش خصوصی جشنواره به ده طرح

آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی با سخنرانی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، و با حضور عباس رضایی استاندار اصفهان، رئیس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، سید محمد ابطحی رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد، در این مراسم ۱۳ طرح در بخشها مختلف بعنوان برگزیده معرفی شدند و همچنین اهدای جایزه بخش خصوصی جشنواره به ده طرح تعلق گرفت.

۲۵۸۵

با وجود الزام برای ایجاد بستر اینترنت امن در جوامع مختلف پیگیری می شود؛

بررسی اینترنت پاک در ایران

طبق بررسی های بعمل آمده از سوی موسسات تحقیقاتی معتبر در دنیا مشخص گردیده است که بخش زیادی از فضای اینترنت را سایتهای غیراخلاقی به تسخیر درآورده اند که می تواند تبعات منفی بسیاری برای کاربران اینترنتی به ویژه کودکان به همراه داشته باشد.از این رو دولت ها برآن شدندتا با اعمال قوانین و مهم تر از آن اجرای پروژه اینترنت سالم و پاک بتوانند علاوه بر رفع نیاز افراد دراین بستر فضای آن را نیز کنترل و سالم سازی نمایند.

سابک

علم و فناوری گزارش می دهد؛

بانی تحقیق و توسعه فناوریهای اخیر حوزه اشتغال کشور، کیست؟

در یکی دوساله اخیر در جریان راه اندازی سامانه های الکترونیکی متعددی قرار گرفتیم که محورآنها خدمات مربوط به اشتغال به تصدیگری دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های کشور بود. برآن شدیم تا برای آشنایی با مجریان این خدمات، تحقیقی انجام دهیم. در جریان این تحقیق با شرکت پژوهشی و انفورماتیکی پاکا آشنا شدیم و موفق شدیم با مدیرعامل و کارشناسان این شرکت گپ و گفتی داشته باشیم.

آگاهی بخشی همراه با توزیع بسته های غذای گرم بین نیازمندان در دستور کار باشد

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا(کووید۱۹) مطرح کرد؛

آگاهی بخشی همراه با توزیع بسته های غذای گرم در دستور کار باشد

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا(کووید۱۹) بسیج اساتید استان اصفهان، با اشاره به توزیع بسته های غذای گرم که در دهه ولایت و روز غدیر خم انجام می شود، گفت: کووید۱۹ یک بیماری تنفسی است که از فرد به فرد دیگر انتقال پیدا کرده اما آگاهی بخشی همراه با توزیع بسته های غذای گرم بین نیازمندان در دستور کار باشد.

ویروس کرونا

گزارش//

حال و روز کرونا در کهگیلویه و بویراحمد | از ۵۲ مورد مرگ کرونایی تا افزایش مبتلایان به کووید ۱۹

کرونا در کهگیلویه و بویراحمد شکل تهاجمی به خود گرفته و افراد بیشتری را در این استان مبتلا کرده است.

سینره

گزارش//

اقدامات شرکت دانش بنیان سینره برای شکست کرونا ویروس منحوس

شرکت دانش‌ بنیان سینره از زمان شیوع کرونا ویروس با فعال کردن خط تولید ژل ضدعفونی در تلاش برای نابودی کرونا ویروس است.

کسب مقام برتر محاسبات ذهنی توسط دو دانش آموز طبسی

کسب مقام برتر محاسبات ذهنی توسط دو دانش آموز طبسی

دو دانش آموز از خراسان جنوبی شهرستان طبس مقام سوم مسابقات جهانی محاسبات ذهنی (UCMAS) را کسب کردند.

ضایعات

به سرپرستی محقق ایرانی تحقق یافت؛

ساخت جاده های پایدار با لاستیک های کهنه و ضایعات ساختمانی

محققان دانشگاه RMIT به سرپرستی محقق ایرانی توانستند از ترکیبی از لاستیک های کهنه و ضایعات ساختمانی به عنوان یک ماده پایدار برای ساخت جاده در یک راه حل صفر زباله برای تقویت بازیافت و پشتیبانی از اقتصاد مدور استفاده کنند.

 كودكان زیر ۵ سال سطح بالاتری از کرونا ویروس را حمل می كنند

محققان بیمارستان کودکان لوری شیکاگو؛

كودكان زیر ۵ سال سطح بالاتری از کرونا ویروس را حمل می كنند

محققان بر طبق یک مطالعه در بیمارستان کودکان لوری شیکاگو گزارش کردند، کودکان زیر پنج سال بین «۱۰ تا ۱۰۰» برابر بیشتر میزان ماده ژنتیکی کروناویروس در بینی خود نسبت به کودکان بزرگتر و بزرگسالان دارند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب