رئیس آموزشکده فنی‌وحرفه‌ای دختران اقلید عنوان داشت:

تلاش و پیگیری برای افزایش رشته‌ تحصیلی در آموزشکده فنی‎وحرفه‌ای دختران اقلید

رئیس آموزشکده فنی و حرفه‌ای دختران اقلید با تأکید بر اینکه دانش آ‌موختگان آموزشکده‌ها و دانشکده‌های فنی‌وحرفه‌ای علاوه بر داشتن توانایی علمی، از مهارت‌های عملی و کاربردی لازم نیز برخوردار هستند، یادآور شد: بیش از ۷۰ درصد این دانش‌آموختگان در زمینه‌های مربوط به رشته تحصیلی خود، جذب بازار کار می‌شوند.

فاطمه مسعودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری فارس در اقلید با گرامیداشت هفته ملی مهارت، تلاش و همت خانواده بزرگ مهارت‌آموز، کارآفرین و اساتید مراکز فنی و حرفه ای، آموزشکده ها و دانشکده های فنی‌وحرفه‌ای را ارج نهاد و اظهار داشت: مهارت‌آموزی و کارآفرینی ارزشی والا داشته و قدرتی محکم در راستای کسب پیشرفت و خوداتکایی مملکت است.

رئیس آموزشکده فنی‌وحرفه‌ای دختران اقلید به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی اینکه «ایران به موازات نیاز به علم، به پنجه‌های کارآمد و بازوهای کارآفرین نیاز دارد» اشاره کرد و گفت: باتوجه به ضرورت توجه به آموزش‌های مهارتی، باید در این راستا کوشید تا با ایجاد بستر لازم برای ارتقای جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی، گام‌های مؤثر برای توسعه و آبادانی هرچه بیشتر کشور برداشته شود.

وی عنوان داشت: دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای به عنوان یکی از مهمترین متولیان آموزش عالی فنی‌وحرفه‌ای در کشور بوده و در افق چشم‌انداز ،دانشگاهی کار و ثروت‌آفرین است.

مسعودی دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای را دانشگاهی تقاضامحور، مهارت‌آموز و کارآفرین خواند و با بیان اینکه این دانشگاه‌ به صورت تفکیک جنسیتی اقدام به آموزش دانشجو می‌کند، به وجود بیش از ۱۷۰ دانشکده و آموزشکده فنی‌وحرفه‌ای در سطح کشور با هدف تربیت نیروهای ماهر اشاره و اظهار کرد: آموزشکده فنی‌وحرفه‌ای دختران اقلید یکی از این آموزشکده‌ها است که در سال  1381تأسیس شد و فعالیت خود را با دو رشته حسابداری و طراحی و دوخت، در نوبت‌های روزانه، آغاز کرد.

رئیس آموزشکده فنی‌وحرفه‌ای دختران اقلید ادامه داد: با فراهم کردن بستر و امکانات لازم، در سال‌های 1382 رشته نرم‌افزار کامپیوتر به رشته‌های فعال این آموزشکده اضافه شد و در سال 1384 نیز مجوز دوره‌های شبانه این رشته‌ها، اخذ گردید.

وی عنوان داشت: با افتتاح ساختمان آموزشی این مرکز در سال 1395، مجوز رشته‌های دیگری چون طراحی پوشاک،ict، حسابداری دولتی و نیز کارشناسی حسابداری اخذ شد و هم اکنون این آموزشکده با جذب حدود 400 دانشجو مشغول به فعالیت است.

مسعودی در پایان سخنان خود به پیگیری‌های صورت‌گرفته برای اخذ مجوز رشته‌های کارشناسی طراحی و دوخت، نرم‌افزار کامپیوتر و معماری اشاره و تصریح کرد: باتوجه به ظرفیت‌های بالقوه آموزشکده در ارائه آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای می‌کوشیم تا با همکاری مسئولین استانی و شهرستانی و ایجاد بسترهای موردنیاز ازجمله امکانات رفاهی بهتر و راه‌اندازی خوابگاه‌های استاندارد و...، برای رسیدن به اهداف والای تربیت نیروی انسانی ماهر و متعهد در سطوح کاردانی و کارشناسی قدم‌های بهتری برداشته و شاهد کارآفرینی و اشتغال بیشتری باشیم.

رئیس آموزشکده فنی‌وحرفه‌ای دختران اقلید یادآور شد: دانش آ‌موختگان آموزشکده‌ها و دانشکده‌های فنی‌وحرفه‌ای علاوه بر داشتن توانایی علمی، از مهارت‌های عملی و کاربردی لازم نیز برخوردار بوده و بیش از 70 درصد آن‌ها در زمینه‌های مربوط به رشته تحصیلی خود، جذب بازار کار می‌شوند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷:۵۷

شناسه خبر: 89777

مطالب مرتبط :
فرمانده سپاه اقلید

تأثیر فضای مجازی در مدیریت افکار جامعه/ توطئه دشمن در تضعیف باور ملی و مذهبی با شبهه‏ پراکنی ماهرانه در فضای مجازی

فرمانده سپاه اقلید با اشاره به تأثیر فضای مجازی در مدیریت افکار جامعه، تصریح کرد: دشمن ماهرانه و با سوءاستفاده از درددل مردم و نیاز جامعه به شایعه و شبهه‏ پراکنی در فضای مجازی و حقیقی و تضعیف باور ملی و مذهبی می‎پردازد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب