رئیس اورژانس فسا مطرح کرد:

سرعت بالای اورژانس فسا در رسیدن بر سر صحنه

رئیس مرکز فوریت های پزشکی شهرستان فسا در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی اینکه " مدت زمان رسیدن سر صحنه پایگاه های اورژانس شهرستان فسا نسبت به کشوری چند دقیقه می باشد؟ " گفت: متوسط زمان رسیدن بر بالین بیماران یکی از مهم ترین شاخصه های سنجش سازمان اورژانس می باشد که در شهرستان فسا این زمان در پایگاه های شهری ۷ دقیقه می باشد در حالی که متوسط زمان کشوری ۸ دقیقه است .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فسا، دکتر محمد حسین پور جعفریان، رئیس مرکز فوریت های پزشکی شهرستان فسا در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: اورژانس فسا دارای 4 پایگاه شهری و 13 پایگاه جاده ای می باشد .

وی ادامه داد: کلیه پرسنل اورژانس فسا همچون سایر نقاط کشور جان بر کف در تلاش برای ارائه خدمت به مردم هستند .

رئیس مرکز فوریت های پزشکی شهرستان فسا در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی اینکه " مدت زمان رسیدن سر صحنه پایگاه های اورژانس شهرستان فسا نسبت به کشوری چند دقیقه می باشد؟ " گفت: متوسط زمان رسیدن بر بالین بیماران یکی از مهم ترین شاخصه های سنجش سازمان اورژانس می باشد که در شهرستان فسا این زمان در پایگاه های شهری 7 دقیقه می باشد در حالی که متوسط زمان کشوری 8 دقیقه است .

وی اضافه کرد:  متوسط زمان رسیدن بر بالین بیماران در پایگاه های جاده ای این مرکز 9 دقیقه  که متوسط زمان کشوری 14 دقیقه می باشد. این مهم با توزیع مناسب پایگاه های اورژانس و تلاش شبانه روزی پرسنل اورژانس فسا به دست آمده است .

این مقام مسئول در توضیح سوال دیگر خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری، آمار تعداد تماس های گرفته شده با اورژانس فسا و تعداد اعزام های آن ها تصریح کرد:  تعداد کل تماس ها با ستاد اورژانس و امداد و مشاوره 23162 که از این تعداد ، 5698 مورد منجر به اعزام آمبولانس گردید و   563 مورد تماس ها ایجاد مزاحمت می باشد .

وی افزود:  877 مورد ماموریت حوادث ترافیکی و 1459 مورد حوادث غیرترافیکی بوده است که 1231 نفر در محل درمان، 2812 بیمار اعزام به بیمارستان، 816 مورد عدم همکاری و اخذ امضاء و 81 بیمار قبل از رسیدن آمبولانس فوت شده بودند  .

دکتر محمد حسین پور جعفریان در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ما درخصوص اعزام آمبولانس برای بیماران کرونایی توضیح داد:  از ابتدای سال 99 تاکنون،  85 بیمار مشکوک به کووید 19 با رعایت پروتکل های بهداشتی به بخش کووید 19 بیمارستان فسا انتقال داده شده است .

 

رتبه اوژانس فسا در کشور از دیگر سوالات خبرنگار این خبرگزاری بود که وی در پاسخ گفت: اورژانس فسا به عنوان پنجمین مرکز مدیریت اورژانس کشور در سال 96 موفق به راه اندازی سامانه رهبری و مدیریت آمبولانس گردید که در کاهش خطای انسانی و برخی هزینه ها تاثیر دارد .

رئیس مرکز فوریت های پزشکی شهرستان فسا پیرامون سوال فعالیت های صورت گرفته در واحد آموزشی این مرکز خبرنگار ما اذعان داشت: تشکیل پرونده آموزشی ویژه کلیه پرسنل شاغل در اورژانس، تهیه نیازسنجی آموزش بر اساس دستورالعمل های ابلاغی از سوی سازمان اورژانس کشور بر اساس برنامه توسعه فردی که توسط پرسنل زیرمجموعه احساس نیاز می شود، آموزش چهره به چهره بر اساس نیازسنجی های صورت پذیرفته جهت بهره وری بیشتر از مطالب آموزشی و تعامل دو طرفه با واحد کنترل کیفیت جهت بررسی اثربخشی آموزشی ارایه شده از جمله فعالیت ها انجام شده می باشد.

وی افزود: تشکیل کمیته مرگ و میر پیش بیمارستانی با محوریت آموزش و استفاده از درس آموخته ها جهت ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات ارایه شده، برگزاری آزمون مهارت های علمی و عملی، پایه گذاری مسائل مربوط به اعتبار بخشی پیش بیمارستانی به صورت اصولی و تدوین کتابچه توجیهی ویژه کلیه پرسنل مشتمل بر مهم ترین مسائل مورد نیاز پرسنلی، پیگیری جهت دریافت گواهینامه ایزو آموزشی(استانداردسازی)، آموزش همگانی کمک های اولیه در سطح مدارس، مساجد، ادارات و بسیج، تربیت اورژانس یار جهت همکاری در مواقع بحران و راه اندازی سامانه آموزش مجازی از دیگر اقدامات واحد آموزش اورژانس می باشد .

رئیس اورژانس شهرستان فسا در پایان پیرامون وضعیت تجهیزات مراکز و پایگاههای اورژانس فسا گفت: ساخت پایگاه های اورژانس احمد آباد و صالح آباد در برنامه هفتم مصوب توسعه، کامل شدن ساختار MCMC و شبکه بیمارستانی، تجهیز آمبولانس به دستگاه تله کاردیوگرام و استفاده ازآنالوگ به دیجیتال بی سیم از اقدامات در دست اقدام اورژانس شهرستان فسا است .

 

خبرنگار: زینب حق‌گو

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۴:۵۴

شناسه خبر: 89767

مطالب مرتبط :
اورژانس

آمادگی اورژانس فسا برای پوشش کنکور سراسری۹۹

مرکز فوریت های پزشکی فسا آمادگی کامل خود را برای پوشش کنکور سراسری در سال ۱۳۹۹ در این شهرستان اعلام کرد .

۰

در گفتگو با علم و فناوری مطرح شد:

وظیفه قوه قضاییه کاهش جرم نیست

کاهش جرم از اهداف قوه قضاییه است اما وظیفه خاص قوه قضاییه و دادگستری نیست.

اورژانس

آمادگی اورژانس فسا برای پوشش کنکور سراسری۹۹

مرکز فوریت های پزشکی فسا آمادگی کامل خود را برای پوشش کنکور سراسری در سال ۱۳۹۹ در این شهرستان اعلام کرد .

رهبری

یک جرعه با کتاب؛

کتاب رهبری با تکیه بر نقاط قوت

شناخت نقاط قوت خود و سرمایه گذاری بر روی نقاط قوت دیگران، جذب و بهره مند شدن از افرادی با نقاط قوت لازم و مورد نظر در گروه و در نهایت فهم و برآورده ساختن چهار نیاز اصلی کسانی که شما را به عنوان رهبر پذیرفته اند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب